zs1zos.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystając ze strony zs1zos.pl wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


News - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu
Aktualności EGZAMIN GIMNAZJALNY Galeria zdjęć Rada Rodziców Kontakt Księga Gości Brzeg ENGLISH | |  
Nawigacja
BIP
  Biuletyn Informacji Publicznej

SZKOŁA
  Opis szkoły
  Pedagog, psycholog, logopeda
  Sport
  Gimnastyka korekcyjna
  Świetlica

REKRUTACJA
  Obwód Szkoły Podstawowej
  Rekrutacja Szkoła Podstawowa
  Obwód Gimnazjum
  Rekrutacja Gimnazjum
  Rekrutacja Oddziały Sportowe

DOKUMENTY SZKOŁY
  Program wychowawczy
  Program profilaktyczny
  Wewnątrzszkolny system oceniania
  Diagnoza stylu uczenia się

NAUCZYCIELE
  Dyrekcja
  Wykaz nauczycieli
  Szkolny zestaw programów nauczania
  Podręczniki Szkoła Podstawowa
  Podręczniki Gimnazjum

UCZNIOWIE
  Konkursy
  Matecznik Polonisty
  Liga zadaniowa
  Projekty edukacyjne
  Prymusi

BIBLIOTEKA
  Aktualności
  Regulaminy

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
  Co robimy
  Skład SU
  Gospodarz Szkoły
  SU - artykuły
  SU - galeria

WOJEWÓDZKI OŚRODEK SZKOLENIA DZIECI I MŁODZIEŻY – ODDZIAŁ BRZEG
  Regulamin
  Cele szkolenia
  Program Szkolenia
  Warunki Socjalno - bytowe
  Wykaz kadry trenerskiej

PIŁKA NOŻNA
  Cele i program akademii
  Harmonogram zajęć
  Wydarzenia
  Treningi
  ROCZNIK 1998
  ROCZNIK 1997

GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
  GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY

ODDZIAŁY SPORTOWE
  ODDZIAŁY SPORTOWE

Reklama

eXtreme-fusion

[Rozmiar: 418 bajtów]Witamy

Gimnazjalny Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży

 

 

Witamy na stronach Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu. Przygotowaliśmy te strony tak, aby każdy mógł szybko i skutecznie znaleźć to, czego potrzebuje.
Życzymy miłego oglądania i mamy nadzieję, że czas spędzony przy przeglądaniu naszej witryny nie będzie czasem straconym.
 

 

AKTUALNOŚCI

[Rozmiar: 418 bajtów]O PRAWACH I OBOWIĄZKACH
We wrześniu i październiku w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi Brzegu gościła pani sędzia dr Beata Kozicka z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. Przeprowadziła ona cykl zajęć, których celem było uświadomienie uczniom zagrożeń i niebezpieczeństw wiążących się z faktem ukończenia przez nich 13. roku życia, co w istotny sposób zmienia ich odpowiedzialność prawną w przypadkach złamania bądź naruszenia prawa. Zajęcia miały również wyposażyć uczniów w wiedzę z zakresu konsekwencji prawnych zachowań aspołecznych, agresji, przemocy rówieśniczej i uzależnień oraz zwrócić ich uwagę na umiejętności niezbędne w budowaniu dojrzałej osobowości. W przyszłości planowana jest też symulacja rozprawy sądowej, w którą zaangażowani zostaną gimnazjaliści.
Interesująca lekcja z panią prokurator to element programu profilaktycznego zmierzającego do ograniczenia problemów wychowawczych wśród młodzieży, którego pomysłodawczynią jest w naszej szkole pani Mariola Mesjasz. Młodzi ludzie potrzebują tego rodzaju pomocy, gdyż ważne jest, aby byli świadomi skutków swoich działań.

