zs1zos.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystając ze strony zs1zos.pl wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


News - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu
Aktualności EGZAMIN GIMNAZJALNY Galeria zdjęć Rada Rodziców Kontakt Księga Gości Brzeg ENGLISH | |  
Nawigacja
BIP
  Biuletyn Informacji Publicznej

SZKOŁA
  Opis szkoły
  Pedagog, psycholog, logopeda
  Sport
  Gimnastyka korekcyjna
  Świetlica

REKRUTACJA
  Obwód Szkoły Podstawowej
  Rekrutacja Szkoła Podstawowa
  Obwód Gimnazjum
  Rekrutacja Gimnazjum
  Rekrutacja Oddziały Sportowe

DOKUMENTY SZKOŁY
  Program wychowawczy
  Program profilaktyczny
  Wewnątrzszkolny system oceniania
  Diagnoza stylu uczenia się

NAUCZYCIELE
  Dyrekcja
  Wykaz nauczycieli
  Szkolny zestaw programów nauczania
  Podręczniki Szkoła Podstawowa
  Podręczniki Gimnazjum

UCZNIOWIE
  Konkursy
  Matecznik Polonisty
  Liga zadaniowa
  Projekty edukacyjne
  Prymusi

BIBLIOTEKA
  Aktualności
  Regulaminy

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
  Co robimy
  Skład SU
  Gospodarz Szkoły
  SU - artykuły
  SU - galeria

WOJEWÓDZKI OŚRODEK SZKOLENIA DZIECI I MŁODZIEŻY – ODDZIAŁ BRZEG
  Regulamin
  Cele szkolenia
  Program Szkolenia
  Warunki Socjalno - bytowe
  Wykaz kadry trenerskiej

PIŁKA NOŻNA
  Cele i program akademii
  Harmonogram zajęć
  Wydarzenia
  Treningi
  ROCZNIK 1998
  ROCZNIK 1997

GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
  GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY

ODDZIAŁY SPORTOWE
  ODDZIAŁY SPORTOWE

Reklama

eXtreme-fusion

[Rozmiar: 418 bajtów]Witamy

Gimnazjalny Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży

 

 

Witamy na stronach Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu. Przygotowaliśmy te strony tak, aby każdy mógł szybko i skutecznie znaleźć to, czego potrzebuje.
Życzymy miłego oglądania i mamy nadzieję, że czas spędzony przy przeglądaniu naszej witryny nie będzie czasem straconym.
 

 

