zs1zos.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystając ze strony zs1zos.pl wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


News - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu
Aktualności EGZAMIN GIMNAZJALNY Galeria zdjęć Rada Rodziców Kontakt Księga Gości Brzeg ENGLISH | |  
Nawigacja
BIP
  Biuletyn Informacji Publicznej

SZKOŁA
  Opis szkoły
  Pedagog, psycholog, logopeda
  Sport
  Gimnastyka korekcyjna
  Świetlica

REKRUTACJA
  Obwód Szkoły Podstawowej
  Rekrutacja Szkoła Podstawowa
  Obwód Gimnazjum
  Rekrutacja Gimnazjum
  Rekrutacja Oddziały Sportowe

DOKUMENTY SZKOŁY
  Program wychowawczy
  Program profilaktyczny
  Wewnątrzszkolny system oceniania
  Diagnoza stylu uczenia się

NAUCZYCIELE
  Dyrekcja
  Wykaz nauczycieli
  Szkolny zestaw programów nauczania
  Podręczniki Szkoła Podstawowa
  Podręczniki Gimnazjum

UCZNIOWIE
  Konkursy
  Matecznik Polonisty
  Liga zadaniowa
  Projekty edukacyjne
  Prymusi

BIBLIOTEKA
  Aktualności
  Regulaminy

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
  Co robimy
  Skład SU
  Gospodarz Szkoły
  SU - artykuły
  SU - galeria

WOJEWÓDZKI OŚRODEK SZKOLENIA DZIECI I MŁODZIEŻY – ODDZIAŁ BRZEG
  Regulamin
  Cele szkolenia
  Program Szkolenia
  Warunki Socjalno - bytowe
  Wykaz kadry trenerskiej

PIŁKA NOŻNA
  Cele i program akademii
  Harmonogram zajęć
  Wydarzenia
  Treningi
  ROCZNIK 1998
  ROCZNIK 1997

GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
  GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY

ODDZIAŁY SPORTOWE
  ODDZIAŁY SPORTOWE

Reklama

eXtreme-fusion

[Rozmiar: 418 bajtów]Witamy

Gimnazjalny Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży

 

 

Witamy na stronach Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu. Przygotowaliśmy te strony tak, aby każdy mógł szybko i skutecznie znaleźć to, czego potrzebuje.
Życzymy miłego oglądania i mamy nadzieję, że czas spędzony przy przeglądaniu naszej witryny nie będzie czasem straconym.
 

 

AKTUALNOŚCI

[Rozmiar: 418 bajtów]„Miarą człowieczeństwa jest to, ile możesz dać z siebie innym”

Od ZS1ZOS


Pan Zbigniew Piątkowski, nauczyciel dyplomowany Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu, w zawodzie nauczyciela pracował 33 lata. Był cenionym nauczycielem, wychowawcą, trenerem i wzorem dla swoich uczniów. Stanowił dla nich przykład, że rzetelna praca
i ambicja człowieka dają wymierne efekty. Celem, jaki sobie zawsze stawiał w pracy dydaktyczno – wychowawczej, było zdobycie takich umiejętności komunikacji z uczniem, aby przekazywana wiedza zainteresowała go, wzbudzała refleksję, pobudziła do dalszych poszukiwań. Pan Zbigniew Piątkowski był nauczycielem - mistrzem, który z prawdziwą pasją nauczał kolejne pokolenia młodych Polaków, kształcąc postawę obywatelską i patriotyczną.
Potrafił walczyć z własnymi słabościami i problemami, a równocześnie wspomagać innych ludzi. Działał na rzecz integracji osób niepełnosprawnych. Był założycielem Brzeskiego Towarzystwa Miłośników Tenisa Stołowego. Jego podopieczni byli złotymi medalistami w zawodach ogólnopolskich w tenisie stołowym. Dochował się mistrza olimpijskiego w Paraolimpiadzie w Sydney w 2000 roku. Za szczególne osiągnięcia w krzewieniu kultury fizycznej został nagrodzony Nagrodą Ministra w 2001 roku.
W swojej pracy zawodowej mógł poszczycić się laureatami i finalistami wojewódzkich konkursów historycznych i konkursów o samorządzie terytorialnym w latach 2001-2012.
Za swoje osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i społecznej został w 1995 oraz w 2005 roku wyróżniony nagrodami Kuratora Oświaty w Opolu i Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
W roku 2009 otrzymał nagrodę Marszałka Województwa. Wielokrotnie nagradzany nagrodami Dyrektora Szkoły oraz nagrodami Burmistrza Miasta Brzeg.
Wielokrotnie jako ekspert był powoływany do komisji w sprawie stopni awansu zawodowego. W szkolnym zestawie programów znajdują się opracowane przez niego programy autorskie do klas gimnazjalnych z historii i wiedzy o społeczeństwie. Był również nominowany za wieloletnią działalność społeczną do statuetki Złote Kotwice i Brzeżanin Roku.

