zs1zos.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystając ze strony zs1zos.pl wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


Aktualności Galeria zdjęć Dla Rodziców Kontakt Księga Gości Brzeg ENGLISH | |  
Nawigacja
BIP
  Biuletyn Informacji Publicznej

SZKOŁA
  Opis szkoły
  Pedagog, psycholog, logopeda
  Gimnastyka korekcyjna
  Świetlica
  Strój ucznia do szkoły

REKRUTACJA
  Obwód Szkoły Podstawowej
  Rekrutacja Szkoła Podstawowa
  Rekrutacja Oddziały Sportowe

DOKUMENTY SZKOŁY
  Program wychowawczy
  Program profilaktyczny
  Wewnątrzszkolny system oceniania
  Diagnoza stylu uczenia się

NAUCZYCIELE
  Dyrekcja
  Wykaz nauczycieli
  Szkolny zestaw programów nauczania
  Podręczniki Szkoła Podstawowa
  Podręczniki Gimnazjum

UCZNIOWIE
  Konkursy
  Matecznik Polonisty
  Liga zadaniowa
  Projekty edukacyjne
  Prymusi
  Lektury Szkoła Podstawowa
  Lektury Gimnazjum

BIBLIOTEKA
  Aktualności
  Regulaminy

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
  Co robimy
  Skład SU
  Gospodarz Szkoły
  SU - galeria

WOJEWÓDZKI OŚRODEK SZKOLENIA DZIECI I MŁODZIEŻY – ODDZIAŁ BRZEG
  Regulamin
  Cele szkolenia
  Program Szkolenia
  Warunki Socjalno - bytowe
  Wykaz kadry trenerskiej

PIŁKA NOŻNA
  Cele i program akademii
  Harmonogram zajęć
  Wydarzenia
  Treningi
  ROCZNIK 1998
  ROCZNIK 1997

GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
  GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY

ODDZIAŁY SPORTOWE
  ODDZIAŁY SPORTOWE

Reklama

eXtreme-fusion

[Rozmiar: 418 bajtów]MINI PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW
23.03.2017 na „Orliku” przy ul. Poprzecznej zostały rozegrane mistrzostwa Brzegu szkół podstawowych w mini piłce nożnej chłopców z udziałem czterech zespołów:
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6.
Zwyciężyła drużyna chłopców z PSP nr 6 w Zespole Szkół Nr1 z Oddziałami Sportowymi. Wygrywając trzy mecze z PSP nr 1, PSP nr 5 i PSP nr 3 , uzyskała awans do dalszych rozgrywek na szczeblu powiatowym. Wyniki meczów według kolejności spotkań:
1. PSP 5 – PSP 3 2 : 0
2. PSP 6 – PSP 1 3 : 1
3. PSP 5 – PSP 6 0 : 6
4. PSP 3 – PSP 1 2 : 3
5. PSP 5 – PSP 1 3 : 1
6. PSP 3 – PSP 6 1 : 3
Kolejność końcowa miejsc w turnieju:
1. PSP Nr 6 (Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu)
2. PSP Nr 5
3. PSP Nr 1
4. PSP Nr 3

Zespół z „Szóstki” występował w następującym składzie: Robert Babijczuk, Jakub , Dobrowolski, Miłosz Jacheć , Kamil Kita, Igor Makos , Mateusz Podgórski , Jakub, Suski Maciej Skrzyniarz, Szymon Widziak , Tomasz Wionczek , trener: Jacek Kosztowniak.

