zs1zos.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystając ze strony zs1zos.pl wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


News - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu
Aktualności Galeria zdjęć Rada Rodziców Kontakt Księga Gości Brzeg ENGLISH | |  
Nawigacja
BIP
  Biuletyn Informacji Publicznej

SZKOŁA
  Opis szkoły
  Pedagog, psycholog, logopeda
  Gimnastyka korekcyjna
  Świetlica

REKRUTACJA
  Obwód Szkoły Podstawowej
  Rekrutacja Szkoła Podstawowa
  Obwód Gimnazjum
  Rekrutacja Gimnazjum
  Rekrutacja Oddziały Sportowe

DOKUMENTY SZKOŁY
  Program wychowawczy
  Program profilaktyczny
  Wewnątrzszkolny system oceniania
  Diagnoza stylu uczenia się

NAUCZYCIELE
  Dyrekcja
  Wykaz nauczycieli
  Szkolny zestaw programów nauczania
  Podręczniki Szkoła Podstawowa
  Podręczniki Gimnazjum

UCZNIOWIE
  Konkursy
  Matecznik Polonisty
  Liga zadaniowa
  Projekty edukacyjne
  Prymusi
  Lektury Szkoła Podstawowa
  Lektury Gimnazjum

BIBLIOTEKA
  Aktualności
  Regulaminy

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
  Co robimy
  Skład SU
  Gospodarz Szkoły
  SU - galeria

WOJEWÓDZKI OŚRODEK SZKOLENIA DZIECI I MŁODZIEŻY – ODDZIAŁ BRZEG
  Regulamin
  Cele szkolenia
  Program Szkolenia
  Warunki Socjalno - bytowe
  Wykaz kadry trenerskiej

PIŁKA NOŻNA
  Cele i program akademii
  Harmonogram zajęć
  Wydarzenia
  Treningi
  ROCZNIK 1998
  ROCZNIK 1997

GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
  GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY

ODDZIAŁY SPORTOWE
  ODDZIAŁY SPORTOWE

Reklama

eXtreme-fusion

[Rozmiar: 418 bajtów]Witamy

Gimnazjalny Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży

 

 

Witamy na stronach Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu. Przygotowaliśmy te strony tak, aby każdy mógł szybko i skutecznie znaleźć to, czego potrzebuje.
Życzymy miłego oglądania i mamy nadzieję, że czas spędzony przy przeglądaniu naszej witryny nie będzie czasem straconym.
 

 

AKTUALNOŚCI

[Rozmiar: 418 bajtów]HARMONOGRAM WYWIADÓWEK W ROKU SZKOLNYM 216/2017

08.09.2016 - Spotkanie zbiorowe - Rodzice klas pierwszych i czwartych szkoły podstawowej oraz klas pierwszych gimnazjum22.09.2016 - Spotkanie zbiorowe -  Rodzice klas drugich, trzecich, piątych, szóstych szkoły podstawowej oraz klas drugich i trzecich gimnazjum19.10.2016 - Spotkanie zbiorowe  - Rodzice uczniów wszystkich oddziałów                 24.11.2016 - Konsultacje indywidualne - Rodzice uczniów wszystkich oddziałów         21.12.2016 - Spotkanie zbiorowe - Rodzice uczniów wszystkich oddziałów25.01.2016 - Spotkanie zbiorowe - Rodzice uczniów wszystkich oddziałów15.03.2016 - Spotkanie zbiorowe - Rodzice uczniów wszystkich oddziałów11.04.2016 - Spotkanie zbiorowe - Rodzice uczniów wszystkich oddziałów24.05.2016 - Spotkanie zbiorowe - Rodzice uczniów wszystkich oddziałów


Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu zastrzega sobie prawo do korekty w powyższym harmonogramie wynikającej ze zmian w organizacji pracy szkoły.