Maria Jędryka, Oktawia Lechowicz
Warsztaty dziennikarskie, opiekun D. Wyrzykowska


Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 5
[Rozmiar: 418 bajtów]ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
25.09.2015 roku w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu odbył się organizowany po raz piąty Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Miał on na celu sprawdzenie, jak dobrze uczniowie oraz nauczyciele w naszej szkole znają tabliczkę mnożenia. Egzaminatorami, czyli osobami, które chodziły po klasach i przepytywały z tabliczki mnożenia, byli uczniowie z klas trzecich gimnazjum oraz z klas czwartych klas szkoły podstawowej.
Przygotowywania, w które włączyły się panie matematyczki, trwały kilka dni. 25 września odbył się egzamin. Uczniowie, którzy wzięli w nim udział, losowali karteczki z zadaniami do wykonania. Ci, którzy rozwiązali wszystkie przykłady poprawnie, zdobywali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i otrzymywali stosowny certyfikat ,potwierdzający ich umiejętności . W przypadku choćby jednego błędu egzamin nie był uznawany, ale istniała możliwość poprawienia go po godzinie. Wielu uczniów ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum podjęło wyzwanie i wzięło udział w matematycznej zabawie. Z tabliczką mnożenia poradzili sobie także nauczyciele, a egzaminatorzy dotarli nawet do wicedyrektorów.
Impreza przebiegła pomyślnie. Oczywiście, nie wszyscy zyskali tytuł eksperta, niektórzy będą musieli jeszcze popracować, ale ci, którym się udało odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania, powinni być dumni. Uczniów, którym w tym roku się nie udało, a także tegorocznych ekspertów organizatorzy zapraszają za rok na szósty już Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Julia Litra, Jacek Wszoła
Warsztaty dziennikarskie, opiekun D. Wyrzykowska


Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 6
[Rozmiar: 418 bajtów]KOMEDIA PO NIEMIECKU
24 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu podczas festynu szkolnego odbył się spektakl pt. "Shrek 2". Przedstawienie w całości zaprezentowane zostało w języku niemieckim. Widownię w większości stanowili uczniowie klas gimnazjalnych.
Opiekunem przedsięwzięcia i reżyserką spektaklu była pani Anita Zielińska. W inscenizacji udział wzięli: Dawid Dobrowolski, Dawid Gawroński, Maria Jędryka, Magdalena Kiełtyka, Norbert Madura, Malwina Michalska, Paweł Oleszko, Magdalena Pasionek, Weronika Sikorska i Michał Zuzek.
Przedstawienie okazało się atrakcyjnym sposobem poznawania języka obcego. Proste dialogi były łatwe do zrozumienia nawet dla osób z podstawową znajomością niemieckiego, a ciekawa i zabawna fabuła doprowadzała publiczność do śmiechu, mimo że większość widowni z pewnością znała wszystkie kwestie z filmu.
Wysiłki aktorów zostały nagrodzone gromkimi brawami. Oby w przyszłości tego typu przedstawienia cieszyły się coraz większą oglądalnością.

Maria Jędryka, Oktawia Lechowicz
Warsztaty dziennikarskie, opiekun D. Wyrzykowska


Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 6
[Rozmiar: 418 bajtów]SMOKI, KSIĘŻNICZKI I TABLETY
Wielkim sukcesem uczniów Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi zakończył się 1. Konkurs Literacki dla dzieci i młodzieży powiatu brzeskiego na bajkę "Smoki, księżniczki i tablety", organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Księcia Ludwika w Brzegu przy wsparciu Fundacji "Rozwój", K.I.T., Stowarzyszenia Żywych Poetów oraz firmy INTER PC.
Po zapoznaniu się ze wszystkimi 65 nadesłanymi pracami, w uznaniu różnorodności stylistycznej bajek, jury konkursu w składzie: Katarzyna Oćwieja-Grądziel, Ewa Krawczyk, Radosław Wiśniewski, Krystian Ławreniuk oraz Adam Boberski postanowiło przyznać cztery równorzędne nagrody indywidualne. W kategorii szkół podstawowych
I miejsce zajęli ex aequo Michał Czarnecki, podopieczny pani Grażyny Sochackiej, i Sebastian Nawrocki. W kategorii gimnazjum laureatem I miejsca został Jacek Wszoła, podopieczny pani Doroty Wyrzykowskiej, i Julia Buczkowska.
22 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi odbyła się uroczysta gala, połączona
z wręczeniem nagród, którą swoją obecnością zaszczycił Zastępca Burmistrza Brzegu - pan Tomasz Witkowski. Laureatom towarzyszyli nauczyciele i opiekunowie.
W programie uroczystości przewidziano dodatkowe atrakcje: spektakl teatralny pt. "Kopciuszek dzisiaj", dziecięce interpretacje wierszy, pokaz tańca współczesnego oraz oczywiście rozdanie nagród laureatom i wyróżnionym. Michał Czarnecki i Jacek Wszoła otrzymali nagrody indywidualne - czytniki e-booków. Miejmy nadzieję, że wkrótce nadarzy się okazja, by nasi laureaci znów mogli wykazać się kreatywnością i niebanalną wyobraźnią.

