zs1zos.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystając ze strony zs1zos.pl wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


News - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu
Aktualności Galeria zdjęć Rada Rodziców Kontakt Księga Gości Brzeg ENGLISH | |  
Nawigacja
BIP
  Biuletyn Informacji Publicznej

SZKOŁA
  Opis szkoły
  Pedagog, psycholog, logopeda
  Gimnastyka korekcyjna
  Świetlica

REKRUTACJA
  Obwód Szkoły Podstawowej
  Rekrutacja Szkoła Podstawowa
  Obwód Gimnazjum
  Rekrutacja Gimnazjum
  Rekrutacja Oddziały Sportowe

DOKUMENTY SZKOŁY
  Program wychowawczy
  Program profilaktyczny
  Wewnątrzszkolny system oceniania
  Diagnoza stylu uczenia się

NAUCZYCIELE
  Dyrekcja
  Wykaz nauczycieli
  Szkolny zestaw programów nauczania
  Podręczniki Szkoła Podstawowa
  Podręczniki Gimnazjum

UCZNIOWIE
  Konkursy
  Matecznik Polonisty
  Liga zadaniowa
  Projekty edukacyjne
  Prymusi
  Lektury Szkoła Podstawowa
  Lektury Gimnazjum

BIBLIOTEKA
  Aktualności
  Regulaminy

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
  Co robimy
  Skład SU
  Gospodarz Szkoły
  SU - galeria

WOJEWÓDZKI OŚRODEK SZKOLENIA DZIECI I MŁODZIEŻY – ODDZIAŁ BRZEG
  Regulamin
  Cele szkolenia
  Program Szkolenia
  Warunki Socjalno - bytowe
  Wykaz kadry trenerskiej

PIŁKA NOŻNA
  Cele i program akademii
  Harmonogram zajęć
  Wydarzenia
  Treningi
  ROCZNIK 1998
  ROCZNIK 1997

GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
  GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY

ODDZIAŁY SPORTOWE
  ODDZIAŁY SPORTOWE

Reklama

eXtreme-fusion

[Rozmiar: 418 bajtów]Witamy

Gimnazjalny Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży

 

 

Witamy na stronach Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu. Przygotowaliśmy te strony tak, aby każdy mógł szybko i skutecznie znaleźć to, czego potrzebuje.
Życzymy miłego oglądania i mamy nadzieję, że czas spędzony przy przeglądaniu naszej witryny nie będzie czasem straconym.
 

 

AKTUALNOŚCI

[Rozmiar: 418 bajtów]Migające jasełka w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu miały miejsce wyjątkowe jasełka. Uczniowie szkoły podstawowej z klasy IIb przygotowali przedstawienie, jakiego jeszcze nie było. Opowiedzieli zebranym gościom: panu burmistrzowi Jerzemu Wrębiakowi, pani przewodniczącej Rady Miejskiej Brzegu Barbarze Mrowiec, księdzu proboszczowi Marcinowi Czerepakowi, dyrekcji, nauczycielom, pracownikom socjalnym i emerytom historię narodzin Jezusa. Zrobili to w niecodzienny sposób – użyli bowiem języka migowego. Jak się okazało można bez słów przedstawić znaną wszystkim historię z Ewangelii, wzruszyć widzów, a nawet wycisnąć łzy przejęcia. Wszyscy zebrani bardzo mocno przeżyli przedstawienie, czego wyrazem były gorące brawa dla małych aktorów i ich nauczycielek – pani Anny Nowackiej i pani Marioli Mesjasz - Walas. Po występach uczniów głos zabrali goście: pan burmistrz Jerzy Wrębiak, pani Barbara Mrowiec oraz ksiądz proboszcz. Wspólnie przekazali także życzenia uczniom ich rodzicom i nauczycielom. Życzyli zdrowia, radości z narodzin małego Jezusa, spełnienia marzeń, spokoju oraz Bożego błogosławieństwa. Podsumowaniem tych życzeń stały się słowa pani dyrektor Anny Krokosz, która odwołała się do mądrości świętej Matki Teresy z Kalkuty:„Miej czas na to, aby pomyśleć – to źródło mocy.Miej czas na modlitwę – to największa siła na ziemi.Miej czas na uśmiech – to muzyka dla duszy”.
Następnie wszyscy zebrani przełamali się opłatkiem i złożyli sobie nawzajem życzenia.
Takie chwile jak te nie tylko bardzo wzruszają, ale także integrują całe grono pedagogiczne.

