zs1zos.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystając ze strony zs1zos.pl wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


News - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu
Aktualności Galeria zdjęć Rada Rodziców Kontakt Księga Gości Brzeg ENGLISH | |  
Nawigacja
BIP
  Biuletyn Informacji Publicznej

SZKOŁA
  Opis szkoły
  Pedagog, psycholog, logopeda
  Gimnastyka korekcyjna
  Świetlica

REKRUTACJA
  Obwód Szkoły Podstawowej
  Rekrutacja Szkoła Podstawowa
  Obwód Gimnazjum
  Rekrutacja Gimnazjum
  Rekrutacja Oddziały Sportowe

DOKUMENTY SZKOŁY
  Program wychowawczy
  Program profilaktyczny
  Wewnątrzszkolny system oceniania
  Diagnoza stylu uczenia się

NAUCZYCIELE
  Dyrekcja
  Wykaz nauczycieli
  Szkolny zestaw programów nauczania
  Podręczniki Szkoła Podstawowa
  Podręczniki Gimnazjum

UCZNIOWIE
  Konkursy
  Matecznik Polonisty
  Liga zadaniowa
  Projekty edukacyjne
  Prymusi
  Lektury Szkoła Podstawowa
  Lektury Gimnazjum

BIBLIOTEKA
  Aktualności
  Regulaminy

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
  Co robimy
  Skład SU
  Gospodarz Szkoły
  SU - galeria

WOJEWÓDZKI OŚRODEK SZKOLENIA DZIECI I MŁODZIEŻY – ODDZIAŁ BRZEG
  Regulamin
  Cele szkolenia
  Program Szkolenia
  Warunki Socjalno - bytowe
  Wykaz kadry trenerskiej

PIŁKA NOŻNA
  Cele i program akademii
  Harmonogram zajęć
  Wydarzenia
  Treningi
  ROCZNIK 1998
  ROCZNIK 1997

GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
  GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY

ODDZIAŁY SPORTOWE
  ODDZIAŁY SPORTOWE

Reklama

eXtreme-fusion

[Rozmiar: 418 bajtów]Witamy

Gimnazjalny Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży

 

 

Witamy na stronach Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu. Przygotowaliśmy te strony tak, aby każdy mógł szybko i skutecznie znaleźć to, czego potrzebuje.
Życzymy miłego oglądania i mamy nadzieję, że czas spędzony przy przeglądaniu naszej witryny nie będzie czasem straconym.
 

 

AKTUALNOŚCI

[Rozmiar: 418 bajtów]Niezwykłe wydarzenie w szkolnej bibliotece
17 listopada 2016 roku w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel, muzykiem, pedagogiem, gdańską autorką powieści dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej i biograficznej. W sposób bardzo przystępny autorka w swoich książkach ukazała losy wielkich Polaków m.in. Fryderyka Chopina, Marii Skłodowskiej-Curie i Janusza Korczaka. Jej utwory zdobywały liczne nagrody i zyskują coraz większą popularność wśród młodych czytelników.
Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie PSP nr 5 w Brzegu, młodzież ze Stobrawy oraz koledzy i koleżanki z naszej szkoły wraz z opiekunami. Nad całością czuwała pani Maria Anna Lenard.
Uczniowie z zainteresowaniem zadawali autorce pytania dotyczące jej fascynacji literaturą. Dowiedzieli się, że jej ulubioną pisarką jest Astrid Lindgren, a książką –„Dzieci z Bullerbyn”, co przyjęli z wielkim entuzjazmem. Interesujący był również fakt, że pani Czerwińska czerpie inspiracje do swoich książek, odwiedzając miejsca związane z postaciami, o których pisze.
Po rozmowie z autorką dzieci otrzymały autografy i mogły zrobić sobie z nią zdjęcie.
Spotkanie z panią Czerwińską-Rydel doskonale wkomponowało się w ogólnopolskie obchody Dnia Praw Dziecka, jakie miały miejsce w Brzegu i w naszej szkole. Wydarzenie to było bardzo ciekawe i spędzone w miłej atmosferze.