Dorota Wyrzykowska

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 7
[Rozmiar: 418 bajtów]KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2015 / 2016

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Kalendarium


Data /  termin


Podstawa prawna


Rozpoczęcie roku szkolnego


1 września 2015 r.


§2 ust. 1 rozporządzenie Ministra Edukacji
Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r.  w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późń. zm.)


Święto Komisji Edukacji Narodowej


14 października2015 r.


 


Wszystkich Świętych


1 listopada 2015 r.


 


Święto Odzyskania Niepodległości


11 listopada 2015 r. (środa)


 


Informacje o zagrożeniu ucznia otrzymaniem
oceny niedostatecznej (informacje o przewidywanej ocenie śródrocznej z przedmiotów)


do 20  grudnia 2015 r.


Statut ZS nr 1 z O.S.


Zimowa przerwa świąteczna


23 – 31  grudnia 2015 r.


§3 ust. 1 pkt. 1 rozporządzenie Ministra
Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r.  w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późń. zm.)


Święto Trzech Króli


6 stycznia 2016 r. (środa)


 


Konferencja klasyfikacyjna


(pierwsze półrocze)


 26 stycznia 2016 r. (wtorek)


 


Zakończenie pierwszego półrocza


29 stycznia 2016 r.


Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i
Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r.  w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z 2003 r. Nr 104, poz. 965 i Nr 141, poz. 1362, z 2004 r. Nr 164, poz. 1716, z 2005 r. Nr 142, poz. 1191, z 2006 r. Nr 36, poz. 250, Nr 86, poz. 595 i Nr 141, poz. 999 oraz z 2010 r. Nr 2, poz. 4 i Nr 186, poz. 1245).


Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z
dnia 10 czerwca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych (Dz. U. poz. 843)


Ferie zimowe


1 – 14 luty 2016 r.


§3 ust. 1 pkt. 2 rozporządzenie Ministra
Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r.  w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późń. zm.)


Wiosenna przerwa świąteczna


24 – 29 marca 2016 r.


§3 ust. 1 pkt. 3 rozporządzenie Ministra
Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r.  w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46,


poz. 432, z późń. zm.)


Święto Konstytucji 3 Maja


3 maja 2016 r. (wtorek)


 


Informacje o zagrożeniu ucznia otrzymaniem
oceny niedostatecznej (informacje o przewidywanej ocenie śródrocznej z przedmiotów)


do 18 maja 2016 r.


Statut ZS nr 1 z O.S.


Święto Bożego Ciała


26 maja 2016 r. (czwartek)


 


Konferencja klasyfikacyjna


(drugie półrocze)


20 czerwca 2016 r. (poniedziałek)


 


Zakończenie roku szkolnego


24 czerwca 2016 r.


§2 ust. 1 rozporządzenie Ministra Edukacji
Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r.  w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późń. zm.)


Sprawdzian przeprowadzany w ostatnim roku
nauki w szkole podstawowej


5 kwietnia 2016 r. (wtorek)


(wolne dla uczniów kl. IV – V szkoły
podstawowej)


art. 9 a ust. 2 pkt. 10 lit. a triet pierwsze ustawy  z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty – Dz. U z 2004 r. poz. 2572 j.t., z późn. zm.)


Egzamin przeprowadzony w ostatnim roku nauki w gimnazjum


część humanistyczna 18 kwietnia 2016 r.
(poniedziałek)


część matematyczno – przyrodnicza


19 kwietnia 2016 r. (wtorek)


część z języka obcego nowożytnego


20 kwietnia 2016 r. (środa)


(wolne dla uczniów kl. I – II gimnazjum)


art. 9 a ust. 2 pkt. 10 lit. a triet pierwsze ustawy  z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty – Dz. U z 2004 r. poz. 2572 j.t., z późn. zm.)