Pan Zbigniew Piątkowski nigdy nie żałował swojego zaangażowania i wysiłku, jeżeli służyło to rozwojowi potencjału uczniów, wzmacnianiu ich motywacji, samooceny oraz wspieraniu zainteresowań i pasji. Dlatego był niezwykle cenionym i lubianym przez wychowanków nauczycielem.
Praca z takim Pedagogiem była dla nas ogromnym zaszczytem.

Dyrekcja i nauczyciele
Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi
w Brzegu

rambit || || 0 ˇ 30
[Rozmiar: 418 bajtów]NAJWAŻNIEJSZE JEST NIEWIDOCZNE DLA OCZU
19 grudnia w Zespole Szkól nr 1 z Oddziałami Sportowymi odbyło się niezwykłe wigilijne spotkanie, na którym mieliśmy przyjemność gościć m.in. przewodniczącą Rady Miejskiej w Brzegu- p. Barbarę Mrowiec, przewodniczącego Rady Powiatu Brzeskiego- p. Stanisława Kowalczyka oraz proboszcza parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego- księdza Marcina Czerepaka. W klimacie świąt Bożego Narodzenia i w blasku choinkowych świec uczniowie zaprosili zebranych nauczycieli, pracowników szkoły, nauczycieli emerytów i naszych gości na chwilę refleksji nad tajemnicą narodzin Boga.
Nie były to tradycyjne jasełka. Na scenie pojawił się m.in. Mały Książę, który opowiadał, że w swej wędrówce po krańcach świata spotkał wyjątkowego, wspaniałego króla o imieniu Miłość. Nie ma On wojska, pałacu ,ale przyszedł do ludzi i zamieszkał wśród nich, by hojnie obdarowywać ich swoją miłością. Mały Książę z przykrością zauważył, że mieszkańcy naszej planety zapomnieli o swoim królu i nie poświęcają Mu swego czasu. To zasługa diabełków, którym udało się przekonać ludzi, że szatan nie istnieje, a największe szczęście dają pieniądze i władza, o czym codziennie przypominają nam telewizja i prasa. Włączony stale telewizor i komputer skutecznie zagłuszyły wrażliwość na drugiego człowieka, na miłość i Boga. Rodzący się w ubogiej szopce Jezus, który zrezygnował z ziemskiego majestatu, sprawia, że w ludzkich sercach na nowo rodzi się miłość.
Uroczystość, przygotowaną przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, wyreżyserowaną przez p. Elżbietę Wacławik i Elżbietę Rapacz, uświetniły także kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu muzycznego pod kierownictwem p. Olimpii Kroczak-Kuli. Nad przygotowaniem świątecznej dekoracji czuwała p. Marzena Onisk.
W podniosłej atmosferze życzenia uczestnikom szkolnej Wigilii złożyli ksiądz Marcin Czerepak, p. Barbara Mrowiec, p. Stanisław Kowalczyk oraz dyrektor szkoły - p. Jadwiga Walasek. Po części artystycznej i ciepłych życzeniach przyszedł czas na podzielenie się opłatkiem. Wzruszenie, które towarzyszyło zebranym, utwierdziło nas w przekonaniu, że Boże Narodzenie to czas magiczny. A o tym, że dobrze widzi się tylko sercem, warto pamiętać nie tylko w Wigilię, ale przez cały rok.