Przygotowały: Aleksandra Puszczewicz i Natalia Nowicka z klasy II C gimnazjum
Opiekun – Magdalena Koralewskarambit || || 0 ˇ 9
[Rozmiar: 418 bajtów]ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI NA SZKOLNYCH PARKIETACH
UNIHOKEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

14 LISTOPADA 2016 ODBYŁ SIĘ W NIEMODLINIE PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PO ZACIĘTEJ WALCE DRUŻYNA NASZYCH DZIEWCZĄT ZDOBYŁA 3 MIEJSCE.

SKŁAD NASZEJ DRUŻYNY:
LASEK NATALIA, DUSZEŃKO EMILIA, JAROS PAULINA, NOWOSIELSKA KORNELIA, ŻUBER MARTYNA, BŁOŃSKA LIDIA, ŚWIECHOWSKA JULIA, RUDZKA OLIWIA, WOŹNIAK PATRYCJA, REGNER SABINA, TURAJ INGA
TRENER: JOLANTA BUDZOWSKA
MINI PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

19 LISTOPADA 2016 ODBYŁY SIĘ W BRZEGU ZAWODY MIEJSKIE W MINI PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. W ROZGRYWKACH BRAŁY UDZIAŁ:
• PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA nr 6
• PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA nr 3
• PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA nr 1

KLASYFIKACJA KOŃCOWA :
1. PSP nr 6
2. PSP nr 3
3. PSP nr 1

SKŁAD NASZEJ DRUŻYNY:
LASEK NATALIA, DUSZEŃKO EMILIA, JAROS PAULINA, NOWOSIELSKA KORNELIA, ŻUBER MARTYNA, BŁOŃSKA LIDIA, ŚWIECHOWSKA JULIA, RUDZKA OLIWIA, WOŹNIAK PATRYCJA, REGNER SABINA, TURAJ INGA, CIELEBAN NATALIA, JANKOWSKA ZUZANNA,
TRENERZY: JOLANTA BUDZOWSKA, MARZENA WIONCZEK
PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

24 LISTOPADA 2016 ROKU W OPOLU ODBYŁ SIĘ PÓŁFINAL WOJEWÓDZKI W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. W TURNIEJU BRAŁY UDZIAŁ :

• PUBLICZNA SZKOŁA PDSTAWOWA nr 6 BRZEG
• PUBLICZNA SZKOŁA PDSTAWOWA SKOROSZYCE
• PUBLICZNA SZKOŁA PDSTAWOWA nr 24 OPOLE
• PUBLICZNA SZKOŁA PDSTAWOWA KUP

WYNIKI MECZÓW:
PSP 6 BRZEG - PSP KUP - 2:2
PSP SKOROSZYCE - PSP 24 OPOLE - 3:1
PSP KUP - PSP24 OPOLE - 1:1
PSP 6 BRZEG - PSP SKOROSZYCE - 2:2
PSP SKOROSZYCE - PSP KUP - 1:0
PSP 24 OPOLE - PSP6 BRZEG - 1:9

KLASYFIKACJA KOŃCOWA :
1. PSP SKOROSZYCE
2. PSP nr 6 BRZEG
3. PSP KUP
4. PSP nr 24 OPOLE

SKŁAD NASZEJ DRUŻYNY:
BŁOŃSKA LIDIA, LASEK NATALIA, ŻUBER MARTYNA, WOŹNIAK PATRYCJA, ŚWIECHOWSKA JULIA, JAROS PAULINA, REGNER SABINA, NOWOSIELSKA KORNELIA, JANKOWSKA ZUZANNA, GARDAS NIKOLA.
TRENERZY: JOLANTA BUDZOWSKA, MARZENA WIONCZEKrambit || || 0 ˇ 11
[Rozmiar: 418 bajtów]Piłkarki z ZS 1 z O.S w finale wojewódzkim
Poraz kolejny dziewczęta z PG 2 Brrzeg zagrają w finale wojewódzkim w halowej odmianie piłki nożnej. Po wczesniejszych zwycięstwach w zawodach gminnych i powiatowych, uczennice z PG 2 przystąpiły do rywalizacji na szczeblu wojewódzkim. W dniu 23.11.2016 roku w sali sportowej w Łosiowie odbył się półfinał opolszczyzny, w którym oprócz dziewcząt z Brzegu zagrały szkoły z Izbicka, Krapkowic i Pakosławic. Po rozegraniu wszystkich spotkań ustalona została kolejność miejsc.