Opracowała: Magdalena Koralewska

rambit || || 0 ˇ 14
[Rozmiar: 418 bajtów]Tytuł Małego Olimpijczyka dla dziewcząt z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi
Po zwycięstwie w turnieju „Dwa ognie” dziewczęta z klasy 4a Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu wygrały kolejne zawody w tym roczniku. Tym razem były to gry i zabawy - ,,Mały Olimpijczyk ''.
Rywalizacja odbyła się w hali sportowej PSP nr 3. Kolejność zdobytych miejsc wygląda następująco:
I - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi
II – PSP nr 3
III – Zespół Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
IV – PSP nr 1.

W skład zwycięskiej drużyny naszej szkoły weszły: Marysia Szutkowska, Klaudia Soroczyńska, Zuzia Mularska, Ola Stecuła, Wiktoria Załanowska, Nikola Winnik, Maja Baijczuk, Oliwia Kozłowska, Patrycja Janus.
Dziewczęta przygotowywał i trenował pan Jacek Krzciuk

Opracował: Jacek Krzciukrambit || || 0 ˇ 23
[Rozmiar: 418 bajtów]Finał wojewódzki indywidualnego tenisa stołowego w zasięgu rakiet uczniów Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu
17 grudnia 2016 r. w Łosiowie odbyły się powiatowe zawody indywidualne tenisa stołowego dziewcząt i chłopców w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. W czołówce zwycięzców, którzy zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Bartosz Borkowski z PSP nr 6 oraz z PG nr 2 Marta Kubica i Dominik Chyrzyński. Ogólna klasyfikacja wygląda następująco:

SZKOŁA PODSTAWOWA DZIEWCZĘTA
• Antoszczyszyn Karolina PSP Łosiów
• Kasprzycka Agata PSP Olszanka
• Strona Oliwia PSP Łosiów
• Iwanek Zuzanna PSP Jankowice Wlk.

SZKOŁA PODSTAWOWA CHŁOPCY
Borkowski BartoszPSP nr 6 Brzeg
• Kulczycki Tymoteusz PSP Łosiów
• Chyrzyński Oliwier PSP Łosiów
• Golonka Radosław PSP Olszanka

GIMNAZJUM DZIEWCZĘTA
• Świderska Klaudia PG Łosiów
• Antoszczyszyn Zuzanna PG Łosiów
Kubica Marta PG nr 2 Brzeg
• Semenowicz Monika PG Olszanka

GIMNAZJUM CHŁOPCY
• Dudek Sebastian PG Łosiów
Chyrzyński DominikPG nr 2 Brzeg
• Chruń Radosław PG Łosiów
• Wojnarowski Krzysztof PG Łosiów

Gratulujemy awansu do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 09.02.2017 roku w Brzegu.