Dorota Wyrzykowska

JASEŁKA


rambit || || 0 ˇ 28
[Rozmiar: 418 bajtów]BRĄZOWY MEDAL DLA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI W BRZEGU
Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 z OS w Brzegu- Publiczne Gimnazjum nr 2 zdobyło brązowy medal Wojewódzkich Mistrzostw w Halowej Piłce Nożnej Chłopców. Finałowy turniej odbył się na hali sportowej w Łosiowie. Udział w finale wzięły cztery najlepsze drużyny Szkół Gimnazjalnych w Województwie Opolskim: Publiczne Gimnazjum w Radłowie, Publiczne Gimnazjum w Tułowicach, Publiczne Gimnazjum w Skorogoszczy i gospodarze Zespól Szkol nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu PG nr 2. Po zaciętej i pełnej emocji rywalizacji zwyciężyło Gimnazjum w Skorogoszczy. Drugie miejsce zdobyło PG Radłów, które w decydującym meczu z ZS nr 1 z OS Brzeg PG nr 2 zremisowało 1 : 1 zdobywając bramkę wyrównującą w ostatnich sekundach meczu. To sprawiło, że nasza szkoła ostatecznie zajęła zaszczytne 3 miejsce. PG Tułowice zakończyło rywalizację na czwartym miejscu.
Skład drużyny: Dychus Mateusz, Mendak Piotr, Oleszko Paweł, Zadorożny Łukasz, Krej Jakub, Gawroński Dawid, Piszczek Krystian, Gazda Adam, Kuboń Adrian, Dykus Łukasz. Trenerzy: Zbigniew Marzec, Miłosz Terlecki
Klasyfikacja końcowa:
1. PG Skorogoszcz
2. PG Radłów
3. ZS nr 1 z OS PG nr2
4. PG Tułowice

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 26
[Rozmiar: 418 bajtów]Złoto dla Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu
W dniu 12.12.2014 roku w hali sportowej szkoły podstawowej nr 3 w Nysie, odbył się finał wojewódzki w halowej piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych. Rolę gospodarza turnieju wcieliły pełnił Zespół Szkół Podstawowych z Białej Nyskiej. Na zawody przyjechały również zawodniczki z naszego powiatu, reprezentowane przez Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi z Brzegu PSP nr 6. Ponadto, jako zwycięzcy swoich półfinałów, w finale brały udział drużyny PSP Prószków oraz ZSP Kórnica.
Po przeprowadzeniu losowania drużyny przystąpiły do rywalizacji systemem „każdy z każdym”, który wyłonił Mistrza Województwa Opolskiego. Najlepsze okazały się dziewczęta z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu PSP nr 6, które po przysłowiowym końcowym gwizdku, odebrały z rąk organizatorów finału złote medale - gratulujemy !.
A oto wyniki i końcowa klasyfikacja zawodów:
1. ZSP Biała Nyska – ZS nr 1 z O.S Brzeg 2 : 2
2. PSP Prószków – ZSP Kórnica 0 :1
3. ZS nr 1 z O.S Brzeg – PSP Prószków 5 : 0
4. ZSP Kórnica – ZSP Biała Nyska 2 : 1
5. ZSP Kórnica – ZS nr 1 z O.S Brzeg 2 : 6
6. PSP Prószków – ZSP Biała Nyska 0 : 1

Klasyfikacja końcowa turnieju finałowego:

1. ZS nr 1 z O.S Brzeg PSP nr 6 – Mistrz Województwa Opolskiego
2. ZSP Kórnica
3. ZSP Biała Nyska
4. PSP Prószków
Skład zwycięskiej drużyny z Brzegu: Alicja Galicka, Klaudia Homa, Maria Kłoda, Kaja Bronowicka, Anna Stefaniszyn, Emilia Grzywaczewska, Aleksandra Dziedzic, Julia Bukieda, Sandra Surdyka, Martyna Łukasiewicz, Alicja Czarnecka– trener Dariusz Żak