Wyniki:
PG Izbicko – PG Pakosławice 1:1
PG 2 Brzeg – PG 2 Krapkowice 1:0
PG Pakosławice – PG 2 Krapkowice 1:4
PG Izbicko – PG 2 Brzeg 0:2
PG 2 Brzeg – PG Pakosławice 2:0
PG 2 Krapkowice – PG Izbicko 0:1

Tabela końcowa:

1. PG 2 Brzeg – awans do finału wojewódzkiego
2. PG Izbicko
3. PG 2 Krapkowice
4. PG Pakosławice

Skład drużyny z PG 2 Brzeg: Maria Kłoda, Kinga Lorenc, Kaja Bronowicka, Aleksandra Dziedzic, Emilia Grzywaczewska, Kamila Stachera, Nikola Stachera, Natalia Radosz, Milena Obierzyńska, Oliwia Dżumało, Maja Miluniec, Amelia Parkoła – trener: Dariusz Żak

Serdeczne podziękowania dla dyrekcji szkoły w Łosiowie za udostępnienie hali sportowej na w/w zawody.
szs


rambit || || 0 ˇ 10
[Rozmiar: 418 bajtów]GRA MIEJSKA
PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 2 REPREZENTOWANE PRZEZ  DWIE SOLIDNE DRUŻYNY NASZYCH GIMNAZJALISTÓW Z KLAS TRZECICH NA GRZE MIEJSKIEJ ZORGANIZOWANEJ Z OKAZJI OBCHODÓW  UCHWALENIA KONWENCJI PRAW DZIECKA. 
rambit || || 0 ˇ 12
[Rozmiar: 418 bajtów]INSPIRUJĄCE SPOTKANIA – PRACA STRAŻAKA
17 listopada 2016 r. klasę II c i II f odwiedził niecodzienny gość – strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.
W trakcie spotkania dowódca zmiany aspirant Janusz Chojnacki przybliżył uczniom informacje na temat codziennej pracy strażaka, przekazał cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie burzy, wypadku, czy pożaru. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112, a także zyskały wiedzę, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Dowiedziały się, że oprócz gaszenia pożarów strażacy pomagają ludziom w różnych trudnych sytuacjach. Każdego dnia ratują życie ofiarom wypadków drogowych, pomagają w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych, usuwają gniazda os czy szerszeni, a nawet ściągają przestraszone koty z drzew. Uczniowie zapoznali się również z podstawowym wyposażeniem, które każdy strażak zabiera ze sobą na akcję. Duże wrażenie na dzieciach zrobił widok sprzętu - ubranie, aparat tlenowy, oraz przedmioty, w które wyposażony jest strażak. Nasz gość przeprowadził pokaz ratownictwa przedmedycznego. Uczył, jak należy udzielać pierwszej pomocy osobom nieprzytomnym i poszkodowanym, pokazał jak wygląda pozycja boczna ustalona. Przy pomocy fantomu uczniowie poznali zasady udrożnienia dróg oddechowych, przywrócenia oddechu i masażu serca. Podczas całego spotkania dzieci były bardzo zainteresowane pokazem, jak również wykazały się dużą wiedzą na temat pracy strażaków, a pytania do Pana Janusza Chojnackiego  dotykały sedna jego pracy.
To był niezapomniany dzień, ważna lekcja i wielkie przeżycie dla najmłodszych. Wiedza teoretyczna i praktyczna przekazana uczniom z pewnością przyda się w życiu codziennym, gdyż dzięki temu można uratować ludzkie życie.
Serdecznie dziękujemy naszemu dzielnemu strażakowi za bardzo ciekawe i interesujące spotkanie.
Grażyna Sochacka