rambit || || 0 ˇ 6
[Rozmiar: 418 bajtów]Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Czy wiesz, ile wynosi 7*8? Jest to, według matematyków, najtrudniejsze działanie w tabliczce mnożenia.
30.09.2016 r. w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu każdy mógł sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia. Pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” nasza szkoła dołączyła do ogólnoświatowej akcji razem z 2976 innymi placówkami.
Eksperci, czyli wybrani uczniowie z trzecich klas gimnazjumi czwartych szkoły podstawowej przepytywali swoich kolegów i grono pedagogiczne, zadając im proste działania z zakresu mnożenia i dzielenia. Ci, którzy rozwiązali wszystkie przykłady poprawnie, zdobywali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i otrzymywali stosowny certyfikat potwierdzający ich umiejętności. Dodatkowo dostaną ocenę bardzo dobrą z matematyki.
Wielu uczniów naszej szkoły podjęło wyzwanie i wzięło udział w matematycznej zabawie. Z tabliczką mnożenia poradzili sobie także nauczyciele, a egzaminatorzy dotarli nawet do Dyrekcji.
Ci, którym się udało odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania, mają pełne prawo do dumy.
Organizatorzy zapraszają za rok, na siódmy już Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Trzeba tylko zapamiętać, że 7*8=56. Proste?

Opracowała Magdalena Koralewska


rambit || || 0 ˇ 11
[Rozmiar: 418 bajtów]INRORMACJA O DNIACH DODATKOWO WOLNYCH W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. nr 46, poz. 432, z późn. zm.) Dyrektor Zespołu Szkól nr 1 Oddziałami Sportowymi ustala jako dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2016/2017:


Szkoła podstawowa:31 października 2016r.

22 grudnia 2016r.

21 kwietnia 2017r.

2 maja 2017r.

2 czerwca 2017r.

16 czerwca 2017r.


Gimnazjum:31 października 2016r.

22 grudnia 2016r.

19, 20, 21 kwietnia 2017r.

2 maja 2017r.

2 czerwca 2017r.


16 czerwca 2017r.

 

Dyrektor Szkoły

mgr Anna Krokosz

rambit || || 0 ˇ 23
[Rozmiar: 418 bajtów]Młodzi historycy z ZS nr 1 w Brzegu na tropie zabytków
17.09.2016 grupa uczniów z klas szóstych z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu wzięła udział w Plenerowym Pikniku Historycznym zatytułowanym: „Żywa lekcja historii na przełomie dziejów”. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Poszukiwań i Ratowania Zabytków. Patronat nad nią objął pan burmistrz Jerzy Wrębiak. Otwierając to wydarzenie, pan burmistrz wspomniał o symbolicznej dacie, jaką jest dla naszego narodu 17 września i rocznica napaści Sowietów na Polskę.
Młodzi historycy pod kierunkiem pana Marcina Kozika – nauczyciela historii - mogli m.in. obejrzeć, czym zajmują się miłośnicy średniowiecznego grodu w Ryczynie, a następnie samodzielnie przygotować i spożyć podpłomyk. Inne atrakcje, w których mogli wziąć udział uczniowie to: prezentacja nowoczesnego sprzętu saperskiego, rekonstrukcja potyczki z II wojny światowej z efektami pirotechnicznymi, miniwystawa okolicznościowa oraz broń różnego typu. Bardzo ciekawa okazała się również opowieść kombatanta, który z wielkim przejęciem wspominał czasy wojny w kontekście ataku Związku Radzieckiego na Polskę.
Nie obyło się bez wojskowej grochówki, scenek z życia średniowiecznego grodu i poszukiwania skarbów. Uczestnicy pikniku mogli również wziąć udział w konkursie historycznym, w którym drugie miejsce zajął uczeń naszej szkoły Kamil Kita.
Takie żywe lekcje historii są bardzo potrzebne - uczą, bawią i wychowują w duchu patriotycznym. Dobrze, że uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Brzegu wykazali tak wielkie zainteresowanie i wzięli udział w zajęciach.

Przygotowała – Magdalena Koralewska
rambit || || 0 ˇ 28
[Rozmiar: 418 bajtów]Wspieramy najlepszych – czas na składanie wniosków o stypendia
Od 12 do 30 września br. będzie czas na składanie wniosków stypendialnych w ramach projektu „Wspieramy najlepszych”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020.

Projekt skierowany jest do szczególnie zdolnych uczniów i uczennic szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, których aspiracje edukacyjne dotyczą również wiedzy ponadprogramowej. O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i uczennice, którzy spełniają następujące kryteria:
• w roku szkolnym 2015/2016 uzyskali średnią ocen nie niższą niż 4,80 oraz średnią ocen nie niższą niż 4,60 spośród trzech wybranych przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych;
• pochodzą z rodzin znajdujących się w szczególnej sytuacji materialnej, tj. o dochodzie rodziny w przeliczeniu na osobę nie wyższym niż 2 022,00 zł netto (w przypadku, gdy w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne, dochód na jedną osobę nie może być wyższy niż 2 292,00 zł netto) – świadczenia w ramach programu Rodzina 500+ nie wlicza się do dochodu.
Aby otrzymać stypendium, należy złożyć wniosek o przyznanie stypendium. Wzór wniosku wraz z załącznikami dostępny jest w Sekretariacie Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego – pokój 615 lub na stronie internetowej http://opolskie.pl/serwis/index.php?id=15560 .