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 27
[Rozmiar: 418 bajtów]Mikołajkowy Turniej Softballa
Już coroczną tradycją Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu stało się , że wraz z wizyta Św. Mikołaja uczennice oddziałów sportowych rozgrywają Halowy Turniej Softballa. Głównym celem turnieju jest doskonalenie umiejętności technicznych i taktycznych gry w tę dyscyplinę, ale w tym dniu liczy się przede wszystkim dobra zabawa i integracja wszystkich grup softballowych naszej szkoły. Nagrodą za udział jest wspaniała sportowa atmosfera oraz puchary i słodycze dla każdej z drużyn. Szczególną radość po kilku godzinach zmagań sportowych sprawia gorąca pizza , jak zawsze ufundowana przez pizzerie „Prima” w Brzegu i jej właściciela absolwenta naszej szkoły (byłego „Łapacza” drużyny baseballa) p. Marcina Raczkowskiego. Poniżej wyniki rozgrywek – meczy:
Grupa A
Klasa 5 A – klasa I A 7:8
Klasa 3 A – klasa 5 A 18:2
Klasa I A – klasa 3 A 10:19
Grupa B
Klasa 6 A – klasa 2 A 2:23
Klasa 1-3 A – klasa 6 A 13:17
Klasa 2 A – klasa 1-3 A 17:4
Mecz o V-VI miejsce
5 A – 1-3 A 10:4
Mecz o III–IV miejsce
6 A – 1 A 13:8
Mecz o I-II miejsce
3A – 2 A 13:20
Klasyfikacja końcowa:
1. Klasa 2 A Gim.
2. Klasa 3 A Gim.
3. Klasa 6 A SP
4. Klasa 1 A Gim.
5. Klasa 1-3 Gim.
6. Klasa 5 A SP
Św.Mikołaj

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 23
[Rozmiar: 418 bajtów]Halowa Piłka Nożna Dziewcząt Szkół Podstawowych
W dniu 4.12.2014 roku w hali sportowej szkoły podstawowej nr 3 w Brzegu, odbył się półfinał wojewódzki w halowej piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych. Dzięki uprzejmości dyrekcji i nauczycieli PSP 3 , którzy udostępnili obiekt, w rolę gospodarza turnieju wcieliły się dziewczęta i nauczyciele z ZS nr z O.S w Brzegu. Oprócz zespołu z „szóstki „ na zawody przyjechały zawodniczki z Publicznej Szkoły podstawowej nr 9 z Kędzierzyna-Koźla, Publicznej Szkoły Podstawowej z Czarnowąs oraz z Zespołu Szkół z Kietrza.
Po przeprowadzeniu losowania drużyny przystąpiły do rywalizacji systemem „każdy z każdym”, który wyłonił uczestnika finału mistrzostw województwa opolskiego. Podobnie jak w przypadku zawodów powiatowych, poprzedzających rywalizację półfinałową, najlepsze okazały się dziewczyny z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi PSP nr 6 w Brzegu, które wygrały wszystkie swoje mecze, nie tracąc przy tym żadnej bramki - gratulujemy !.
A oto wyniki i końcowa klasyfikacja turnieju:
1. PSP 9 K – Kożle – ZS nr 1 z O.S Brzeg 0:8
2. ZSP Kietrz – PSP Czarnowąsy 0 :1
3. ZS nr 1z O.S. Brzeg – PSP Czarnowąsy 9: 0
4. PSP 9 K – Kożle – ZSP Kietrz 5: 1
5. ZSP Kietrz – ZS nr 1 z O.S Brzeg 0 : 7
6. PSP Czarnowąsy – PSP 9 K – Kożle 2 : 4

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. ZS nr 1 z O.S PSP nr 6 Brzeg – awans do finału wojewódzkiego
2. PSP 9 Kędzierzyn Koźle
3. PSP Czarnowąsy
4. ZSP Kietrz
Skład zwycięskiej drużyny z Brzegu: Alicja Galicka, Klaudia Homa, Maria Kłoda, Kaja Bronowicka, Anna Stefaniszyn, Emilia Grzywaczewska, Aleksandra Dziedzic, Julia Bukieda, Sandra Surdyka, Martyna Łukasiewicz – trener Dariusz Żak

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 23
[Rozmiar: 418 bajtów]Halowa Piłka Nożna Chłopców Szkół Gimnazjalnych
W dniu 4.12.2014 roku w hali sportowej szkoły podstawowej w Łosiowie, odbył się półfinał wojewódzki w halowej piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych. Rolę gospodarza turnieju pełnił ZS nr z O.S Publiczne Gimnazjum nr 2 w Brzegu. Oprócz zespołu z Brzegu na zawody przyjechali zawodnicy z : Zespołu Szkół w Niemodlinie, Publicznego Gimnazjum w Zdzieszowicach, Publicznego Gimnazjum nr 1 w Namysłowie.
Po przeprowadzeniu losowania drużyny przystąpiły do rywalizacji systemem „każdy z każdym”, który wyłonił uczestnika finału mistrzostw województwa opolskiego. Podobnie jak w przypadku zawodów powiatowych, poprzedzających rywalizację półfinałową, najlepsi okazali się chłopcy z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi PG nr 2 w Brzegu, którzy wygrali wszystkie swoje mecze awansując do rozgrywek finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany już 12.12.2014 roku na hali sportowej w Łosiowie - gratulujemy !.
A oto wyniki i końcowa klasyfikacja turnieju:
1. ZS Niemodlin – ZS nr 1 z O.S PG nr 2 Brzeg 0:5
2. PG Zdzieszowice – PG nr 1 Namysłów 4 :1
3. ZS nr 1z O.S. PG nr 2 Brzeg – PG nr 1 Namysłów 4: 0
4. ZS Niemodlin – PG Zdzieszowice 0: 3
5. PG Zdzieszowice – ZS nr 1 z O.SPG nr 2 Brzeg 0 : 2
6. PG 1Namysłów – ZS Niemodlin 1 : 3