rambit || || 0 ˇ 11
[Rozmiar: 418 bajtów]Inspirujące spotkania – praca naukowca
1 czerwca 2016 r. uczniowie z klasy I f uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez dr Katarzynę Książek – pracownika naukowego Uniwersytetu Opolskiego. Pani doktor, oprócz pracy naukowej, wiele uwagi poświęca rozwijaniu zainteresowań naukami ścisłymi wśród dzieci i młodzieży. W Dniu Dziecka, w ramach swojej działalności, dr K. Książek przeprowadziła w naszej klasie pokazy eksperymentów fizycznych, w trakcie których każdy uczeń mógł samodzielnie wykonać proste doświadczenia. Uczestniczenie w zajęciach sprawiło, że dzieci bawiąc się jednocześnie przyswajały wiedzę. Nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć szereg ciekawych doświadczeń związanych z wodą, powietrzem, z niskimi temperaturami, ciekłym azotem i helem. Dowiedzieli się m.in.: czy jest grawitacja na księżycu i w przestrzeni kosmicznej, czy wszystkie ciała pływają po wodzie oraz od czego to zależy, kiedy człowiek tonie w wodzie, dlaczego balony z helem unoszą się do góry, jak ochłodzić atmosferę, czy można wsadzić rękę do ciekłego azotu, a także dlaczego ręcznik sztywnieje pod wpływem niskiej temperatury, a plastelina zmienia kształt.
Spotkanie z panią Katarzyną Książek było dla dzieci wartościowe i ciekawe poznawczo. Dzięki aktywności uczniowie mogli samodzielnie przekonać się, że nauka i poznawanie otaczającego świata może być fascynującym przeżyciem. Dodatkowo, przeprowadzone zajęcia pokazały, że inny sposób popularyzowania nauki – poprzez zabawę – jest chętnie i pozytywnie odbierany przez najmłodszych.
Grażyna Sochacka


rambit || || 0 ˇ 10
[Rozmiar: 418 bajtów]O TYM, CO W ŻYCIU WAŻNE
16 listopada 2016 r. w Zespole Szkól nr1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu odbyło się spotkanie ze znaną sędzią Anną Marią Wesołowską, w którym uczestniczyła młodzież naszej szkoły oraz uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego. Wizyta naszego gościa miała związek z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, których tegorocznym gospodarzem jest Brzeg.
Na początku spotkania pani sędzia przedstawiła się nam i opowiedziała o swojej pracy. Zapewniła też, że wszystko, o czym będzie mówić, wynika z doświadczeń, jakie zdobyła podczas kilkudziesięciu lat pracy w zawodzie. Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy wykładu o zagrożeniach, które czekają na nas w Internecie, o agresji w szkołach oraz o tym, że młodzi ludzie często nieświadomie popełniają przestępstwa. Dużo mówiliśmy m.in.
o demoralizacji uczniów. Dowiedzieliśmy się, jakie są skutki niektórych naszych czynów. Pani sędzia poruszyła również niezwykle istotny problem nękania, które pojawia się zarówno
w szkole, jak i w rodzinie. Nasz gość nauczył nas, jak należy w takich sytuacjach reagować, aby skutecznie pomóc poszkodowanemu. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści pani sędzi o ludziach, których życie zniszczyły używki. Usłyszane historie z pewnością stanowią dla nas wielką przestrogę przed narkotykami i alkoholem. Pani Anna Maria Wesołowska poruszyła jeszcze jedną bardzo istotną kwestię. Uświadomiła nam, że tak naprawdę żaden człowiek z natury nie jest zły. Nawet jeśli wstąpił na ścieżkę przestępczą, zawsze ma szansę się zmienić. Przekazała nam również wiele wskazówek etycznych. W pamięci na długo utkwi nam zwłaszcza jedna z nich: ,,Nie wszystko, co się opłaca, jest coś warte, ale wszystko, co jest coś warte, się opłaca”. Podziękowaniem za ciekawy i pouczający wykład był bukiet róż, który wręczyliśmy naszemu gościowi. Panią Annę Marię Wesołowską pożegnaliśmy gromkimi brawami.
To spotkanie naprawdę wiele nas nauczyło. Dzięki niemu ujrzeliśmy wiele dotyczących nas spraw w zupełnie innym świetle. Z całą pewnością wszyscy, niezależnie od wieku, staniemy się teraz mądrzejszymi ludźmi, bardziej  świadomymi konsekwencji swojego zachowania.
 