AKTUALNOŚCI

[Rozmiar: 418 bajtów]Z BRZEGU DO KADRY NARODOWEJ
Kiedy w 2012 roku otwierano przy Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi kompleks boisk piłkarskich, zaproszeni na tę uroczystość przedstawiciele władz PZPN, miasta i szkoły życzyli młodym adeptom sztuki piłkarskiej możliwości występów w reprezentacji naszego kraju. Nikt wówczas nie sądził zapewne, że życzenia te spełnią się już za 2 lata.
Mateusz Dychus, uczeń klasy IIB o specjalności piłka nożna, został powołany na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski do lat 15, która odbyła się w dniach 6-10 października 2014 r. w Ciechanowie. Trenerem reprezentacji Polski do lat 15 jest pan Robert Wójcik. Będąc na konsultacji, miałem przyjemność trenować i podglądać najlepszych piłkarzy w moim wieku w Polsce oraz kilku z zagranicznych klubów, m.in. z Bayeru Leverkusen, Schalke 04 oraz Lazio Rzym - wspomina Mateusz. Podczas pobytu w Ciechanowie mieliśmy ustalony harmonogram dnia: trening do południa oraz trening i sparing po południu. Organizatorzy zapewnili nam również rozrywkę w czasie wolnym, pojechaliśmy do kina na film pt. „Miasto 44”, byliśmy także na basenie. Na zgrupowaniu kadry obowiązywała nas ścisła dyscyplina.
Piłką nożną Mateusz pasjonował się już od najmłodszych lat. Gdy miał 5 lat, rodzice zapisali go na treningi do klubu Stal Brzeg. Swoja karierę rozpoczynał od grania w drużynie żaków brzeskiego klubu. Po dwóch latach treningów pod okiem pana Mariusza Andruchowicza występował w kategorii orlik. W tym czasie nasza brzeska drużyna była jedną z najmocniejszych w swojej kategorii na Opolszczyźnie. Mając 10 lat, wystąpił wspólnie z chłopakami z Rodła Opole w Ogólnopolskim Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W tym okresie bardzo często brał udział w halowych turniejach piłki nożnej, gdzie rywalizował z kolegami z renomowanych polskich, a nawet zagranicznych klubów piłkarskich. W wielu przypadkach wychodziliśmy zwycięsko w tych potyczkach i sprawiało nam mnóstwo radości i dumy, gdy na boisku pokonywaliśmy chłopaków np. ze Śląska Wrocław, Zagłębia Lubin czy Widzewa Łódź. W międzyczasie Mateusz podjął również treningi w FC Academy Wrocław, gdzie jego trenerem był pan Mieczysław Karasewicz. Z tamtą drużyną orlików grał w lidze z najlepszymi zespołami z Dolnego Śląska.
Będąc uczniem PSP nr 5 w Brzegu, reprezentował swoja szkołę w wielu dyscyplinach na arenie miejskiej, jak i wojewódzkiej. Wziął również udział w mistrzostwach Polski w szachach, a do występów przygotowywał go pan Jacek Wojnarowski. Od 2013 roku Mateusz jest uczniem Publicznego Gimnazjum nr 2, gdzie rozwija swój niezwykły talent w oddziale sportowym o specjalności piłka nożna. Trenowany przez pana Roberta Nowakowskiego uczeń znalazł się w drużynie, która zdobyła mistrzostwo województwa w młodzikach, a Mateusz został uznany za najlepszego zawodnika turnieju oraz zdobył tytuł króla strzelców.
W chwili obecnej uczeń występuje w lidze juniorów młodszych w brzeskiej Stali, rywalizując ze starszymi od siebie o 2 lata kolegami. W gimnazjum nad rozwojem jego piłkarskiego talentu czuwają trenerzy: panowie Miłosz Terlecki i Zbigniew Marzec. Pod ich kierunkiem Mateusz zdobył razem z drużyną I miejsce w II Lidze Trampkarzy oraz III miejsce w Polsce w piłce nożnej SZS. Od dwóch lat chłopiec regularnie powoływany jest do reprezentacji woj. opolskiego w piłce nożnej, a ukoronowaniem jego dotychczasowej kariery było oczywiście powołanie na konsultacje do kadry narodowej. Mateusz to nie tylko świetny zawodnik, ale również dobry kolega, o czym świadczyć może fakt, że w tym roku rówieśnicy po raz kolejny wybrali go na przewodniczącego klasy. Jest chłopcem skromnym i niezwykle lubianym w szkole, a jego dotychczasowe osiągnięcia dowodzą, że współpraca Klubu Stali Brzeg z Zespołem Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi i władzami miasta przynosi wszystkim stronom wymierne korzyści. Życzymy Mateuszowi regularnych występów w biało-czerwonych barwach. Mamy nadzieję, że jego postawa będzie wzorem dla innych uczniów.