 


 


 


 


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych


2 listopada 2015 r. poniedziałek)


2 maja 2016 r.
(poniedziałek)


27 maj 2016 r. (piątek)


 


§5 pkt. 1 i 2
rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18
kwietnia 2002 r.  w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z 2003 r. Nr 104, poz. 965 i Nr 141, poz. 1362, z 2004 r. Nr 164, poz. 1716, z 2005 r. Nr 142, poz. 1191, z 2006 r. Nr 36, poz. 250, Nr 86, poz. 595 i Nr 141, poz. 999 oraz z 2010 r. Nr 2, poz. 4 i Nr 186, poz. 1245).


Ferie letnie


25czerwca – 31 sierpnia 2016 r.


§3 ust. 1 pkt. 4 rozporządzenie Ministra
Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r.  w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późń. zm.) 


rambit || || 0 ˇ 24
[Rozmiar: 418 bajtów]Zarządzenie

Zarządzenie Nr 408/2015/2016
Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportoymi w Brzegu
z dnia 1 września 2015r.


w sprawie określenia szczegółowych warunków korzystania przez uczniów z bezpłatnych podręczników lub materiałów edukacyjnych.

Na podstawie art. 22ak ust.2 ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.), zarządza się, co następuje:

§1

W celu zapewnienia, co najmniej trzyletniego okresu używania podręczników lub materiałów edukacyjnych określa się szczegółowe warunki korzystania z podręczników lub materiałów edukacyjnych przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Publicznego Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu.

§2

1. Ilekroć w zarządzeniu mowa o:
a) szkole należy przez to rozumieć: Publiczną Szkołę Podstawową nr 6 oraz Publiczne Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu.
b ) uczniu – należy przez to rozumieć ucznia wpisanego do księgi uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Publicznego Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu.
c) rodzicu ucznia - należy przez to rozumieć także opiekuna prawnego,
d) podręcznikach - należy przez to rozumieć podręczniki i materiały edukacyjne wpisane do szkolnego zestawu podręczników,
e) wychowawcy – należy przez to rozumieć nauczyciela pełniącego zadania wychowawcy,
f) bibliotekarzu – należy przez to rozumieć nauczyciela pełniącego funkcję bibliotekarza szkolnego - odpowiedzialnego za wypożyczanie podręczników,
g) dyrektorze – należy przez to rozumieć dyrektora Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu z dnia 1 września 2015 r.

§3

1. Podręczniki są wypożyczane uczniom szkoły na okres nie dłuższy niż rok szkolny.
2. Podręczniki są wypożyczane uczniom po wyrażeniu zgody rodzica na wypożyczenie na zasadach określonych w niniejszym zarządzeniu.
3. Za ustalenie woli rodziców, o której mowa w ust. 2 odpowiada wychowawca.
4. Wyrażenie woli rodziców, o której mowa w ust. 3 powinno być potwierdzone podpisem jednego z rodziców.
5. Wychowawca sporządza listę uczniów danej klasy z informacją o woli rodziców w zakresie korzystania z prawa do bezpłatnych podręczników i przekazuje ją bibliotekarzowi.
6. Wyposażenia uczniów w bezpłatne podręczniki przeprowadza się w miesiącu wrześniu.
7. Podręczniki są wypożyczane w dniu i w godzinach uzgodnionych pomiędzy bibliotekarzem a wychowawcą.
8. Wypożyczenia podręczników dokonuje bibliotekarz, poprzez wychowawcę klasy, na podstawie imiennej listy uczniów, o której mowa w ust. 5, sporządzonej i podpisanej przez wychowawcę klasy oraz za pomocą Indywidualnej Karty Ucznia – wypożyczenie i zwrot podręczników szkolnych.

§4

1. Uczniowie są zobowiązani do używania podręczników zgodnie z ich przeznaczeniem, a także do zachowania troski o jego walor użytkowy i estetyczny, oraz chronienia go przed zniszczeniem i zagubieniem.
2. W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręcznika, uczeń lub rodzic jest zobowiązany poinformować wychowawcę.
3. W przypadku zgubienia podręcznika, znacznego zużycia wykraczającego poza jego zwykłe używanie, bądź jego zniszczenia, rodzice są zobowiązani do zakupu nowego podręcznika.