Przygotował: Jacek Kosztowniak


rambit || || 0 ˇ 20
[Rozmiar: 418 bajtów] „Szlachetne serce do paczki włóż …”
Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu wziął udział w XVI edycji Szlachetnej Paczki. Ten ogólnopolski projekt pomocy charytatywnej dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród szkolnej społeczności. Dzięki pomocy i zaangażowaniu dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli naszej szkoły udało się zebrać 55 paczek na kwotę około 8000 zł i obdarować nimi aż trzy rodziny. Zbierano przede wszystkim artykuły żywnościowe, chemiczne, papiernicze oraz odzież. Otrzymane paczki odpowiadały indywidualnym potrzebom rodzin walczących na co dzień z biedą i problemami. Dzięki otrzymanej pomocy mogły również zostać zrealizowane niektóre marzenia.
Obdarowane rodziny na ręce swoich liderów złożyły słowa ogromnej wdzięczności i podziękowania za udzieloną pomoc i zaangażowanie tym wszystkim, którzy przygotowali dla nich wspaniałe dary. Wyraziły także wielką radość z faktu, że są jeszcze na świecie ludzie, którzy pragną pomagać i chcą się dzielić - są po prostu ludźmi wielkiego serca.
Tak jak ,, Szlachetna Paczka” łączy co roku miliony ludzi w mądrym pomaganiu, tak też i nam udało się włączyć naszych uczniów w to szlachetne przedsięwzięcie, a tym samym promować jedną z wyższych wartości, jaką jest uwrażliwienie człowieka na ludzką krzywdę i rozbudzenie chęci niesienia pomocy potrzebującym. O sprawny przebieg akcji w naszej szkole zadbały nauczycielki: pani Elżbieta Rapacz i pani Marta Baroszewska. Aktywnie pomagali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, działający bardzo aktywnie w ramach szkolnego wolontariatu, a wśród nich: Nikola Sinkowska, Małgorzata Widziak, Katarzyna Ożóg, Aleksandra Ożóg , Emilia Duszeńko, Kamil Kita, Kornela Nowosielska, Filip Nowosielski, Julia Świechowska, Inga Turaj, Szymon Widziak, Patrycja Woźniak, Oliwia Rudzka, Natalia Cieleban, Paulina Jaros, Martyna Żuber oraz Robert Babijczuk.
Już dziś nasi podopieczni zapowiadają swoje zaangażowanie w przyszłym roku. Oby pomagających było jak najwięcej, a potrzebujących rodzin jak najmniej …

Opracowała: Marta Bartoszewskarambit || || 0 ˇ 20
[Rozmiar: 418 bajtów]O LUDZIACH Z PASJĄ
14 grudnia 2016 roku uczniowie klasy I B gimnazjum mieli okazję gościć na swoich zajęciach wyjątkowe osoby - Rafała Walasa oraz YaWen Tsai.
Pan Rafał to absolwent naszej szkoły, mieszkający od 10 lat w Glasgow w Szkocji. Obecnie jest studentem University West of Scotland. Ukończył też prestiżowe Fitness, Health and Exercise Glasgow City College. Jego zainteresowania związane są ze sportem - trenuje aikido, dużo czasu spędza na basenie, osiągając coraz lepsze wyniki w pływaniu. Naszego gościa od lat fascynuje kultura tak egzotycznych dla nas krajów jak Japonia, Chiny czy Indie. Lubi przebywać z mieszkańcami tych rejonów, by zdobywać w ten sposób wiedzę o ich kulturze, tradycji, języku. Co ciekawe, pan Rafał skutecznie podejmuje próby nauczenia się języka chińskiego. W spotkaniu z nami uczestniczyła również pochodząca Tajwanu mieszkanka miasta Kaohsiung. YaWen Tsai ukończyła studia w zakresie International Marketing w Tajwanie i Wielkiej Brytanii. Oboje naszych gości to osoby nietuzinkowe, ciekawe świata, potrafiące niezwykle barwnie opowiadać o swoim życiu i hobby. YaWen przybliżyła nam kulturę ludzi żyjących na Taiwanie, ich obyczaje, potrawy, kulturę. Pan Rafał przekazał wskazówki, jak osiągnąć sportowy sukces i co on oznacza z psychologicznego punktu widzenia. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim, mieliśmy więc możliwość sprawdzenia swoich umiejętności posługiwania nim i wydaje się nam, że nieźle sobie poradziliśmy.
Spotkanie było wyjątkowe, odwiedzili nas ludzie pełni optymizmu, radośni, potrafiący zarazić słuchaczy swoimi pasjami i zachęcić ich do spełniania marzeń. Podkreślali, że w osiąganiu wytyczonego celu niezwykle ważne jest pokonywanie trudności, a to wymaga dużo wysiłku i samozaparcia.