Wnioski można składać osobiście w Sekretariacie Departamentu Edukacji i Rynku Pracy do 30 września do godziny 14.00 lub przesłać na adres Urzędu.

To już druga edycja tego projektu stypendialnego realizowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego. W roku szkolnym 2016/2017 planowane jest przyznanie 301 stypendiów w kwocie 300 zł miesięcznie przez 10 miesięcy (wypłata stypendiów w kwocie 903.000 zł). W pierwszej edycji na ogłoszony konkurs wpłynęło łącznie 1 738 wniosków o przyznanie stypendium. Po weryfikacji wniosków stypendium otrzymało 240 uczniów i uczennic szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy w łącznej punktacji (obejmującej wyniki w nauce i kryterium ekonomiczne) otrzymali najwięcej punktów. Stypendia dostało 139 uczniów gimnazjów, 77 uczniów liceów, 23 uczniów techników oraz 1 uczennica szkoły zawodowej.
Więcej informacji i wnioski do pobrania w linku poniżej:

wspieramy najlepszychrambit || || 0 ˇ 45
[Rozmiar: 418 bajtów]UBEZPIECZENIE UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY DO POBRANIA
OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA ORAZ POSTANOWIENIA DODATKOWE DOTYCZĄCE UBEZPIECZENIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017


Ogólne warunki ubezpieczenia - pobierzPostanowienia dodatkowe - pobierz

rambit || || 0 ˇ 34
[Rozmiar: 418 bajtów]Ruszają zapisy do XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
Tak zaczynali Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Ruszają zapisy do XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”


Tylko do 30 września można zgłaszać drużyny do XVII edycji „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Na następców m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego i Pauliny Dudek czeka pasjonująca piłkarska przygoda, której Wielki Finał już po raz czwarty rozegrany zostanie na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Zwycięzcy w nagrodę obejrzą na żywo wyjątkowy mecz piłkarski.


W poszukiwaniu następców Milika


Drogę z podwórka na stadion przebyło już setki tysięcy piłkarzy na całym świecie. Historia piłki nożnej niejednokrotnie pokazała, że piłkarskie gwiazdy często swoją podróż do największych stadionów świata zaczynają od osiedlowego boiska. Podobna przygoda czeka na utalentowane dzieci, które wezmą udział w tegorocznej edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Rywalizacja rozpocznie się na szkolnych i osiedlowych boiskach w całej Polsce, a najlepsze zespoły przeniosą podwórkową rywalizację na murawę Stadionu PGE Narodowy. W szesnastu edycjach Turnieju wzięło udział już ponad 1 300 000 dzieci. Wśród nich m.in. bohater najdroższego transferu w historii polskiej piłki, Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński i Paulina Dudek, czyli odpowiednio rozgrywający reprezentacji Polski i złota medalistka Mistrzostwa Europy do lat 17. Rozpoczynająca się edycja największego Turnieju dla dzieci w Europie po raz kolejny rozegrana zostanie aż w trzech kategoriach wiekowych U-8, U-10, U-12. Warto podkreślić, że już prawie 40 proc. uczestników Turnieju stanowią dziewczynki. Mistrzowie Polski do lat 10 i 12 czyli zwycięzcy finału ogólnopolskiego, których poznamy 2 maja 2017 r. na murawie Stadionu PGE Narodowego, w nagrodę obejrzą na żywo wyjątkowy mecz piłkarski. Zapisy do Turnieju potrwają tylko do 30 września.


Jak zgłosić drużynę


Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” skierowany jest do drużyn ze szkół podstawowych, uczniowskich klubów sportowych, Akademii Młodych Orłów oraz innych amatorskich podmiotów np. stowarzyszeń i fundacji, które nie są zarejestrowane w systemie extranet PZPN. Zespoły zgłaszać mogą nauczyciele oraz trenerzy za pośrednictwem formularza dostępnego na oficjalnej stronie Turnieju:

www.zpodworkanastadion.pl
. Zapisy odbywają się w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 oraz 12. Potrwają one do 30 września. Za udział każdej drużyny w rozgrywkach opiekunowie otrzymają piłkarski upominek. Pierwsze mecze rozegrane zostaną już w październiku.