§5

1.Uczniowie zwracają podręczniki do biblioteki szkolnej w terminie 7 dni od dnia:
a) zakończenia pracy z danym podręcznikiem,
b ) wykreślenia ucznia z księgi uczniów.
2. W przypadku zakończenia pracy z podręcznikiem wychowawca/nauczyciel przedmiotu sprawdza stan podręcznika i w uzgodnieniu z bibliotekarzem ustala termin zwrotu podręczników dla danej klasy.
3. Poza terminem o którym mowa w ust. 2, bibliotekarz wyznacza dodatkowe terminy zwrotu podręczników.
4. Podczas zwrotu podręcznika do biblioteki, bibliotekarz dokonuje jego oględzin, określając stopień jego zużycia.
5. Uczniowie przystępujący do egzaminu klasyfikacyjnego, sprawdzającego lub poprawkowego mogą używać podręcznik do końca sierpnia danego roku szkolnego.

§6

1. W przypadku braku zwrotu podręcznika w trybie określonym w § 5, bibliotekarz za pośrednictwem wychowawcy, przekazuje dla rodzica powiadomienie o niewywiązaniu się z obowiązku zwrotu wypożyczonego podręcznika.
2. W przypadku gdy bibliotekarz uzna, że zwrócony podręcznik został zniszczony w sposób wykraczający poza jego zwykłe używanie, za pośrednictwem wychowawcy, przekazuje dla rodzica powiadomienie o zaistniałej sytuacji i konieczności zakupu nowego podręcznika.
3. W przypadkach o których mowa w ust. 1 i 2, bibliotekarz wyznacza 7 dniowy termin wywiązania się z obowiązku rozliczenia się z wypożyczonego podręcznika i informuje o postanowieniach § 4 ust. 3 niniejszego zarządzenia.
4. W przypadku, o którym mowa w ust. 1 i 2, wychowawca powiadamia rodzica oraz nadzoruje sposób wywiązania się ucznia z obowiązku zwrotu podręcznika.
5. W przypadku niewywiązania się z obowiązku zwrotu podręcznika mimo upływu terminu, o którym mowa w ust. 3, wychowawca w formie notatki służbowej opisującej sytuację, przekazuje sprawę dyrektorowi.
6. W przypadku, o którym mowa w ust. 5 dyrektor wzywa rodzica do zwrotu wypożyczonego podręcznika i wskazuje kolejny 7 dniowy termin wywiązania się z obowiązku określonego w § 4 ust. 3 niniejszego zrządzenia.
7. W przypadku bezczynności rodzica mimo wezwania, o którym mowa w ust. 4 dyrektor ma prawo wszcząć procedurę egzekucji.
8. Zapisów ust. 3-5 nie stosuje się w przypadku obowiązku zwrotu podręcznika po jego trzyletnim użytkowaniu.
9. W uzasadnionych sytuacjach, dyrektor ma prawo odstąpić od egzekucji zwrotu podręcznika.

§7

1. Wykonanie zarządzenia powierza się wychowawcom i bibliotekarzowi szkoły Marii Lenard.
2. Zarządzenie podlega ogłoszeniu na szkolnej tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej szkoły.
3. Zobowiązuje się wychowawców do zapoznania uczniów i ich rodziców z niniejszym zarządzeniem

§8

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.


Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi
Jadwiga Walasekrambit || || 0 ˇ 46
[Rozmiar: 418 bajtów]WYPRAWKA SZKOLNA 2015
WYPRAWKA SZKOLNA 2015

W 2015r. zgodnie z realizacją Rządowego programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna” pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego przewidziana jest dla uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2015/2016 naukę w klasie III szkoły podstawowej.

Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego objęto także uczniów:
• słabowidzących,
• niesłyszących,
• słabosłyszących,
• z niepełnosprawnością ruchową, w tym afazją,
• z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
• z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym
• z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej,

posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do szkół podstawowych z wyjątkiem klas I, II i IV.

Pomoc przyznaje się na wniosek rodzica (opiekunów prawnych, rodziców zastępczych, osób prowadzących rodzinny dom dziecka) lub nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby za zgodą rodzica. Wniosek składa się do dyrektora szkoły do której będzie uczęszczał uczeń.

Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników oraz zakupu materiałów edukacyjnych będzie przysługiwać:
• uczniom pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 574 zł (netto);
• uczniom pochodzącym z rodzin niespełniających kryterium dochodowego na podstawie decyzji dyrektora szkoły, uwzględniającej lokalne warunki ekonomiczne i społeczne (np. ciężka choroba, sieroctwo, bezdomność, wielodzietność, przemoc, alkoholizm, narkomania w rodzinie, zdarzenia losowe);
• uczniom niepełnosprawnym bez względu na dochód.

W przypadku uczniów, którzy ubiegają się o pomoc na podstawie kryterium dochodowego w 2015 r. wprowadzono jednolite kryterium dochodowe z ustawy o świadczeniach rodzinnych.

Rodziny nie spełniające kryterium dochodowego a wykazujące uzasadnienie indywidualnej sytuacji życiowej także mogą skorzystać z dofinansowania.

Podstawą do skorzystania z pomocy przez uczniów niepełnosprawnych jest posiadanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

Do składanego wniosku należy dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodów. W uzasadnionych przypadkach – oświadczenie o wysokości dochodów. Jeśli rodzina korzysta ze świadczeń rodzinnych w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku można przedłożyć zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń. W przypadku uczniów z rodzin, które przekraczają kryterium dochodowe zamiast zaświadczenia o dochodach składają uzasadnienie do otrzymania pomocy. W przypadku uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych wystarczy orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego zamiast zaświadczenia wysokości dochodów.

Refundacja kosztów na zakup podręczników w przypadku uczniów klas III wynosi 225,00 zł. Rodzic przedstawia do rozliczenia wydatków na zakup podręczników fakturę VAT lub rachunek, paragon czy oświadczenie o zakupie.

WNIOSKI O PRZYZNANIE DOFINANSOWANIA NA ZAKUP PODRĘCZNIKÓW ZNAJDUJĄ SIĘ U PEDAGOGA SZKOLNEGO
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW DO 07.09.2015r.
rambit || || 0 ˇ 54
[Rozmiar: 418 bajtów]Stypendium szkolne- świadczenie pomocy materialnej o charakterze socjalnym
Stypendium szkolne- świadczenie pomocy materialnej o charakterze socjalnym
Zapraszamy mieszkańców Brzegu do składania wniosków o stypendium szkolne
o charakterze socjalnym dla uczniów w nowym roku szkolnym 2015/2016
w terminie od 2 września do 15 września 2015 r. w Urzędzie Miasta Brzegu ul. Robotnicza 12.
Zasady ubiegania się o stypendium szkolne


Uprawnieni:

1. uczniowie szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych oraz słuchacze publicznych kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych - do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia.
2. wychowankowie publicznych i niepublicznych ośrodków umożliwiających dzieciom i młodzieży upośledzonym w stopniu głębokim, a także dzieciom i młodzieży upośledzonym umysłowo ze sprzężonymi niepełnosprawnościami realizację odpowiednio obowiązku szkolnego i obowiązku nauki - do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki.
3. uczniowie szkół niepublicznych nieposiadających uprawnień szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych – do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki.
4. słuchacze niepublicznych kolegiów nauczycielskich i nauczycielskich kolegiów języków obcych – do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia.

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

1. Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż 456 zł netto/ os. w rodzinie (art. 9 ust. 8 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2009 r. Nr 175, poz. 1362 ze zm.). Jednocześnie informuję, iż z związku z wejściem w życie dnia 1 października 2015 r. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14.07.2015r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej, miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia od 1 października 2015 roku będzie wynosić 514 zł netto/os. w rodzinie.
2. Rodziną w rozumieniu art. 6 pkt 14 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej ( Dz. U. z 2009 r. Nr 175, poz. 1362 ze zm.) są osoby spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące.
3. Ponadto warunkiem przyznania stypendium jest zamieszkanie na terenie Gminy Brzeg.