rambit || || 0 ˇ 441
[Rozmiar: 418 bajtów]MÓWIMY NIE NIEBIESKIEMU WIELORYBOWI!
SZKOLENIE DLA RODZICÓW W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI W BRZEGU
Każdy rodzic wie, że jego powinnością jest nauczyć swoje dziecko wielu zachowań – przechodzenia przez ulicę, zasad współżycia w grupie rówieśniczej czy jazdy na rowerze. Nikomu z nas nie przyszłoby do głowy, że dziecko samo będzie potrafiło posługiwać się widelcem, wiązało sznurowadła albo posiądzie umiejętność czytania bez pomocy dorosłego. Dlaczego więc zakładamy, że dziecko poradzi sobie w świecie internetu? Dlaczego tak oczywista dla rodziców jest umiejętność korzystania przez dzieci z komputera? Niejednokrotnie nasze pociechy umieją więcej od nas w dziedzinie informatyki, potrafią wejść nawet na kodowane strony czy też rozszyfrować coś, co nam, dorosłym, wydaje się niemożliwe do rozwiązania. Niestety, dziecko pozostawione samo sobie w wirtualnym świecie narażone jest na mnóstwo niebezpieczeństw, błędów. Dlatego 15 marca br w ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI W BRZEGU odbyło się szkolenie dla rodziców dzieci klas piątych i szóstych. Nauczyciel informatyki, pan Adam Oleszko, krok po kroku przedstawił rodzicom jak zabezpieczyć komputer przed wchodzeniem na niepożądane strony, jak sprawić, by to rodzic decydował o ilości czasu spędzonego w internecie przez jego dziecko oraz o witrynach, na które ono może wejść. Dowiedzieliśmy się jak uchronić dzieci przed cyberprzemocą i tak modnym w dzisiejszych czasach hejtem. Na stronie internetowej naszej szkoły (zs1zos.pl) znajduje się ELEMENTARZ BEZPIECZNEGO INTERNETU oraz VADEMECUM KONTROLI RODZICIELSKIEJ. Każdy rodzic znajdzie tam wskazówki jak wprowadzić w swoim domu zasady bezpiecznego korzystania z komputera. Zachęcamy do lektury!
Drodzy Rodzice, pamiętajcie, że „Jeśli Wasze plany dotyczą jednego roku, uprawiajcie ryż. Jeśli obejmują one okres 10 lat, zasadźcie drzewo. Jeśli dotyczą całego życia, wykształćcie swoje dziecko.” chińskie przysłowie





rambit || || 0 ˇ 500
[Rozmiar: 418 bajtów]BEZPIECZNY INTERNET
Zgodnie z obietnicą, którą dałem rodzicom na szkoleniu dotyczącym bezpiecznego komputera i internetu poniżej udostępniam dla rodziców dwa dokumenty. Elementarz bezpiecznego internetu oraz konfiguracja i ustawianie komputera z opcjami kontroli rodzicielskiej - Vademecum




ELEMENTARZ -

POBIERZ


VADEMECUM -
POBIERZ

rambit || || 0 ˇ 456
[Rozmiar: 418 bajtów]Chemiczna Szóstka
To nie przypadek, że 9 marca 2017 roku ośmioro uczniów pod opieką pani Jadwigi Banasiuk reprezentowało Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu w międzyszkolnym konkursie pod nazwą „Chemiczna Głowa”, zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie – Koźlu. Warto nadmienić, że nasza szkoła była jedyną z powiatu brzeskiego, która wzięła udział w tych chemicznych zawodach. Konkurs swoją obecnością zaszczyciła m.in. prezydent Kędzierzyna Koźla – pani Sabina Nowosielska, co ciekawe, absolwentka studiów chemicznych.
Chemia, uznawana przez większość uczniów za jeden z najtrudniejszych przedmiotów, nie stanowi dla przyszłych chemików żadnego problemu, co nasi uczniowie udowodnili już podczas zmagań w konkursie kuratoryjnym. Marcowe zawody rozegrano w dwóch kategoriach. Grupa kibiców składająca się z Piotra Zięby, Marka Żebrowskiego, Dawida Starzyka, Adriana Błaszkowa oraz Jakuba Sroki odpowiadała na pytania dotyczące wybitnych chemików i ich odkryć, właściwości pierwiastków i wielu innych chemicznych zagadnień. Pytania konkursowe miały różną formę ,
a w przerwach mogliśmy uczestniczyć w prezentacji mi.in. uniwersyteckiego sprzętu (np. drukarek 3D). Uczniowie mieli również okazję wysłuchać wykładu specjalisty ds. bezpieczeństwa wewnętrznego i odwiedzić wiele atrakcyjnych stoisk promujących różne zawody.
Podczas gdy kibice zawzięcie rywalizowali o tytuły najlepszych, trzyosobowa drużyna ZS1zOS w składzie: Agnieszka Onisk, Norbert Madura oraz Piotr Korycki uczestniczyła w dwuetapowym współzawodnictwie zasadniczej części konkursu. Pierwszy etap stanowiły zmagania indywidualne, podczas których nasze „chemiczne głowy” walczyły ze zidentyfikowaniem pięciu soli w rekordowo krótkim czasie. W grupie 10 najlepszych chemików znalazł się Norbert Madura. Na łączną liczbę punktów zdobytą w konkursie przez drużyny szkolne składała się suma punktów zdobytych w części pisemnej i laboratoryjnej. W trakcie rywalizacji zespołów uczniowskich w laboratorium w auli szkolnej odbyły się konkursy interdyscyplinarne dla kibiców towarzyszących drużynom, spośród których jeden dotyczył życia i działalności Marii Skłodowskiej-Curie. Chemicy na odpoczynek mogli liczyć dopiero w przerwie, podczas oczekiwania na wyniki, kiedy wraz z kibicami próbowali wymyślić nowe logo firmy chemicznej. Żaden z brzeskich zawodników nie wrócił do domu z pustymi rękami, nagrody ufundowali bowiem sponsorzy konkursu – Grupa Azoty i władze miasta.
Konkurs stanowił część obchodów dni otwartych kędzierzyńsko – kozielskiej szkoły średniej, która zapraszała uczniów do wybrania właśnie tamtejszej placówki. Przeżycia, jakie towarzyszyły uczniom podczas rozwiązywania chemicznych zagadek, na pewno na długo zostaną w naszej pamięci.
Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego
Norbert Madura