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. ZS nr 1 z O.S PG nr 2 Brzeg – awans do finału wojewódzkiego
2. PG Zdzieszowice
3. ZS Niemodlin
4. PG 1Namysłów
Skład zwycięskiej drużyny z Brzegu: Dychus Mateusz, Mendak Piotr, Oleszko Paweł, Zadrożny Łukasz, Krej Jakub, Gawroński Dawid, Piszczek Krystian, Kuboń Adrian, Dykus Łukasz, Dobrowolski Dawid – trener Zbigniew Marzec, Miłosz Terlecki

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 23
[Rozmiar: 418 bajtów]ŻYCIE NIE TYLKO PO TO JEST, BY BRAĆ
Codzienność każdego z nas prowadzi w te same utarte ścieżki i drogi. Tempo życia zadziwić mogłoby człowieka z minionej epoki. Żyjemy najczęściej w pośpiechu, w natłoku obowiązków i prac. Dlatego może warto przystanąć na moment, by zadumać się nad naszym życiem. I właśnie ta idea przyświecała pomysłodawczyni wieczorku literackiego „Życie nie tylko po to jest, by brać”.
27 listopada 2014 roku o godzinie 17.00 w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu odbyła się uczta muzyczno – literacka przygotowana przez panią Marię Annę Lenard. Uczniowie warsztatów teatralno-dziennikarskich recytowali wiersze, śpiewali piosenki, grali na skrzypcach. Tego dnia swoje talenty wokalne zaprezentowały: Aleksandra Szyszka, śpiewając utwór z repertuaru Edyty Geppert „O życie kocham cię nad życie”, Wioleta Rusnarczyk, która wykonała utwór „Dni których nie znamy” Marka Grechuty, Aleksandra Tuleja - wykonawczyni „Tolerancji” z repertuaru Stanisława Soyki. Obecni na widowni goście mogli wysłuchać ponadto następujących wierszy: „W szesnastym wieku” Edwarda Słońskiego, „Droga” Artura Międzyrzeckiego w wykonaniu Łukasza Madery, „***” Haliny Poświatowskiej – w wykonaniu Aleksandry Tulei, „Śmieszne” Anny Kamieńskiej w recytacji Ewy Zając, „Smutek i świat” Antoniego Słonimskiego, „Curriculum vitae” oraz „Most” Leopolda Staffa w interpretacji Agnieszki Onisk, „Młodość” Leopolda Staffa w wykonaniu Dawida Dobrowolskiego, „Przesłanie pana Cogito” Zbigniewa Herberta, „Odys” Leopolda Staffa zaprezentowane przez Pawła Oleszkę, „Obmyślam świat” Wisławy Szymborskiej w interpretacji Wiolety Rusnarczyk, „Przebudzenie” Leopolda Staffa w wykonaniu Michała Zuzka, „Kochać i tracić” Leopolda Staffa w recytacji Gabrieli Wcisło, „[Pomóż]”Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego wygłoszonego przez Oliwię Szefer oraz „Oto” Jana Pietrzaka w wykonaniu Aleksandry Łuczak. Utwór „Prefacja” Edwarda Stachury wyrecytowali wszyscy młodzi aktorzy.
Wieczorek literacki swoją obecnością zaszczycili: dyrektor Dariusz Ilów, nauczyciele Wiesława Byczkowska, Magdalena Koralewska, Marzena Onisk, Sylwia Łuczak, rodzice młodych wykonawców, uczniowie i absolwenci szkoły oraz zaproszeni goście. Zaproszenia wykonała Marta Krokosz, autorem zdjęć z wieczorku byli panowie Robert Przemyślak oraz Adam Oleszko, a nagłośnienie przygotował Grzegorz Godzik.
Wszyscy wykonawcy i goście po zakończonej recytacji zaproszeni zostali na słodki poczęstunek. Ten magiczny wieczór zaliczamy do bardzo udanych. Każdy z przybyłych gości otrzymał folder z wykazem utworów i wykonawców wieczorku literackiego.
Maria Anna Lenard

