zs1zos.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystając ze strony zs1zos.pl wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


News - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu
Aktualności EGZAMIN GIMNAZJALNY Galeria zdjęć Rada Rodziców Kontakt Księga Gości Brzeg ENGLISH | |  
Nawigacja
BIP
  Biuletyn Informacji Publicznej

SZKOŁA
  Opis szkoły
  Pedagog, psycholog, logopeda
  Sport
  Gimnastyka korekcyjna
  Świetlica

REKRUTACJA
  Obwód Szkoły Podstawowej
  Rekrutacja Szkoła Podstawowa
  Obwód Gimnazjum
  Rekrutacja Gimnazjum
  Rekrutacja Oddziały Sportowe

DOKUMENTY SZKOŁY
  Program wychowawczy
  Program profilaktyczny
  Wewnątrzszkolny system oceniania
  Diagnoza stylu uczenia się

NAUCZYCIELE
  Dyrekcja
  Wykaz nauczycieli
  Szkolny zestaw programów nauczania
  Podręczniki Szkoła Podstawowa
  Podręczniki Gimnazjum

UCZNIOWIE
  Konkursy
  Matecznik Polonisty
  Liga zadaniowa
  Projekty edukacyjne
  Prymusi

BIBLIOTEKA
  Aktualności
  Regulaminy

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
  Co robimy
  Skład SU
  Gospodarz Szkoły
  SU - artykuły
  SU - galeria

WOJEWÓDZKI OŚRODEK SZKOLENIA DZIECI I MŁODZIEŻY – ODDZIAŁ BRZEG
  Regulamin
  Cele szkolenia
  Program Szkolenia
  Warunki Socjalno - bytowe
  Wykaz kadry trenerskiej

PIŁKA NOŻNA
  Cele i program akademii
  Harmonogram zajęć
  Wydarzenia
  Treningi
  ROCZNIK 1998
  ROCZNIK 1997

GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
  GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY

ODDZIAŁY SPORTOWE
  ODDZIAŁY SPORTOWE

Reklama

eXtreme-fusion

[Rozmiar: 418 bajtów]Witamy

Gimnazjalny Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży

 

 

Witamy na stronach Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu. Przygotowaliśmy te strony tak, aby każdy mógł szybko i skutecznie znaleźć to, czego potrzebuje.
Życzymy miłego oglądania i mamy nadzieję, że czas spędzony przy przeglądaniu naszej witryny nie będzie czasem straconym.
 

 

AKTUALNOŚCI

[Rozmiar: 418 bajtów]STYPENDIA

UWAGA
Od dnia 15.07.2014 r. można odbierać stypendia naukowe.


Aby odebrać stypendium uczeń musi:


1. posiadać legitymację szkolną


2. upoważnienie od rodziców lub przyjść z rodzicem

rambit || || 0 ˇ 107
[Rozmiar: 418 bajtów]Kolejny medal Mistrzostw Województwa dla Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu
W dniu 30 maja 2014 roku na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu odbył się Finał Wojewódzki w Czwórboju Lekkoatletycznym Szkół Podstawowych. Kolejny raz już w tym roku wspaniale spisały się dziewczęta z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 przy Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu zdobywając III miejsce(brązowe medale Wojewódzkich Mistrzostw Szkolnego Związku Sportowego.
Skład naszej reprezentacji: Kamila Stachera, Nicola Stachera, Alicja Wojciechowska, Kaja Bronowicka, Patrycja Kaczyńska, Martyna Rudyk oraz rezerwowe:Julia Szklarz i Martyna Bieniaszewska trener: Dariusz Ilów, Dariusz Żak
rambit || || 0 ˇ 190
[Rozmiar: 418 bajtów]Podsumowanie „Roku szkoły w ruchu”