Mecze finałowe na Stadionie PGE Narodowy


Już po raz czwarty zwycięzców Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznamy na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Mecze finałowe XVII edycji rozegrane zostaną 2 maja 2017 r. bezpośrednio przed finałem
Pucharu Polski. Dzięki udziałowi w Turnieju każde dziecko, które kocha piłkę nożną może dołączyć do elitarnego grona strzelców gola na Stadionie PGE Narodowy w którym są m.in. Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney, Mesut Özil, czy Arkadiusz Milik. Finał rywalizacji o Puchar Tymbarku jest jedną z trzech dróg do zagrania na murawie największego polskiego stadionu, obok gry w Reprezentacji Polski oraz występu w finale Pucharu Polski.


rambit || || 0 ˇ 41
[Rozmiar: 418 bajtów]ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
„Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo”…
Tego właśnie bogactwa życzyła nowa pani dyrektor Anna Krokosz, witając, 1 września szkolną społeczność uczniowską Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu. Razem z wicedyrektorami: panią Ewa Stefanowicz i panem Dariuszem Ilowem, uczniami, ich rodzicami i nauczycielami nowy rok szkolny powitali zaproszeni goście: pan burmistrz Jerzy Wrębiak, ksiądz proboszcz Marcin Czerepak, przedstawiciel Opolskiego Oddziału Związku Piłki Nożnej - pan Janusz Żebrowski oraz przewodniczący Rady Rodziców – pan Robert Wojewódka.
Tradycyjnie starsi uczniowie radośnie przywitali kolegów i koleżanki rozpoczynających swą przygodę ze szkołą. Dla pierwszoklasistów przygotowano rogi obfitości, aby osłodzić im ekscytujące chwile tego ważnego dnia. Słowa otuchy skierował do maluchów pan burmistrz, który zapewnił, że szkoła jest miejscem dla każdego ucznia – zarówno tego uzdolnionego, jak i słabszego Przypomniał również, że wrzesień to nie tylko miesiąc kojarzący się z początkiem roku szkolnego, ale także czas, w którym powinniśmy pamiętać o wybuchu II wojny światowej i Polakach walczących na wszystkich światowych frontach. Pan burmistrz życzył uczniom i nauczycielom wielu sukcesów, osiągnięć i satysfakcji.
Ksiądz proboszcz wspomniał o wartościach, które są w życiu najważniejsze i będą wpajane dzieciom oraz młodzieży w naszej szkole – o wierze przyjętej przez naród polski przed 1050 laty oraz o pięknych polskich tradycjach. Nie zabrakło również występów przygotowanych przez uczniów pod bacznym okiem pań: Małgorzaty Wegrzynowskiej i Anny Nowackiej, a prowadzonych przez Norberta Madurę oraz Agnieszkę Onisk. Drugoklasiści postulowali, aby wakacje nie kończyły się, ale gimnazjaliści okazali rozsądek i nalegali, aby zajęcia w szkole już się zaczęły. W tym radosnym powitaniu nowego roku nie zabrakło również chwili refleksji o pamiętnym wrześniu 1939 roku. Zebrani, minutą ciszy oddali hołd poległym w czasie II wojny światowej. Bohaterom tym została poświęcona także piosenka: „Gdzie są kwiaty z tamtych lat” w wykonaniu gimnazjalistek – Gabrieli Kolaszyńskiej oraz Natalii Nowickiej. Na koniec wszystkich zachwyciła swym śpiewem czwartoklasistka – Oliwia Nowicka, która rewelacyjnie wykonała piosenkę Anny Jantar pt. „Tyle słońca w całym mieście”.
Po uroczystości, uczniowie z wychowawcami udali się do swoichgabinetów na pierwsze organizacyjne zajęcia.
Teraz czeka nas wszystkich czas aktywności w życiu szkoły, patrzmy w przyszłość z optymizmem, bądźmy radośni i czerpmy energię z wakacyjnych przygód, nie zapominając o naszych narodowych tradycjach.