Dorota Wyrzykowska

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 10
[Rozmiar: 418 bajtów]DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - ŚWIĘTO TYCH, DZIĘKI KTÓRYM WIEMY WIĘCEJ
14 października w Zespole Szkól nr 1 Z Oddziałami Sportowymi z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się uroczysty apel. Zaproszono na niego wszystkich pracowników szkoły, zarówno obecnych, jak i byłych, oraz przedstawicieli klas 4-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum.
Hasłem spotkania były słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest”. Scenariusz spektaklu, w którym udział wzięli uczniowie klas IIIA i IIIB gimnazjum, przygotowała pani Adriana Puzyniak. Na utrzymany w konwencji rozmowy spektakl złożyły się wiersze J.Brzostowskiej, E.Lipskiej, W.Szymborskiej i H.Morawskiego oraz piosenki w brawurowym wykonaniu Aleksandry Szyszki z klasy IIA.
Uczniowie chcieli swoim występem podziękować nauczycielom za to, co zdołali dzięki nim odkryć i poznać. Pragnęli przypomnieć tych pedagogów, którzy już odeszli. Podarowali także pani dyrektor i wicedyrektorom bukiety kwiatów w dowód swojej wdzięczności.
Na koniec głos zabrała pani dyrektor Jadwiga Walasek. Podziękowała uczniom za wspaniały apel, pracownikom szkoły za trud włożony w pracę oraz byłym nauczycielom za ich obecność na uroczystości. Następnie przekazała zebranym życzenia od Burmistrza Miasta Brzeg i rozdała nagrody pracownikom szkoły. Również dla niej przygotowano kwiaty i życzenia. To był z pewnością wyjątkowy dzień dla całej społeczności szkolnej.

Przygotowały:
Maria Jędryka
Oktawia Lechowicz

rambit || || 0 ˇ 10
[Rozmiar: 418 bajtów]FINAŁ WOJEWÓDZKI V TURNIEJU ORLIKA
W piątek 10.10.2014 na boiskach OSiR Kluczbork odbył się finał województwa opolskiego V Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Wzięło w nim udział 24 zawodników (16 chłopców, 8 dziewcząt), którzy zmagali się w dwóch kategoriach wiekowych 2001 i młodsi oraz 2003 i młodsi. Uczestnicy finału zostali wyłonieni w trakcie eliminacji gminnych oraz półfinałów wojewódzkich. Nasze miasto reprezentowały aż 3 zespoły, w kategorii chłopców starszych - PG 3, w kategoriach dziewcząt zarówno starszych i młodszych - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi. Po całym dniu zmagań i wyrównanych meczach na podium stanęły dwa zespoły dziewcząt, w kategorii młodszej nasze piłkarki zajęły 3 miejsce. W kategorii starszej występowały dziewczęta, które w zeszłym roku zajęły 3 miejsce w finale ogólnopolskim, jednakże w tym roku piłkarki z „szóstki” były o rok młodsze od swoich rywalek (większość drużyny rocznik 2002), więc przewaga w rozwoju fizycznym była po stronie rywalek. Nasze dziewczęta walczyły jednak dzielnie, przegrywając jeden mecz i zajmując ostatecznie wysokie 2 miejsce w województwie. Chłopcy z PG 3 po minimalnych przegranych zajęli ostatecznie 5 miejsce. Zatem kolejny raz Brzeg pokazał że „piłką nożną stoi”, a szkolenie młodzieży w naszym mieście w tej dyscyplinie jest na wysokim poziomie.
Robert Nowakowski
Wyniki :
Dziewczęta młodsze
ZS NR 1 z O.S. BRZEG – SP 2 OLESNO 4:0
ZS NR 1 z O.S. BRZEG – PSP 9 KĘDZIERZYN KOŹLE 1:2
ZS NR 1 z O.S. BRZEG – ZSP BIAŁA NYSKA/SIDZINA 0:2

DZIEWCZĘTA STARSZE

ZS NR 1 z O.S. BRZEG – PG ŁAMBINOWICE 3:1
ZS NR 1 z O.S. BRZEG – LUKS DALIA POPIELÓW 1:6
ZS NR 1 z O.S. BRZEG – ZSM nr 1 KĘDZIERZYN KOŹLE 3:0

SKŁADY DRUŻYN:

DZIEWCZĘTA MŁODSZE:
CZARNECKA ALICJA, DŻUMAŁO OLIWIA, SINKOWSKA NIKOLA, OŻÓG ALEKSANDRA, OŻÓG KATARZYNA, WIDZIAK MAŁGORZATA, JARZĄB ALICJA
ZACHWIEJ GABRIELA, KOWALIK PAULINA, MALINOWSKA JULIA
TRENER: ŻAK DARIUSZ

DZIEWCZĘTA STARSZE:
ALEKSANDRA DZIEDZIC, ALICJA GALICKA, KLAUDIA HOMA, ANNA STEFANISZYN, MARIA KŁODA, KAJA BRONOWICKA, NICOLA STACHERA, KAMILA STACHERA, EMILIA GRZYWACZEWSKA, WERONIKA FLORKÓW
TRENER : NOWAKOWSKI ROBERT

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 26
[Rozmiar: 418 bajtów]FUTSALOWA LIGA MISTRZÓW
14 października 2014 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi odbył się turniej halowy piłki nożnej - Futsalowa Liga Mistrzów. Organizatorami rozgrywek byli trenerzy - panowie Z.Marzec i M.Terlecki, a w turnieju wzięli udział chłopcy z klas sportowych o profilu piłka nożna.
Zasady gry w piłkę halową nieco różnią się od przepisów gry w piłkę nożną. Na boisku występowały drużyny pięcioosobowe, a zawodnicy zmieniali się "w locie", w wyznaczonej strefie zmian. Rzuty z autu wykonywane były nogą zza linii bocznej boiska, wreszcie strzelano na bramki o wymiarach 3x2 m. Za żółtą kartkę zawodnicy otrzymywali kary indywidualne w wymiarze czasowym 2 minut, przy czym z chwilą straty gola przez drużynę grającą w osłabieniu zawodnik ukarany wcześniej powracał do gry. Czerwona kartka oznaczała karę indywidualną 4-minutową bez prawa powrotu zawodnika ukaranego na boisko w danym meczu. Jeśli osłabiona wykluczeniem drużyna traciła bramkę, to za piłkarza ukaranego wchodził inny zawodnik jego drużyny.
Turniej rozpoczął się o godzinie 8.30, a mecze rozgrywano w dwóch grupach po 3 zespoły oraz systemem pucharowym o miejsca w końcowej klasyfikacji. W meczu o I miejsce klasa 3B (2) - Manchester United pokonała klasę 2B (1) - Borussię Dortmund 4:1, a III miejsce w turnieju zdobyli chłopcy z klasy 3B (1) - FC Barcelona, zwyciężając klasę 1B (2) - Real Madrid CF 2:0. Gratulujemy zwycięzcom.
Dorota Wyrzykowska

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 26
[Rozmiar: 418 bajtów]BRZESKIE ZŁOTKA
16.10.2014 r. w Starym Oleśnie odbyły się Finały Województwa Opolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych 8x800m. Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu wystawił cztery sztafety, po jednej w każdej kategorii. Jako pierwsze wystartowały dziewczęta ze szkoły podstawowej, które po zaciętej walce o podium w ostateczności uplasowały się na IV miejscu. Jako kolejni wystartowali chłopcy z podstawówki. Do ostatniej zmiany utrzymywali się oni na wysokiej III pozycji, lecz w ostateczności po ostatniej zmianie spadli na miejsce V. Następnie przyszedł czas na dziewczęta z gimnazjum, obrończynie zeszłorocznego tytułu mistrzyń województwa w niższej kategorii wiekowej. Dziewczyny nie zawiodły i prowadząc od początku do końca, zwiększając jedynie przewagę nad rywalkami, zajęły ostatecznie I miejsce, zdobywając tytuł Mistrzyń Województwa Opolskiego i awansując do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w maju w Łodzi. Ostatnimi reprezentantami Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi byli chłopcy z gimnazjum, którzy po męczącej walce podzielili los kolegów ze szkoły podstawowej i zajęli V miejsce. Gratulujemy wszystkim zawodnikom, trenerom i nauczycielom wychowania fizycznego z Zespołu Szkół nr 1 .