WIECZOREK

rambit || || 0 ˇ 25
[Rozmiar: 418 bajtów]SPORT SZKOLNY
W dniu 29.11.2014 roku w nowo powstałej hali sportowej Łosiowie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu brzeskiego w halowej piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych. Wyłonione w zawodach gminnych zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rozgrywano mecze systemem „ każdy z każdym”.
Grupa A Grupa B
1. ZS nr 1 z O.S PSP nr 6 Brzeg 1. PSP nr 1 Brzeg
2. GSP Skarbimierz 2. PSP Skorogoszcz
3. PSP Gnojna 3. PZSP Przylesie
4. PSP Czepielowice

Następnie po dwie najlepsze drużyny z grup zagrały w półfinałach: A1 – B2 i B1 – A2, które wyłoniły finalistów turnieju i drużyny walczące o trzecie miejsce.
W wyniku kilkugodzinnej rywalizacji bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z brzeskiej „Szóstki” przy ZS nr 1 z O.S. , które wygrały wszystkie mecze łącznie z finałem Mistrzostw Powiatu – gratulujemy!
A oto wyniki i końcowa klasyfikacja zawodów:
1. ZS nr 1 z O.S Brzeg – GSP Skarbimierz 3:1
2. PSP 1 Brzeg – PSP Skorogoszcz 1:3
3. PSP Gnojna – PSP Czepielowice 0:1
4. PSP 1 Brzeg – PZSP Przylesie 0:0
5. ZS nr 1 z O.S Brzeg – PSP Gnojna 8:0
6. GSP Skarbimierz – PSP Czepielowice 2:0
7. PSP Skorogoszcz – PZSP Przylesie 1:1
8. ZS nr 1 z O.S Brzeg – PSP Czepielowice 5:1
9. PSP Gnojna – GSP Skarbimierz 0:5
Półfinały: 1. ZS nr 1 z O.S Brzeg – PZSP Przylesie 12:0
2. GSP Skarbimierz – PSP Skorogoszcz 1:1 (2:1) karne
Mecz o 3 miejsce: PZSP Przylesie – PSP Skorogoszcz 1:1 (2:0) karne
Mecz o 1 miejsce: ZS nr 1 z O.S PSP 6 Brzeg – GSP Skarbimierz 11:1
Klasyfikacja końcowa zawodów:
1. ZS nr 1 z O.S PSP nr 6 Brzeg – awans do półfinału wojewódzkiego
2. GSP Skarbimierz – awans do półfinału wojewódzkiego
3. PZSP Przylesie
4. PSP Skorogoszcz
5. PSP nr 1 Brzeg
6. PSP Czepielowice
7. PSP Gnojna
Skład zwycięskiej drużyny z Brzegu: Alicja Galicka, Klaudia Homa, Maria Kłoda, Kaja Bronowicka, Anna Stefaniszyn, Emilia Grzywaczewska, Julia Bukieda, Aleksandra Dziedzic, Sandra Surdyka, Martyna Łukasiewicz, Alicja Czarnecka – trener: Dariusz Żak