Stypendium nie przysługuje:

1. dziecku realizującemu obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne,
2. uczniowi, który nie mieszka na terenie Gminy Brzeg,
3. uczniowi:
a. który otrzymuje inne stypendium ze środków publicznych z wyjątkiem sytuacji, kiedy łączna kwota otrzymywanych stypendiów nie przekracza 2120zł w danym roku szkolnym,
b. który został umieszczony w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie albo w rodzinie zastępczej (Art. 7 ust. 2 i 3 ustawy z dn. 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych z późniejszymi zmianami).

Stypendium szkolne jest przyznawane na wniosek:

1. rodziców, opiekunów prawnych niepełnoletniego ucznia
2. pełnoletniego ucznia
3. dyrektora szkoły
4. stypendium szkolne może być także przyznawane z urzędu.

Wzory wniosków oraz inne niezbędne dokumenty można pobrać w Biurze Oświaty pok.309 Urzędu Miasta w Brzegu lub ze strony internetowej:www.bip.brzeg.pl

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego wraz z wymaganymi dokumentami przyjmuje Biuro Podawcze Urzędu Miasta w Brzegu od 2 września do 15 września danego roku szkolnego


Stypendium szkolne może być przydzielane w formie:

1. całkowitego lub częściowego pokrycia kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych, wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole w ramach planu nauczania, a także udziału w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą np. nauka języka obcego,
2. całkowitego lub częściowego pokrycia kosztów związanych z pobieraniem nauki poza miejscem zamieszkania uczniom szkół ponadgimnazjalnych oraz słuchaczom kolegiów, a w szczególności kosztów zakwaterowania w internacie, transportu do i ze szkoły środkami komunikacji zbiorowej
3. pomocy rzeczowej o charakterze edukacyjnym, w tym w szczególności zakupu podręczników szkolnych, przyborów szkolnych, w tym tornistrów, zeszytów, bloków i innych materiałów piśmiennych, zakupu strojów sportowych koniecznych do udziału w szkolnych i dodatkowych zajęciach sportowych,
4. świadczenia pieniężnego w przypadkach określonych w art. 90d ust.5 ustaw o systemie oświaty.

Stypendium może być realizowane w jednej lub kilku formach jednocześnie.
Sposób udzielania stypendium szkolnego:

1. stypendium szkolne udzielone w formie, o której mowa w punkt 11 podpunkt 1) i 2) realizowane jest przelewem na rachunek bankowy podmiotu prowadzącego zajęcia edukacyjne bądź podmiotu świadczącego usługi przewozu lub zakwaterowania na podstawie oryginałów faktur lub rachunków
2. stypendium szkolne w formach, o których mowa w punkcie 11 podpunkt 3) realizowane jest za pośrednictwem szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Brzeg.
3. stypendium szkolne w formie świadczenia pieniężnego wypłaca się w kasie Urzędu Miasta w Brzegu lub przelewem na bankowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy rodziców ucznia niepełnoletniego lub na bankowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy pełnoletniego ucznia.

ZASIŁEK SZKOLNY

Wniosek o przyznanie zasiłku szkolnego należy złożyć na biurze podawczym Urzędu Miasta w Brzegu w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od dnia wystąpienia zdarzenia uzasadniającego przyznanie tego zasiłku.

Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. Warunkiem otrzymania zasiłku szkolnego jest zamieszkanie na terenie Gminy Brzeg.
Zasiłek szkolny może być przyznany w formie świadczenia pieniężnego na pokrycie wydatków związanych z procesem edukacyjnym lub w formie pomocy rzeczowej o charakterze edukacyjnym.

Podstawa prawna:
1. Rozdział 8a ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 ze zm.);
2. Uchwała Nr XXXV/263/05 Rady Miejskiej w Brzegu z dnia 25 lutego 2005 r. w sprawie regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Miasto Brzeg;
3. Uchwała Nr XII/86/07 Rady Miejskiej w Brzegu z dnia 22 czerwca 2007 roku w sprawie zmiany Uchwały Nr XXXV/263/05 Rady Miejskiej w Brzegu z dnia 25 lutego 2005 r. w sprawie regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Miasto Brzeg;
rambit || || 0 ˇ 49
[Rozmiar: 418 bajtów]Informacja dla rodziców uczniów klas I, II, IV szkoły podstawowej oraz klas I gimnazjum