Skład dziewcząt szkoła podstawowa - IV miejsce:
Anna Sosińska, Aleksandra Dziedzic, Maria Kłoda, Anna Stefaniszy, Sandra Surydyka, Alicja Czarnecka, Klaudia Homa, Kaja Bronowicka, Maja Górka.
Skład chłopców szkoła podstawowa - V miejsce:
Adam Pasierski, Maksymilian Podgórski, Maciej Bider, Franciszek Siek, Sebastian Woźniak, Wojciech Rak, Filip Kamiński, Łukasz Dudzik, Kacper Góralski, Mateusz Majecki.
Skład dziewcząt gimnazjum - I miejsce:
Julia Szklarz, Martyna Rudyk, Wiktoria Waszak, Oliwia Chmielewska, Julia Kędra, Marta Kubica, Kamila Stachera, Nicola Stachera, Alicja Wojciechowska.
Skład chłopców gimnazjum - V miejsce:
Mateusz Dychus, Piotr Mendak, Wojciech Bober, Łukasz Zadrożny, Jakub Krej , Dawid Gawroński, Krystian Piszczek, Tomasz Kopczyński, Kacper Czapka.

A.Golda

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 26
[Rozmiar: 418 bajtów]INAUGURACJA ROKU SPORTOWEGO
7 października 2014 roku o godzinie 13.00 na boiskach piłkarskich Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu odbyła się uroczysta inauguracja sportowego roku szkolnego 2014/2015. Wydarzenie to swoją obecnością zaszczycili m.in. Wiceburmistrz Miasta Brzeg - pan Stanisław Kowalczyk, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu - pan Krzysztof Kulwicki, Dyrektor szkoły - pani Jadwiga Walasek oraz wicedyrektorowie - pani Irena Wojciechowska i pan Dariusz Ilów. Obecni byli oczywiście również wszyscy uczniowie klas sportowych Zespołu Szkół nr 1, a także ich nauczyciele i trenerzy.
Uroczystość rozpoczęła się piosenką „Najlepsi z najlepszych” w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego. Po przywitaniu wszystkich gości przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego – Norberta Madurę kapitanowie klas sportowych złożyli raport, następnie odśpiewano hymn państwowy. W krótkim przemówieniu Dyrektor Jadwiga Walasek oraz Burmistrz Miasta Brzeg – pan Stanisław Kowalczyk życzyli młodym sportowcom wielu wygranych meczów, wysokich wyników w nauce, a także przekonywali ich, iż są tym pokoleniem, które zaprzeczy standardom życia bez sportu.
Po ujmujących przemówieniach gości nadszedł czas na najważniejszą część uroczystości – wprowadzenie flagi olimpijskiej oraz ślubowania uczniów. Kapitanowie wszystkich drużyn stanęli przed swoimi klasami i, unosząc w górę dwa palce, razem powtarzali słowa przysięgi sportowej. Zobowiązali się m.in. do poszanowania zasad obowiązujących w sporcie, postępowania zgodnego z duchem fair play, przestrzegania zasad szlachetnej rywalizacji i wreszcie poświęcenia wszystkich dążeń i umiejętności, talentu i siły woli ,aby osiągnąć najlepszy wynik sportowy . Następnie uczniowie rozpoczynający naukę w klasach 4A szkoły podstawowej oraz 1A i 1B gimnazjum otrzymali certyfikaty.
Zwieńczeniem uroczystości były występy artystyczne i pokazy sportowe uczniów, na które złożyły się ćwiczenia, gry i zabawy z elementami treningu softballowego oraz piłkarskiego. Pokazy umiliły piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego z solistką Aleksandrą Szyszką. W opinii uczestników inauguracja sportowego roku szkolnego 2014/2015 była udaną imprezą integrującą środowisko sportowe. Po zakończeniu części oficjalnej goście zostali zaproszeni na spotkanie z dyrekcją szkoły oraz trenerami.