Przygotowała – Magdalena Koralewskarambit || || 0 ˇ 42
[Rozmiar: 418 bajtów]BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNE WAKACJE
Środa, 22 czerwca była dla uczniów Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi dniem wspaniałej zabawy na festynie sportowo-rekreacyjnym „Bezpieczna szkoła – bezpieczne wakacje”, który corocznie organizowany jest w naszej szkole. Wśród najważniejszych założeń tegorocznej imprezy znalazły się: promocja zdrowego stylu życia i zapobieganie zagrożeniom, integracja uczniów w różnym wieku podczas gier i zabaw sportowych, wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej, wdrażanie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego, a wreszcie poszerzenie wiadomości z dziedziny kultury fizycznej, zdrowia i udzielania pierwszej pomocy.
Po spotkaniach w klasach z wychowawcami uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum udali się na boisko piłki nożnej, gdzie odbyła się część oficjalna festynu. Zebrani uczestniczyli w przygotowanym przez Samorząd Uczniowski pod opieką M.Węgrzynowskiej i I.Syrico apelu olimpijskim. Część oficjalną festynu zakończyły występy chłopców z klasy 3B gimnazjum. Najważniejszy punkt środowej imprezy stanowiły oczywiście rozgrywki sportowe. Rywalizacja między zawodnikami i drużynami była wyjątkowo zacięta, rozegrano m.in. turnieje mini piłki nożnej dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum, turniej siatkówki dziewcząt i chłopców, gry i zabawy sportowe dla dzieci klas 1-3 szkoły podstawowej, turniej gier planszowych. Wśród imprez towarzyszących rywalizacji sportowej znalazły się gry logiczne i konkursy matematyczne, malowanie twarzy, konkursy językowe pod hasłem "Profilaktyka nie boi się obcego języka", międzyklasowe konkursy umiejętności literackich na hasło promujące zdrowy styl życia, pokazy interdyscyplinarne, siłowe i zręcznościowe. Najlepsi uczestnicy zmagań w każdej kategorii zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.
Najważniejszym celem tegorocznej imprezy było zwrócenie uwagi uczniów i rodziców na wychowawcze i zdrowotne walory sportu, który stanowi wspaniałą alternatywę dla zagrożeń uzależnieniami czyhających na młodych ludzi. Przeprowadzono konkursy plastyczne o tematyce profilaktycznej „Bezpieczna szkoła - bezpieczne wakacje”. Festyn był podsumowaniem całorocznej pracy profilaktycznej realizowanej przez wszystkich pracowników szkoły. We współpracy z policją zorganizowano symulację utraty koordynacji wzrokowo-ruchowej z wykorzystaniem alko-gogli, a zainteresowani mogli uczestniczyć w prezentacji ratownictwa medycznego. Niewątpliwą zaletą pokazu była możliwość wzięcia przez uczniów czynnego udziału w poglądowej lekcji udzielania pierwszej pomocy, która może okazać się tak przydatną w przyszłości umiejętnością i bez wątpienia może wpłynąć na wzrost bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w szkole oraz podczas wakacyjnych zabaw.
Poza boiskami sportowymi do dyspozycji uczestników festynu pozostawały stoiska gastronomiczne z domowymi wypiekami. Dla łasuchów niewątpliwą atrakcją była także możliwość wspólnego grillowania oraz skosztowania prawdziwej polowej grochówki. Na festynie mogliśmy podziwiać popisy uczestników szkolnego festiwalu piosenki. Wśród innych atrakcji warto wymienić kącik łączności krótkofalowej.
Wspaniała letnia pogoda dopełniła obrazu imprezy, która w zgodnej opinii organizatorów i uczestników była bardzo udana. Gorąco gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów wspaniałego talentu i dziękujemy za zaangażowanie i udział w festynie.