Informacja dla rodziców uczniów klas I, II, IV szkoły podstawowej oraz klas I gimnazjum.Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw uczniowie klas pierwszych, drugich i czwartych szkoły podstawowej oraz klas pierwszych gimnazjum wyposażeni zostaną bezpłatnie w podręczniki oraz materiały ćwiczeniowe.

rambit || || 0 ˇ 117
[Rozmiar: 418 bajtów]OBCHODY ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
5 maja 2015 roku w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wzięli w nim udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem pana Marcina Kozika oraz pani Olimpii Kruczak-Kuli.
Na początku uroczystości wszyscy uczniowie wspólnie odśpiewali hymn państwowy. Aktorzy powitali widownię i rozpoczęli przedstawienie od recytacji wiersza pt. „Ojczyzna”. Uroczystość poprowadzili Natalia Matkowska oraz Norbert Madura, chór szkolny wystąpił w składzie: Aleksandra Szyszka, Gabriela Kolaszyńska, Martyna Łukasiewicz, Magdalena Obacz oraz Natalia Nowicka, a na scenie podziwiać mogliśmy Maję Ceremugę, Przemysława Barcewicza, Justynę Bukiedę, Agnieszkę Onisk, Aleksandrę Łuczak, Zuzannę Wróbel, Oliwię Wachowską, Ewę Zając i Aleksandrę Puszczewicz. Za oprawę artystyczną odpowiedzialna była pani Marzena Onisk.
Twórcy apelu przypomnieli młodym widzom, jak ważne są we współczesnym świecie wartości patriotyczne, stąd też nie zabrakło takich elementów jak przestawienie historii Konstytucji oraz odczytanie wyników pracy Sejmu Czteroletniego. Wiersze i pieśni dodały akademii uroczystego charakteru.
Uroczystość niosąca przesłanie wzbudziła wiele refleksji. Uczniowie oglądali ją z wielkim zaciekawieniem, a artyści zostali wynagrodzeni gromkimi brawami.
Oktawia Lechowicz
Warsztaty dziennikarskie, opiekun D. Wyrzykowska


3-maja

rambit || || 0 ˇ 146
[Rozmiar: 418 bajtów]Konkurs o zdrowym odżywianiu
W dobie współczesnej cywilizacji coraz częściej nie przykładamy wagi do tego, co, kiedy i jak spożywamy. Ten problem dotyczy także najmłodszych członków społeczeństwa – dzieci. Od najwcześniejszych lat utrwalają się u nich niedobre nawyki jedzenia w pośpiechu, nieregularnie i niestety – również niezdrowo. Łatwiej pewne przyzwyczajenia formułować od podstaw niż zmieniać już utrwalone. Aby kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe 20.04.2015r. w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu w ramach realizacji programu „ Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej’’ odbył się konkurs o zdrowym odżywianiu pod hasłem „ Wiem co jem’’. Konkurs adresowany był do uczniów z klas I-III . Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Przed przystąpieniem do konkursu pielęgniarka szkolna przestrzegła przed niezdrowymi przekąskami i konsekwencjami nieodpowiedniej diety w przyszłości. Dzieci dowiedziały się dlaczego śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia i jak należy się odżywiać. W trakcie konkursu uczniowie klas pierwszych wykonywali prace plastyczne, uczniowie klas drugich i trzecich rozwiązywali test na temat zdrowego odżywiania. Po konkursie dzieci rozwiązywały zagadki i uczyły się wiersza pt. „ Hymn warzywno-owocowo-sokowy’’. W dniu 27.04.2015r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Wśród klas pierwszych lauretami zostali: Julia Marcinów, Szymon Gałązka, Dominika Rybarczyk, w klasach drugich zostali nagrodzeni: Weronika Sobocińska, Monika Kwarciak i Malwina Kramek, w klasach trzecich: Mateusz Kita, Jan Jędryka, i Weronika Soppa. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Grażyna Sochacka
Elżbieta Lemieszewska


Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 159
Strona 1 z 26 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
   Aktualności :: EGZAMIN GIMNAZJALNY :: Galeria zdjęć :: Rada Rodziców :: Kontakt :: Księga Gości :: Brzeg :: ENGLISH
Copyright © Adam Oleszko - 2011
engine: PHP-Fusion v6.01 || angeltheme by: angelside - okna, imprezy