Jacek Wszoła, Justyna Kopytko
Warsztaty dziennikarskie, opiekun D. Wyrzykowska


Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 26
[Rozmiar: 418 bajtów]WIZYTA W BRZESKIEJ GALERII SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ
W dniu 15.09.2014r. uczniowie z klasy II a z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu wraz z wychowawczynią - panią Elżbietą Lemieszewską uczestniczyli w spotkaniu z autorem wystawy fotografii w Galerii Sztuki Współczesnej, panem Januszem Pasiecznym.
Artysta jest od roku 1988 członkiem Wrocławskiego Towarzystwa Fotograficznego (WTF), współzałożycielem Grodkowskiego Foto-klubu działającego od grudnia 2002 roku przy Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie. Fotografią zajmuje się od 1981 roku. Jego pierwszym i najważniejszym nauczycielem był ojciec, dzięki któremu zainteresował się fotografią i poznał jej tajniki. Przedmiotem początkowych fascynacji twórczych pana Janusza była przyroda ze szczególnym uwzględnieniem makrofotografii, w późniejszym czasie artysta zainteresował się aktem i portretem. Wielokrotnie uczestniczył w krajowych i zagranicznych wystawach fotograficznych, w tym również organizowanych przez FIAP (Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej).
Największym dotychczasowym sukcesem fotografa jest II miejsce w kategorii akt i III w kategorii reportaż w międzynarodowym konkursie „Natura, człowiek, naturyzm”. Jak wspomina autor zdjęć: „Fotografię traktowałem jako hobby, później jako pasję życiową. Obecnie jest dla mnie sposobem na oderwanie się od prozy życia codziennego. Najbardziej pociąga mnie w niej możliwość połączenia tradycji z nowoczesnością dzięki zastosowaniu klasycznych konwencji przy użyciu nowych technik. Zawsze bardziej interesował mnie sposób interpretacji rzeczywistości, niż sam temat fotografii”.
W trakcie spotkania uczniowie mieli możliwość obejrzenia przepięknych zdjęć czarno-białych i kolorowych, poznania historii powstania aparatu fotograficznego. Dowiedzieli się, jak powstają zdjęcia oraz mogli porównać różne rodzaje aparatów analogowych i cyfrowych. Aparat fotograficzny to w najprostszych słowach pudełko z otworem, przez który wpada światło tworzące obraz na tylnej ściance. Wbrew pozorom ta podstawowa budowa nie zmieniła się od czasów pierwszych konstrukcji. A na samym początku była camera obscura, zwana także kamerą otworkową, która na wystawie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów klasy II a. Za stworzenie przyjemnej atmosfery i ciekawe zajęcia z fotografii bardzo serdecznie dziękujemy panu Januszowi. Życzymy dalszych sukcesów.

Uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 31
[Rozmiar: 418 bajtów]Zagramy w finale wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Premiera Donalda Tuska 2014
W poniedziałek 22.09.2014 w Kluczborku rozegrano półfinał wojewódzki V Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w kategorii dziewcząt 12-13 lat. Oczywiście nie mogło w nim zabraknąć drużyny z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu, które w zeszłym roku zajęły 3. miejsce w finale ogólnopolskim. Chociaż dziewczęta w tym roku startują w starszej kategorii wiekowej, spisują się w tych rozgrywkach rewelacyjnie. W Kluczborku wygrały wszystkie swoje mecze i awansowały do Finału Województwa, który odbędzie się 10.10.2014 w Kluczborku.