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 23
[Rozmiar: 418 bajtów]NAJTRUDNIEJSZY PIERWSZY KROK
26.11.14r. Publicznym Gimnazjum nr 2 w Brzegu odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na gimnazjalistów. Na 6 godzinie lekcyjnej wszystkie pierwsze klasy wraz z wychowawcami zebrały się w stołówce szkolnej. Prowadzący uroczystość Norbert Madura i Irmina Bendzera przywitali zgromadzonych uczniów oraz wicedyrektorów szkoły - panią Irenę Wojciechowską i pana Dariusza Ilowa, a następnie zabrzmiała piękna piosenka "Najtrudniejszy pierwszy krok" w wykonaniu zespołu muzycznego pod opieką pani Olimpii Kroczak-Kuli. Uczennica klasy pierwszej gimnazjum - Natalia Marciniak zaprezentowała wiersz E.Suchty, wprowadzając zebranych w klimat tego wyjątkowego popołudnia. Następnie przewodniczący klas pierwszych gimnazjum zaprezentowali swoje oddziały. Po krótkiej charakterystyce nadszedł czas na test sprawdzający, czy uczniowie zasługują na przyjęcie ich do naszej szkoły. Nie mogło obejść się bez atrakcji. Sprawdzaliśmy wiedzę, umiejętności i poczucie humoru uczniów. Pierwszym zadaniem było rozwiązanie testu wiedzy o naszej szkole. Młodzież zdała go bez najmniejszego problemu. Później nadeszła pora na nieco trudniejsze zadanie. Uczestnicy zmagań musieli bowiem z zasłoniętymi oczami narysować portrety swoich wychowawców. Śmiechu było co nie miara, a efekt końcowy przerósł najśmielsze oczekiwania. Najtrudniejszym zadaniem okazało się wypicie z uśmiechem nektaru (soku z cytryny), ale i z tym nasi bohaterowie poradzili sobie bez najmniejszego problemu. Po świetnej zabawie nadszedł czas na wprowadzenie nieco poważniejszego klimatu. Uczniowie musieli złożyć zobowiązujące ślubowanie. Przyrzekali m.in. godnie reprezentować szkołę w każdej sytuacji i miejscu, w pełni wykorzystywać czas na naukę i rzetelną pracę nad poszerzeniem swojej wiedzy i umiejętności, dbać o honor szkoły oraz współtworzyć jej autorytet, okazywać szacunek nauczycielom oraz innym pracownikom szkoły, przeciwstawiać się wszelkim przejawom wulgarności oraz brutalności. Po przemowie pani Ireny Wojciechowskiej odbyło się symboliczne pasowanie ogromnym ołówkiem. Od tej chwili uczniowie klas 1a, 1b, 1c i 1d oficjalnie przynależą do naszego gimnazjum. Uroczystość pasowania na uczniów klas pierwszych przygotowana przez wychowawców - panie A.Mielnik, D.Wyrzykowską, I Cyprych, A.Goldę oraz M Onisk z pewnością na długo zostanie w pamięci naszych nowych kolegów i koleżanek.
Julia Litra, Dominika Capar
Warsztaty dziennikarskie, opiekun Dorota Wyrzykowska


Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 26
[Rozmiar: 418 bajtów]WIZYTA NA KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI
Dnia 28 listopada 2014 roku klasa I d udała się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. Od wielu lat aktywnie współpracujemy zpolicjantami, którzy są częstymi gośćmi w naszej szkole i w naszej klasie. Tym razem po Komedzie oprowadzali nas tatusiowie naszych uczniów Jakuba Jankowskiego i Dominika Świtonia oraz przemiła pani policjantka i panowie policjanci pracujący w różnych wydziałach. Dzięki takim spotkaniom dzieci utrwalają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, odpowiedniego zachowania się na przerwach, zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw letnich i zimowych. Spotkania te pozwalają zrozumieć dzieciom jak trudna i odpowiedzialna jest praca policjantów. Dzisiaj uczniowie mieli okazję poznać pomieszczenia na Komendzie Policji oraz zobaczyć na własne oczy jak wygląda praca policjantów. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu i motoru BMW, który naczas pobytu uczniów stanął przed Komendą. Chętne dzieci miały okazję usiąść na chwilę w radiowozie i na motorze oraz dokładnie się wszystkiemu przyjrzeć. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa.
Serdecznie dziękujemy naszym rodzicom, pani i panom policjantom, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi uczniami, dziękujemy za pyszne pączki i super edukacyjne książeczki. Zapraszamy teraz do naszej szkoły!Mam nadzieję, że spotkania te w przyszłości zaowocują mądrym i odpowiedzialnym społeczeństwem. Uczniowie będą zawsze pamiętać, że trzeba się dobrze zastanowić nad tym co się robi, bo jesteśmy odpowiedzialni za każdy swój czyn.

POLICJA

rambit || || 0 ˇ 26
Strona 1 z 22 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
   Aktualności :: EGZAMIN GIMNAZJALNY :: Galeria zdjęć :: Rada Rodziców :: Kontakt :: Księga Gości :: Brzeg :: ENGLISH
Copyright © Adam Oleszko - 2011
engine: PHP-Fusion v6.01 || angeltheme by: angelside - okna, imprezy