Dorota Wyrzykowska
rambit || || 0 ˇ 43
[Rozmiar: 418 bajtów]NIE TYLKO ZABAWA W DETEKTYWÓW
25 maja 2016 roku w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkól nr 1 z Oddziałami Sportowymi odbyła się niecodzienna lekcja dla uczniów klas IIIB I IIIC. Na zajęciach pojawiły się panie Magdalena Panek, Anna Panek, Wioletta Kozołup, studentki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego.
Na samym początku pokazano prezentację multimedialną, poświęconą studiom na wyżej wymienionym wydziale. Dowiedzieliśmy się o formach zajęć oraz praktyk zawodowych, w ramach których studenci udzielają darmowych porad prawnych. Gimnazjaliści zostali również uświadomieni, że gdyby zdecydowali się na studia w Opolu, mogą liczyć na różnego rodzaju stypendia dla studentów za wysokie wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe. Poinformowano ich również, jakie zawody mogliby wykonywać po zakończeniu nauki na Uniwersytecie Opolskim.
Największa atrakcją zajęć była walizka kryminalistyczna, która wzbudziła niemałe zainteresowanie wśród uczniów. W walizce znajdowały się karteczki z numerami, które służyły do oznaczania dowodów zbrodni, urządzenie służące do otwierania szczęk zmarłej osoby, trupia łyżka, służąca do łatwiejszego pobierania odcisków palców oraz inne przyrządy potrzebne na miejscu zbrodni. Na stole pojawiły się także stalówka magnetyczna, pędzle, w tym pędzel daktyloskopijny, oraz różnego rodzaju proszki, w tym proszek czarny. M.in. tego potrzebuje funkcjonariusz, by na miejscu zdarzenia odszukać ślady sprawcy, tj. odciski palców. Sporo emocji wzbudziło poproszenie ochotnika o ubranie specjalnego stroju do badania zwłok. Był on biały i zakrywał niemal każdy centymetr ciała. Gimnazjaliści mieli również okazję do odciśnięcia śladu swojej ręki na białej kartce papieru, przez co zostawili odciski palców. Następnie odciski zostały posypane specjalnym proszkiem, który później zmieciono pędzelkiem. Dzięki tym zabiegom wyraźnie było widać ślady dłoni ochotników razem z odciskami palców. Ostatnim punktem wykładu była prezentacja poświęcona prawom konsumentów. Dowiedzieliśmy się, jak nie dać się oszukać sprzedawcom oraz co to jest rękojmia. Na koniec rozwiązaliśmy kilka zagadek dotyczących praw konsumenckich.
Lekcja ta bardzo spodobała się wszystkim uczniom. Dzięki niej z pewnością poszerzyła się nasza wiedza na temat uniwersytetu w Opolu. A kto wie? Może niektórzy zainspirowani zajęciami pójdą właśnie tam na studia. Szalenie ciekawe było pobawienie się w detektywów i przyjrzenie zawartości walizki kryminalistycznej. Bardzo dziękujemy paniom z uniwersytetu, które zaciekawiły nas i nauczyły wielu przydatnych rzeczy.
Julia Litra
Warsztaty dziennikarskie, opiekun Dorota Wyrzykowska


detektywi

rambit || || 0 ˇ 202
[Rozmiar: 418 bajtów]ZŁOTY MEDAL BRZESKICH GIMNAZJALISTEK
W środę, 18 maja 2016 roku na Orliku w Głogówku odbył się finał Mistrzostw Województwa w Piłce Nożnej Dziewcząt w kategorii gimnazjów, w którym uczestniczyły zawodniczki Publicznego Gimnazjum nr2 w Zespole Szkół nr1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu. Nasze zawodniczki nie pozostawiły przeciwniczkom żadnych złudzeń i po przekonujących zwycięstwach nad drużynami Publicznego Gimnazjum nr 5 z Kędzierzyna Koźla 4:0, Publicznego Gimnazjum nr1 z Głogówka 5:1 i Publicznego Gimnazjum nr7 z Opola 7:1 zdobyły zasłużony złoty medal, pierwszy w tej kategorii w historii szkoły. Ogromna motywacja, chęć do pracy, wola walki przyniosły zasłużone zwycięstwo i były uhonorowaniem 6-letniej pracy z uczennicami w szkole podstawowej i gimnazjum. Gratulacje dla zawodniczek i trenera.
Brzeski zespól wystąpił w składzie: Karolina Pastuszczak, Ola Noworolska, Patrycja Pielka, Jula Kędra, Wera Kielian, Oliwia Chmielewska, Ola Zajączkowska, Klaudia Homa, Ania Parkoła, Kamila Bobra. Trener - Jacek Krzciuk

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 185
Strona 1 z 34 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
   Aktualności :: Galeria zdjęć :: Rada Rodziców :: Kontakt :: Księga Gości :: Brzeg :: ENGLISH
Copyright © Adam Oleszko - 2011
engine: PHP-Fusion v6.01 || angeltheme by: angelside - okna, imprezy