Zuzia Kozłowska, kl.IIIc

rambit || || 0 ˇ 13
[Rozmiar: 418 bajtów]Prawa dziecka według Super Niani
Z okazji ogólnopolskich obchodów Dni Praw Dziecka, których gospodarzem jest w tym roku Brzeg, do Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi zawitała pani Dorota Zawadzka, znana m. in. z serialu „Super Niania”.
Na co dzień nasz gość współpracuje z Rzecznikiem Praw Dziecka – panem Markiem Michalakiem. Pani Dorota Zawadzka jest również pedagogiem i nauczycielem akademickim. Podczas wtorkowego spotkania o swojej pracy opowiadała z wielką pasją i zaangażowaniem. Przybliżyła uczniom naszej szkoły tematykę praw dziecka , podkreślając, że dzieci mają takie same prawa jak dorośli. Uczniowie zadawali dużo pytań i mieli sporo wątpliwości ,a Super Niania z zaangażowaniem tłumaczyła im, na czym polega prawo do prywatności i nietykalności. Przy tej okazji zaprezentowała historię Malali Yousafzai – najmłodszej na świecie laureatki pokojowej Nagrody Nobla, która sprzeciwiła się władzom pakistańskim i walczyła o prawo dziewcząt z krajów islamskich do edukacji.
Pani Zawadzka podkreśliła, że warto korzystać z dzieciństwa i rozbudzać swoją ciekawość, która w późniejszym wieku zanika. Podała przykład małego dziecka, które pyta: „Dlaczego niebo jest niebieskie?” i dorosłego, którego to zjawisko nie zadziwia , więc próbuje wyjaśnić je naukowo. Tymczasem ciekawość jest bardzo ważną cechą rozbudzającą kreatywność.
Wszyscy uczestnicy wyszli ze spotkania z Super Nianią bardzo zadowoleni, nauczeni czegoś nowego, świadomi swoich praw. Było to możliwe dzięki otwartości uczniów i naszego gościa, umożliwiającej nawiązanie bliskiego kontaktu między panią Dorotą Zawadzką a słuchaczami. Dziękujemy za ciekawą inicjatywę i twórcze spotkanie.

Przygotowały:
Natalia Mucha, Oliwia Wachowska, Natalia Nowicka, Aleksandra Puszczewicz – uczennice kl.IIC gimnazjum


rambit || || 0 ˇ 15
[Rozmiar: 418 bajtów]Prezenty dla młodych piłkarzy PG nr 2 od OZPN
Choć do Mikołaja jeszcze daleko młodzi zawodnicy z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu mogą czuć się wyróżnieni i obdarowani. 9 listopada 2016 r. chłopcy trenujący w Gimnazjalnym Ośrodku Szkolenia Sportowego Młodzieży odebrali sprzęt sportowy przywieziony przez pana Janusza Żebrowskiego – przewodniczącego Wydziału Szkolenia Opolskiego Związku Piłki Nożnej i pana Krzysztofa Joba – koordynatora OZPN ds. Gimnazjalnych Ośrodków Szkolenia Młodzieży oraz pana prezesa OZPN-u Tomasza Garbowskiego – byłego sędziego ekstraklasy. Uczniowie klasy 1b gimnazjum otrzymali:
piłki, stroje, torby, dzięki którym będą mogli z klasą i elegancją trenować swój ukochany sport, czyli piłkę nożną. W uroczystości z ramienia Urzędu Miasta wziął udział wiceburmistrz pan Tomasz Witkowski. Razem z dyrektor szkoły – panią Anną Krokosz oraz wicedyrektorem – panem Dariuszem Ilowem goście mogli obserwować pokazowy trening chłopców. Wszystkich zachwyciło zaangażowanie i umiejętności młodych zawodników prowadzonych przez trenera Miłosza Terleckiego i trenera wspomagającego Zbigniewa Marca. Uczniowie gorąco podziękowali za prezenty oraz szczerze zapewnili o swoich marzeniach, aby zdobywać laury zwycięstwa w rozgrywkach piłki nożnej. My również mamy nadzieję, że z uczniów Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu wyrosną następcy Roberta Lewandowskiego czy Arkadiusza Milika, czego im serdecznie życzymy.