rambit || || 0 ˇ 574
[Rozmiar: 418 bajtów]NAUKA TO POTĘGI KLUCZ
Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu nagrodzeni!
3 marca br w Sali Stropowej brzeskiego Ratusza miało miejsce doniosłe wydarzenie. Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych odebrali nagrody z rąk zastępcy burmistrza pana Bartłomieja Kostrzewy za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych na etapie miejsko – gminnym. Naszą szkołę godnie reprezentowało aż 10 uczniów – Zofia Stępień z kl. 6c – III. miejsce w Konkursie Matematycznym, opiekun p. Iwona Cyprych; Mateusz Urbanek z kl. 6c – III. miejsce w Konkursie Przyrodniczym, opiekun p. Wiesława Byczkowska; Julia Pilarczyk z kl. 6d – II. miejsce w Konkursie Polonistycznym, opiekun p. Adriana Puzyniak. Ponadto Julia jest już laureatką wojewódzkiego etapu konkursu, który odbył się 31 stycznia w Opolu; Agnieszka Onisk z kl. IId– II. miejsce w Konkursie Biologicznym, opiekun p. Wiesława Byczkowska; Natalia Marciniak z kl. IIIc – I. miejsce w Konkursie Polonistycznym, opiekun p. Dorota Wyrzykowska. Natalia zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu, który odbędzie się 9 marca w Opolu; Zuzanna Kozłowska z kl. IIIc – II. miejsce w Konkursie Polonistycznym, opiekun p. Dorota Wyrzykowska; Natalia Matkowska z kl. IIId – III. miejsce w Konkursie Języka Niemieckiego, opiekun p. Maria Rezmer; Norbert Madura z kl. IIId – I. miejsce w Konkursie Chemicznym, opiekun p. Jadwiga Banasiuk; Piotr Zięba z kl. IIId – II. miejsce w Konkursie Geograficznym, opiekun p. Iwona Staszewska – Stępniak; Piotr Korycki – I. miejsce w Konkursie Biologicznym, opiekun p. Wiesława Byczkowska oraz I. miejsce w Konkursie Geograficznym, opiekun p. Iwona Staszewska – Stępniak. Piotr zakwalifikował się do wojewódzkiego etapu obu konkursów. Czekamy na wyniki.
Naszym laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Adriana Puzyniak



rambit || || 0 ˇ 509
[Rozmiar: 418 bajtów]HEJ, SOKOŁY czyli ODLOTOWE LEKCJE w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu
Współczesna edukacja to nie tylko lekcje, sprawdziany i kartkówki. To również atrakcyjne wycieczki, prelekcje, pokazy czy nawet kontakt z naturą w murach szkoły. 9 i 10 lutego br uczniowie Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu wzięli udział w lekcji, która na zawsze pozostanie w ich pamięci. Do szkoły przybyli niesamowici goście – puchacz Koko, Rudek –pustułka europejska, azjatycka sowa leśna – Azjan, puszczyk –Dodo, płomykówka – Simoon i jastrząb – Kmicic wraz z opiekunami panią Barbarą Sularz i Łukaszem Szawlukiem. Prowadzą oni stowarzyszenie „Ptaszyniec”, które zajmuje się organizacją pokazów sokolniczych i ochroną dzikich ptaków.
Prelegenci prezentowali poszczególne ptaki, opowiadając o ich życiu, zwyczajach, żywieniu. Dowiedzieliśmy się, że sowa lata bezszelestnie, a jej wielkie oczy potrzebne są przy nocnym trybie życia. Potrafi też obracać głowę o 270 stopni!
Ogromne wrażenie zrobił też na wszystkich sokół. Jest niesamowitym łowczym, którego umiejętności są nieprzeciętne. Pan Łukasz opowiedział nam też o „pracy” sokołów. Otóż angażuje się je do odstraszania ptaków na lotniskach, dzięki czemu ruch lotniczy odbywa się sprawnie i bez zakłóceń.
Jednak największą radość dzieci miały z faktu, iż ptaki przelatywały tuż nad ich głowami. Opiekunowie stali po dwóch stronach sali i przywoływali swoich podopiecznych. Za prawidłową reakcję ptaszysko otrzymywało nagrodę w postaci surowego mięsa. Wywołano też na środek kilku uczniów i nauczycieli. Jastrząb przelatywał przez obręcze utworzone z ich rąk i robił to bezbłędnie. Zwieńczeniem tych zajęć była możliwość zrobienia zdjęcia z sową. Chętnych było wielu.
Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli uczestniczyć w podobnych lekcjach. Kontakt z naturą w takiej postaci jest atrakcyjny i na pewno potrzebny w rozwoju poznawczym młodego człowieka.
Adriana Puzyniak