Skład drużyny:
Kaja Bronowicka,
Aleksandra Dziedzic,
Alicja Galicka,
Emilia Grzywaczewska,
Klaudia Homa,
Maria Kłoda,
Kamila Stachera,
Nicola Stachera,
Anna Stefaniszyn,
Weronika Florków

Trener:
Nowakowski Robert

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS
rambit || || 0 ˇ 64
[Rozmiar: 418 bajtów]IV ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
26 września 2014 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami w Brzegu wzięli udział organizowanym w Polsce już po raz czwarty Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Przebiegał on pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. W akcji uczestniczyli uczniowie z klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Organizatorami przedsięwzięcia w naszej szkole byli nauczyciele matematyki pod dowództwem pani Iwony Cyprych. Akcja miała na celu przypomnienie zasad tabliczki mnożenia. Dla uczniów mających problemy z tabliczką mnożenia była to okazja do nadrobienia zaległości w tej dziedzinie.
Przygotowywania trwały kilka dni. 26 września odbył się egzamin. Uczniowie, którzy wzięli w nim udział, losowali karteczki z przykładami do wykonania. Ten, kto rozwiązał wszystkie przykłady dobrze, zdobywał tytuł MT Expert. W przypadku choćby jednego błędu egzamin nie był uznawany, lecz można było go poprawić po godzinie. Wielu uczniów ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum wzięło udział w zabawie.
Większość radziła sobie bez problemu, lecz znaleźli się i tacy, którym nie szło dobrze, był to znak, że muszą jeszcze poćwiczyć. A do uczestniczenia w następnym Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia organizatorzy zapraszają za rok.

Maja Ceremuga
Warsztaty dziennikarskie, opiekun D. Wyrzykowska


Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 63
[Rozmiar: 418 bajtów]ZDĄŻYĆ NA CZAS Z POMOCĄ
24.09.14 r. w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu odbyło się szkolenie dla uczniów klas 6a, 6b, 6c i 4b w zakresie udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadzili pani Agnieszka i pan Dawid, ratownicy medyczni z Opola. Zajęcia te miały przygotować uczniów do podejmowania właściwego sposobu pomocy potrzebującym, a także rozbudzić zainteresowanie dzieci podstawową wiedzą medyczną.
Na wstępie dowiedzieliśmy się, co to dokładnie jest pierwsza pomoc, kiedy i komu jej udzielamy. Prowadzący starali się zwrócić uwagę, że każdy z nas ma obowiązek udzielania pierwszej pomocy. Następnie wyjaśniono nam, jak można zapobiec zakażeniu. Pani Agnieszka zachęcała do noszenia przy sobie lateksowych lub foliowych rękawiczek, po czym zaprezentowała, jak je bezpiecznie ściągnąć, gdy są ubrudzone. Ochotnicy dostali po parze rękawiczek i sami spróbowali podołać temu zadaniu. Ratownicy przekonywali, że jeśli chcemy pomóc, musimy najpierw zobaczyć, czy miejsce, gdzie doszło do wypadku, jest bezpieczne. To bardzo ważne, jeżeli nie chcemy sobie zrobić krzywdy. Instruktorzy pokazali nam, jak sprawdzić, czy osoba jest przytomna, a jeśli nie, to jak ustalić, czy oddycha. Sprawdzali wiedzę uczniów na temat numerów służb ratowniczych. Uczniowie bardzo chętnie się zgłaszali, popisując się swoją wiedzą. Odbyła się także demonstracja wzorcowo przeprowadzonej rozmowy z pogotowiem. Pokazano nam, jak użyć koca termicznego. Ratownicy zademonstrowali, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej (bezpiecznej). Każdy chętny mógł wziąć udział w pokazie. Na zakończenie tej niezwykłej lekcji nasi goście wykonali resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie, po czym tę czynność samodzielnie wykonywali już uczniowie.
Z całą pewnością podczas tej lekcji dzieci zdobyły przydatne w życiu informacje o udzielaniu pierwszej pomocy.