Opracowała Magdalena Koralewska


rambit || || 0 ˇ 16
[Rozmiar: 418 bajtów]Szczególna wizyta w Zespole Szkół nr 1 w Brzegu
7 listopada 2016 r. do działającego przy Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu klubu UKS SAP zawitali specjalni goście - wicewojewoda opolska pani Violetta Porowska oraz burmistrz Brzegu pan Jerzy Wrębiak. Goście przekazali wspaniałą wiadomość młodym adeptom futbolu o dofinansowaniu w wysokości 10 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Mieli okazję zobaczyć pokaz sztuki piłkarskiej i trenerskiej przygotowany przez jedną z drużyn żeńskich działających w ramach Uczniowskiego Klubu Sportowego Szkolna Akademia Piłkarska pod kierunkiem pana Roberta Nowakowskiego Uzyskane dofinansowanie na ręce pana burmistrza złożył dyrektor gabinetu Ministra Sportu - pan Przemysław Zawistowski. Otrzymane pieniądze pozwolą zapewnić kadrę trenerską i zwiększyć liczbę uczestników zajęć piłkarskich. Warto dodać, że nasze uczennice wywalczyły Mistrzostwo Polski w Piłce Nożnej dla szkół podstawowych, a pani wicewojewoda Violetta Porowska zauważyła, że drużyna prezentuje bardzo wysoki poziom, tak pod względem techniki piłkarskiej jak i zgrania zespołowego. Na zakończenie treningu goście mogli spróbować swych sił w rzutach karnych.
Pan burmistrz wyraził zadowolenie, że drużyny działające w ramach UKS SAP zostały zauważone na poziomie ministerstwa. W Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi działają także klasy o profilu piłkarskim.  Są one objęte patronatem Opolskiego Związku Piłki Nożnej.

Opracowała Magdalena Koralewska


rambit || || 0 ˇ 15
[Rozmiar: 418 bajtów]Ślubowania nadszedł czas
26 października 2016 roku dla obecnych pierwszoklasistów był zapewne najważniejszym dniem w ich życiu. W ten bowiem dzień odbyło się pasowanie na ucznia w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu.
Na uroczystość przybyło wielu znamienitych gości: zastępca burmistrza Brzegu – p. Tomasz Witkowski, przewodniczący Rady Rodziców – p. Robert Wojewódka, dyrektor Szkoły – p. Anna Krokosz, wicedyrektorzy, a przede wszystkim pierwszoklasiści i ich rodzice. Akademię poprowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Norbert Madura.
Mali bohaterowie środowej uroczystości pod opieką swoich wychowawczyń – p. Beaty Wiland
i p. Elżbiety Lemieszewskiej - zaprezentowali się w montażu słowno-muzycznym, przekonując wszystkich zebranych, że są już dobrze przygotowani, aby stać się prawdziwymi uczniami.
Pani dyrektor życzyła pierwszoklasistom dużo zapału do nauki oraz przestrzegania zasad i reguł obowiązujących w naszej szkole.
Mali uczniowie przy asyście pocztu sztandarowego ślubowali być uczciwymi ludźmi, dbać o otaczający ich świat, a także, że w przyszłości będą dobrymi Polakami. Następnie, zastępca burmistrza – pan Tomasz Witkowski oraz pani dyrektor dokonali pasowania pierwszaków. Użyli do tego symbolicznego ołówka, który, jak się okazało w późniejszej wypowiedzi pana wiceburmistrza, miał symbolizować ilość przyrządów do pisania, którymi będą posługiwać się w przyszłości nowi uczniowie.
Dziękując wszystkim zebranym za przybycie, pani dyrektor zaprosiła pierwszoklasistów oraz gości do wspólnego zdjęcia.
Uroczystości takie jak ta, przypominają nam, jak ważne jest, by dbać o rozwój dzieci już od pierwszej klasy. Uczniowie fenomenalnie zaprezentowali się w roli nowych członków szkolnej społeczności, dlatego witamy ich serdecznie w naszym gronie oraz życzymy samych sukcesów!

Norbert Madura - przewodniczący Samorządu Uczniowskiego
Magdalena Koralewska – opiekun kółka dziennikarskiegorambit || || 0 ˇ 15
Strona 1 z 35 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
   Aktualności :: Galeria zdjęć :: Rada Rodziców :: Kontakt :: Księga Gości :: Brzeg :: ENGLISH
Copyright © Adam Oleszko - 2011
engine: PHP-Fusion v6.01 || angeltheme by: angelside - okna, imprezy