Uczniowie klasy 1B
rambit || || 0 ˇ 22
[Rozmiar: 418 bajtów]SPOTKANIE Z BAŚNIOWYMI POSTACIAMI PODCZAS PASOWANIA NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
19 grudnia 2016 roku uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu wraz ze swoimi wychowawczyniami - paniami Beatą Wiland oraz Elżbietą Lemieszewską przybyli do biblioteki szkolnej, aby zapoznać się z jej księgozbiorem, zasadami korzystania z niego oraz aby wziąć udział w uroczystym pasowaniu na czytelnika biblioteki szkolnej.
Pierwszoklasiści złożyli wizytę w świecie baśni i legend, uczestnicząc w przedstawieniu przygotowanym przez uczniów klas drugich i trzecich szkoły podstawowej pod kierownictwem pani Marii Anny Lenard, a także wzięli aktywny udział w quizie, którego celem było odgadnięcie, jaka postać literacka lub filmowa zaprezentowała się przed nimi. Chodziło o dokładnie wysłuchanie prezentacji słownej i rozpoznanie literackiego bądź filmowego bohatera.
Młodzi aktorzy przebrani za postacie z baśni w sposób profesjonalny jak na swój wiek zaprezentowali swoje aktorskie talenty. W przedstawieniu wystąpili: Kasia Rączka z klasy IIIc jako „Kot w butach”, Oliwia Krajanowska z klasy IId jako „Czerwony Kapturek”, Nadia Kubas i Antoni Mrozek z klasy III c jako „Jaś i Małgosia”, Oliwia Stelmach z klasy III c jako „Śpiąca królewna”, Zosia Hawrylów z klasy II b jako Bella z baśni „Piękna i Bestia”, Zosia Wojtkowska z klasy III c jako Alicja z opowiadania „Alicja w Krainie Czarów”, Zuzia Porochońska z klasy II b jako „ Pocahontas” i Dalia Kuśnierz jako Arielka - Mała Syrenka.
Następnie pani wicedyrektor Dorota Wyrzykowska dokonała uroczystego pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych, którzy na pamiątkę tego niecodziennego wydarzenia otrzymali piękne zakładki do pierwszych wypożyczonych samodzielnie książek.
Pierwszoklasiści bawili się wspaniale, mocno angażując się w realizację przydzielonych im zadań. Wypada mieć nadzieję, że od dziś kontakt z biblioteką i książką stanie się dla nich codziennością.

Maria Anna Lenard


rambit || || 0 ˇ 26
[Rozmiar: 418 bajtów]Najlepsi z Najlepszych
7 grudnia 2016 roku w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego Szkolnego Związku Sportowego w województwie opolskim za rok szkolny 2015/2016. Spośród kilkuset szkół, które uczestniczyły w rozgrywkach sportowych z kalendarza imprez Szkolnego Związku Sportowego, wyłoniono finalistów, którzy uzyskali największą ilość punktów przyznawanych na poszczególnych szczeblach rywalizacji sportowej. Współzawodnictwo było prowadzone na trzech poziomach:
• Szkoły Podstawowe
• Szkoły Gimnazjalne
• Szkoły Ponadgimnazjalne
Ogromny sukces w tej klasyfikacji wywalczyły szkoły z naszego miasta Brzegu, które na uroczystej gali odebrały pamiątkowe puchary z rąk marszałka województwa opolskiego pana Andrzeja Buły oraz przewodniczącej Szkolnego Związku Sportowego „Opolskie” pani Joanny Dzido.
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Zespole szkół nr 1 z Oddziałami sportowymi w Brzegu – IV miejsce
Publiczne Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu – III miejsce
I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu – V miejsce
Gratulujemy sukcesów uczniom, nauczycielom i dyrektorom oraz życzymy kolejnych osiągnięć w bieżącym roku szkolnym.
SZS