Julia Litra, Dominika Capar
Warsztaty dziennikarskie, opiekun D. Wyrzykowska


Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 62
[Rozmiar: 418 bajtów]Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi wygrał wszystko!!!
W dniu 24.09.2014 w Brzegu w Parku Wolności odbyły się zawody powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych na dystansie 8 x 800m szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi wystawił swoje reprezentacje we wszystkich czterech kategoriach dziw czat i chłopców. Pierwsze startowały dziewczęta ze szkół podstawowych w składzie: Aleksandra Dziedzic, Maria Kłoda, Alicja Czarnecka, Maja Górka, Sandra Surydyka, Anna Stefaniszyn, Klaudia Homa, Kaja Bronowicka, Anna Sosińska podopieczne p. Anity Goldy i p. Dariusza Żaka .Dziewczynki od samego początku zdecydowanie prowadziły ,systematycznie zwiększając przewagę nad przeciwniczkami i ostatecznie ukończyły bieg na zasłużonym pierwszym miejscu. Następni startowali chłopcy ze szkoły podstawowej pod opieką p. Jacka Kosztowniaka, którzy zaprezentowali się równie dobrze jak ich koleżanki i walcząc do końca również uplasowali się na pierwszej pozycji. Zwycięski zespół wystartował w składzie: Adam Pasierski, Wojciech Rak, Mateusz Majecki, Maciej Bider, Kamil Pasławski, Kacper Góralski, Filip Kamiński, Łukasz Dudzik, Maksymilian Podgórski, Kacper Pater .Po szkołach podstawowych przyszedł czas na gimnazjalistów. Jako pierwsze na linii startu pojawiły się dziewczęta, a wśród nich team Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi pod opieką p. Anity Goldy. Dziewczęta wystartowały bardzo równo i po pierwszej zmianie trudno było wyłonić lidera, gdyż zawodniczki reprezentowały wyrównany poziom biegowy, lecz już po kolejnych zmianach widać było ewidentne prowadzenie dziewcząt z PG nr 2( Zespołu Szkół nr 1 z OS), które zwiększały przewagę nad rywalkami pozostawiając je daleko w tyle i tym samym wygrywając zawody w pięknym stylu. Zwycięska ekipa to w większości dziewczęta z pierwszej klasy, które w zeszłym roku będąc w szkole podstawowej zdobyły Mistrzostwo Polski i zajęły drugie miejsce w zawodach międzynarodowych w sztafetowych biegach przełajowych. Tym razem dodatkowo wspomagały je trzy koleżanki z klasy drugiej podopieczne p. Jacka Krzciuka. Skład zwycięskiej drużyny to: Patrycja Pielka, Oliwia Chmielewska, Martyna Rudyk, Julia Szklarz, Julia Kędra, Wiktoria Waszak, Nicola Stachera, Kamila Stachera. Jako ostatni wystartowali chłopcy z gimnazjum pod opieką p. Zbigniewa Marca w składzie: Mateusz Dychus, Piotr Mendak, Łukasz Zadrożny, Jakub Krej, Krystian Piszczek, Witold Nowak, Wojciech Bober, Dawid Gawroński, Grzegorz Godzik, którzy również zaprezentowali się z jak najlepszej strony wygrywając zawody i prowadząc od początku do końca. Tym samym Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi zdobywa wszystkie pierwsze miejsca w czterech kategoriach, awansując na zawody wojewódzkie, które odbędą się 16.10.2014r w Starym Oleśnie. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom wraz z trenerami, nie zapominając o nauczycielach uczących poszczególnych uczniów wychowania fizycznego i życzymy powodzenia na finale wojewódzkim.
A.G.

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 62
Strona 1 z 21 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
   Aktualności :: EGZAMIN GIMNAZJALNY :: Galeria zdjęć :: Rada Rodziców :: Kontakt :: Księga Gości :: Brzeg :: ENGLISH
Copyright © Adam Oleszko - 2011
engine: PHP-Fusion v6.01 || angeltheme by: angelside - okna, imprezy