rambit || || 0 ˇ 453
[Rozmiar: 418 bajtów]XX Festiwal Piosenki Religijnej „Corda Cordi”
XX Jubileuszowy Festiwal Piosenki Religijnej „Corda Cordi 2017”, odbył się 18.02.2017 r. na deskach Dużej Sceny Brzeskiego Centrum Kultury. Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia był ksiądz Mariusz Bąkowski, ówczesny wikariusz w brzeskiej parafii św. Mikołaja. Gościem honorowym Festiwalu był Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który otworzył tegoroczny Festiwal. „Corda Cordi”- co znaczy Serce Sercu, to święto służące propagowaniu muzyki religijnej jako formy ewangelizacji, jest to prezentacja umiejętności, artystycznego dorobku, a także wspaniała możliwość integracji młodzieży. Dlatego też jest mi niezwykle miło poinformować naszą dyrekcję i społeczność uczniowską, iż III miejsce w konkursie wywalczyły uczennice klasy III d SP – Angel Kibanda i Amelia Grabowska. Gratulujemy występu i życzymy dalszych sukcesów.
Jadwiga Śliszewicz




rambit || || 0 ˇ 479
[Rozmiar: 418 bajtów]BAL KARNAWAŁOWY
Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki nasi uczniowie  niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole we wtorek - 07 lutego 2017 r. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami zachęcała do szampańskiej zabawy młodszych uczniów klas I-III. W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki, smoki, diabły, lwy, krokodyle, motyle, biedronki i różne inne stwory i dziwadła... Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Tegoroczna zabawa karnawałowa w PSP nr 6 należała do bardzo udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni. Teraz czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku. Ferie trwać będą od 13 lutego do 26 lutego 2017 r. Wszystkim uczniom życzymy miłego odpoczynku
Jadwiga Śliszewicz



rambit || || 0 ˇ 484
[Rozmiar: 418 bajtów]Ekonomia na co dzień
Jeszcze nie opadły emocje po Dniach Kariery Zawodowej, a już 6 lutego w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi odbyło się szkolenie „Ekonomia na co dzień”, w którym uczestniczyli nauczyciele brzeskich gimnazjów. Spotkanie było kolejnym etapem realizacji innowacji „Brzeski system doradztwa edukacyjno-zawodowego. Od przedszkola do gimnazjum”.
Prowadząca Elżbieta Szaran, trener Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, przedstawiła uczestnikom szkolenia program, którego podstawowym celem jest przygotowanie gimnazjalistów do pełnienia przyszłych ról społecznych, przede wszystkim roli przedsiębiorcy, pracownika oraz członka zespołu pracującego na rzecz wspólnoty. W czasie zajęć uczniowie będą poznawali elementarne pojęcia ekonomiczne, określali swoje predyspozycje i dokonywali wyboru różnych dróg edukacyjnych.
Głównym celem szkolenia było przedstawienie platformy internetowej zawierającej materiały edukacyjne oraz narzędzia dydaktyczne pozwalające w atrakcyjny i przystępny dla gimnazjalisty sposób realizować tematykę ekonomiczną i doradztwo zawodowe.
Odbyły się też zajęcia praktyczne. Uczestnicy wzięli udział w grze „Bezpieczna kasa”, w trakcie której mogli sprawdzić swoje wiadomości ekonomiczne i „zarobić” papierowe pieniądze. Niespodzianką był egzemplarz tej gry dla każdego nauczyciela. Teraz uczniowie będą mogli emocjonować się rozgrywkami ekonomicznymi, a zdobyte umiejętności wykorzystać przy planowaniu swojej kariery zawodowej.