rambit || || 0 ˇ 48
[Rozmiar: 418 bajtów]INSPIRUJĄCE SPOTKANIA - TY TAKŻE POTRAFISZ UDZIELIĆ PIERWSZEJ POMOCY
16 grudnia 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie klasy III d szkoły podstawowej z pracownikami ds. BHP z Jeronimo Martins. To ciąg dalszy spotkań, którego celem jest uświadomienie uczniom celowości udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i podjęcia działań ratujących życie osób poszkodowanych oraz nauczenie dzieci podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia te przygotowały uczniów do podejmowania właściwego sposobu pomocy potrzebującym, a także rozbudziły zainteresowanie dzieci podstawową wiedzą medyczną. Dzieci były bardzo zaangażowane i chętne do współpracy. Gdy prowadzący pokazali na manekinach poprawne wykonywanie masażu serca, sztucznego oddychania i przypomnieli zasady, którymi musimy się kierować, przeprowadzając te czynności, uczniowie rozpoczęli praktyczną część zajęć. Kolejnym etapem była umiejętność udzielenia pomocy dziecku, które ma uraz głowy i złamaną rękę. Po części teoretycznej i praktycznej dzieci zadawały pytania. Pokazano również zastosowanie i działanie defibrylatora Na zakończenie zajęć uczniowie zostali obdarowani słodkim poczęstunkiem i drobnymi prezentami od firmy. Z całą pewnością po takiej lekcji uczniowie klasy III d będą potrafili udzielić pierwszej pomocy, gdy zajdzie taka potrzeba.
Jadwiga Śliszewiczrambit || || 0 ˇ 52
[Rozmiar: 418 bajtów]Zawodniczki z Zespołu Szkół nr 1 wzięły w dwa ognie inne zespoły i wygrały
W sobotę 10.12 w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi odbyły się miejskie zawody w ,,Dwa Ognie ‘’ zorganizowane dla klas czwartych szkół podstawowych. Do turnieju zgłosiły się cztery placówki: PSP 1 , PSP 5, ZS nr 1 z OS oraz ZS nr 2 z OI
Bezapelacyjnie najlepszą drużyną okazała się grupa zawodniczek z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu. Dziewczęta z klasy 4 A wygrały wszystkie swoje mecze i awansowały do zawodów powiatowych.
Wyniki:
ZSnr1zOS - PSP 3 17 – 8
ZSnr1zO.S – ZSnr2zO.I 18 – 7
ZSnr1zOS - PSP1 37 – 14
Skład zwycięskiej drużyny:
Zuzia Mularska, Marysia Szutkowska, Wiktoria Załanowska, Weronika Budna, Jula Bogdan, Ola Stecuła, Nikola Winnik, Maja Babijczuk, Andżela Kusa, Klaudia Soroczyńska.
TRENER – Jacek Krzciuk


rambit || || 0 ˇ 50
[Rozmiar: 418 bajtów]Gratulacje dla Julii Pizarskiej !
15 grudnia 2016 r. w Sali Stropowej w brzeskim Ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom konkursu o tematyce ekologicznej „Dbamy o czyste powietrze w naszym mieście”. Konkurs zorganizowany został przez Burmistrza Brzegu w ramach obchodów „Dnia czystego powietrza”. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić w formie plastycznej, w jaki sposób możemy dbać o czyste powietrze w naszym mieście.
Spośród 150 nadesłanych prac jury konkursu wybrało zwycięzców w dwóch kategoriach: uczniowie klas I – III oraz uczniowie klas IV – VI. Oceniana była trafność i poprawność ukazania tematu pracy, jakość wykonania oraz oryginalność i pomysłowość. W kategorii klas młodszych I miejsce zajęła Julia Pizarska, uczennica klasy II f, podopieczna Grażyny Sochackiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Nagrodzone i wyróżnione prace można było podziwiać na towarzyszącej uroczystości wystawie.


rambit || || 0 ˇ 76
[Rozmiar: 418 bajtów]POLECAM KSIĄŻKĘ DO BIBLIOTEKI
W ramach działań promujących i wspierających rozwój czytelnictwa wśród dzieci
i młodzieży założono trzy skrzynki „Polecam książkę do biblioteki”. Uczniowie, rodzice
i nauczyciele mogą w nich składać zapotrzebowanie na interesujące ich książki i materiały potrzebne do pracy biblioteki szkolnej. Skrzynki zostały umieszczone w holu szkoły, pokoju nauczycielskim oraz bibliotece szkolnej.

Dorota Wyrzykowska


rambit || || 0 ˇ 75
Strona 1 z 37 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
   Aktualności :: Galeria zdjęć :: Rada Rodziców :: Kontakt :: Księga Gości :: Brzeg :: ENGLISH
Copyright © Adam Oleszko - 2011
engine: PHP-Fusion v6.01 || angeltheme by: angelside - okna, imprezy