autor tekstu: Iwona Cyprych




rambit || || 0 ˇ 523
[Rozmiar: 418 bajtów]Nie ryzykuj, szkoda życia! Brzescy saperzy z wizytą w naszej szkole
2 lutego 2017 r. w progach naszej szkoły gościli saperzy z Patrolu Rozminowania nr 26 z 1. Brzeskiego Pułku Saperów im. Tadeusza Kościuszki: st. chor. Artur Adasik, kpr. Michał Jeka, st. szer. Mariusz Nowak oraz st. szer. Tomasz Lasota – Kaliński. Żołnierze przeprowadzili trzy ciekawe lekcje z młodzieżą naszego gimnazjum, podczas których w zajmujący sposób opowiedzieli o swojej niebezpiecznej służbie i zagrożeniach, jakie niosą niewybuchy i niewypały.
Prowadzący prelekcję st. chor. Artur Adasik zaprezentował uczniom charakterystykę i zakres działania Patrolu Rozminowania nr 26, czyli interwencyjne rozpoznawanie, podejmowanie i niszczenie przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych pochodzenia wojskowego. Następnie wyjaśnił, czym są materiały niebezpieczne. Okazuje się, że niewypały i niewybuchy, takie jak: amunicja artyleryjska, miny, bomby lotnicze, torpedy, rakiety, granaty pochodzące jeszcze z czasów II wojny światowej wciąż są znajdowane w naszym otoczeniu – w lasach, na polach, podczas robót drogowych, a nawet w przydomowych ogrodach. Bogato ilustrowana przykładami takich znalezisk prezentacja multimedialna uzmysłowiła nam, jak bardzo niebezpieczne są to materiały. Starszy chorąży A. Adasik mocno podkreślał, że w razie odkrycia niewybuchów powinniśmy natychmiast powiadomić o tym odpowiednie służby, na przykład Policję lub Straż Pożarną. Nie wolno nam samodzielnie ich odkopywać, przenosić, rozkręcać czy wrzucać do ogniska.
Duże wrażenie zrobił na nas krótki film przedstawiający sposoby podejmowania znalezionych materiałów wybuchowych, umieszczanie ich w specjalnej kapsule do przewożenia, a na końcu neutralizację niewypałów w bezpiecznym miejscu. Ogromna siła wybuchu takich materiałów uświadomiła nam, że z tym nie ma żartów!
Na koniec żołnierze przygotowali dla nas niespodziankę – każdy, kto chciał, mógł ubrać ważący 30 kg kombinezon saperski, zabawne buty poduszkowce i hełm, a także wziąć do rąk wykrywacz metali. Poruszanie się w takim stroju okazało się dla nas sporym wyzwaniem, zwłaszcza że wśród chętnych znalazły się dziewczyny. Z uśmiechem na twarzy wykonywaliśmy jednak polecenia żołnierzy schylenia się i podniesienia jakiegoś przedmiotu.
Bardzo dziękujemy żołnierzom z 1. Pułku Saperów w Brzegu ze tę niezapomnianą lekcję, dzięki której na zawsze zapamiętamy, że nie wszystko, co znajdziemy, jest dla nas bezpieczne. Lepiej nie ryzykować, szkoda życia.

Irena Syrico







rambit || || 0 ˇ 496
[Rozmiar: 418 bajtów]INSPIRUJĄCE SPOTKANIA – BEZPIECZNE FERIE
Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Dlatego, dbając o bezpieczeństwo najmłodszych uczniów, 3 lutego 2017 r. w klasach I – III Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi odbyły się spotkania z policjantami – st. sierż. Łukaszem Szarym i sierż. Michałem Jakubowskim.
Policjanci przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci w czasie ferii zimowych, udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i lodzie, jak zachować się na kuligu. Omówili zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu, przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem zbiornikach wodnych, ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek w okolicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów. Poinformowali o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych, zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówili sposoby unikania ich oraz wytłumaczyli, do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci przypomnieli również o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę oraz właściwym zachowaniu w szkole.
Podczas spotkania dzieci wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się, miały także możliwość zadawania pytań, na które prowadzący udzielali wyczerpujących odpowiedzi. Zajęcia z policjantami były interesujące i pouczające, a przekazana wiedza z pewnością znajdzie zastosowanie w praktyce. Wszystkim uczniom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.

Grażyna Sochacka





rambit || || 0 ˇ 481
Strona 4 z 41 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
   Aktualności :: Galeria zdjęć :: Dla Rodziców :: Kontakt :: Księga Gości :: Brzeg :: ENGLISH
Copyright © Adam Oleszko - 2011
engine: PHP-Fusion v6.01 ||