Od ZS1ZOS


Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu aktywnie uczestniczyli w różnych formach aktywności ruchowej poprawiając kondycję fizyczną i propagując zdrowy tryb życia w ramach ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej roku szkolnego 2013/2014 – „Rokiem Szkoły w Ruchu”. Inaugurując go w ubiegłym roku, Kuratorium Oświaty w Opolu zaproponowało szereg działań wpisujących się w ideę tego Programu. Do jego realizacji przystąpiła także nasza szkoła biorąc udział w różnych formach oraz w akcji „Ćwiczyć każdy może”. Jednym z priorytetowych zadań naszej szkoły w zakresie dbałości o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów stał się rozwój i upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Aktywność fizyczna w połączeniu ze zdrowym odżywianiem jest warunkiem zachowania i wzmacniania zdrowia we wszystkich okresach życia człowieka, korzystnie wpływa na samopoczucie oraz na proces uczenia się, sprzyja lepszej koncentracji. Oto nasze działań w ramach akcji „ Ćwiczyć każdy może”: - Udział uczniów w zajęciach pozalekcyjnych SKS
- Uczestnictwo uczniów w zajęciach gimnastyki korekcyjnej
- Udział uczniów w zawodach sportowych - Udział w akcji: Dzień lekkiego tornistra, Dzień prostego kręgosłupa, Dzień ćwiczeń śródlekcyjnych, Dzień prawidłowej postawy ciała, Dzień przeciw otyłości, Dzień wiedzy o zdrowiu w aspekcie postawy ciała, Dzień przeciw siedzącemu trybowi życia
- Aktywny wypoczynek uczniów po lekcjach – wyjazdy na basen i lodowisko
- Rozgrywki i turnieje międzyklasowe, międzyszkolne
- Aerobic na lekcjach wychowania fizycznego i nauka Zumby na przerwach miedzylekcyjnych
- Nordic walking na zajęciach alternatywnych z wychowania fizycznego
- Gazetki szkolne promujące zdrowy styl życia i różnorodne konkursy plastyczne.
Uroczyste podsumowanie działań realizowanych w ramach programu Opolskiego Kuratora Oświaty „Rok szkoły w ruchu” połączone z wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 7 maja 2014 r. o godz. 10:00 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 29 im. Armii Krajowej w Opolu w ramach WARZYWIADY – 2014 – imprezy sportowej dla klas I-III szkół podstawowych miasta Opola. W uroczystości udział wzięli: Barbara Kamińska – członek Zarządu Województwa Opolskiego, Halina Bilik – Opolski Kurator Oświaty, Rafał Rippel – Opolski Wicekurator Oświaty, a także znani opolscy sportowcy: Bartłomiej Bonk, Aida Bella, Jerzy Szczakiel, Wojciech Tyc, Janusz Trzepizur, Krzysztof Plaskota oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół województwa opolskiego. Opolski Kurator Oświaty wręczył nagrody i dyplomy laureatom konkursów organizowanych w ramach "Roku Szkoły w Ruchu" w województwie opolskim, a także listy gratulacyjne i podziękowania osobom i szkołom, które aktywnie włączyły się w realizacje różnorodnych zadań "Roku Szkoły w Ruchu". Zuzia Kończyło uczennica klasy III c w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu została laureatką konkursu ogłoszonego w ramach programu "Rok Szkoły w Ruchu" w województwie opolskim. Uczennica wykonała pracę wykorzystując różnorodne techniki plastyczne na temat „Bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych – moja nauka jazdy na nartach”. Jej praca zajęła III miejsce w województwie. List gratulacyjny otrzymała również Jadwiga Śliszewicz – nauczycielka naszej szkoły współodpowiedzialna za realizacje Programu Przeciwdziałania Wadom Postawy i Roku Szkoły w Ruchu. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Jadwiga Śliszewicz

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 207
[Rozmiar: 418 bajtów]HISTORYCZNY SUKCES BRZESKIEJ PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
W DNIU 7 MAJA 2014 ROKU ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI W BRZEGU BYŁ ORGANIZATOREM FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH. W FINALE UCZESTNICZYŁY NAJLEPSZE SZKOŁY Z WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO WYŁONIONE W DRODZE ELIMINACJI GMINNYCH, POWIATOWYCH I PÓŁFINAŁÓW WOJEWÓDZKICH. DO WALKI O TYTUŁ MISTRZA WOJEWÓDZTWA STANĘŁY CZTERY ZESPOŁY:
- PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 2 W GŁUCHOŁAZACH
- PUBLICZNE GIMNAZJUM Z KIETRZA
- PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 3 BRZEG
- ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI W BRZEGU (PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 2)
ZAWODY ROZEGRANO NA PRZEPIĘKNYM OBIEKCIE STADIONU MIEJSKIEGO OŚRODKA SPORTU I REKREACJI PRZY UL. SPORTOWEJ.
ROZGRYWKI FINAŁOWE BYŁY NA BARDZO WYSOKIM POZIOMIE SPORTOWYM I ORGANIZACYJNYM, A WYNIKU ZACIĘTEJ RYWALIZACJI DWA CZOŁOWE MIEJSCA W FINALE WYWALCZYŁY BRZESKIE SZKOŁY.
MISTRZEM WOJEWÓDZTWA ZOSTAŁ ZESPÓŁ SZKÓŁ NR Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI W BRZEGU (PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 2)
TYTUŁ WICEMISTRZA WYWALCZYŁO PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 3 RÓWNIEŻ Z BRZEGU.

WYNIKI MECZY I KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

PG nr 3 Brzeg - ZS nr 1 z OS (PG nr 2 Brzeg) 0 : 2
ZS nr 1 z OS (PG nr 2 Brzeg) - PG nr 2 Głuchołazy 3 : 2
PG Kietrz - ZS nr 1 z OS (PG nr 2 Brzeg) 0 : 1
PG Kietrz - PG nr 2 Głuchołazy 0 : 3
PG nr 3 Brzeg - PG Kietrz 3 : 1
PG nr 2 Głuchołazy - PG nr 3 Brzeg 1 : 4

1. ZS nr 1 z OS (PG nr 2 Brzeg)
2. PG nr 3 Brzeg
3. PG nr 2 Głuchołazy
4. PG Kietrz

Skład drużyny ZS nr 1 z OS (PG nr 2 Brzeg):
Górski Piotr, Szpulak Maciej, Dziedzic Dawid, Mendak Marcin, Mendak Piotr, Bomba Marcin, Kozak Kamil, Kot Arkadiusz, Dychus Mateusz, Gawroński Dawid Trenerzy: Miłosz Terlecki oraz Zbigniew Marzec i Robert Nowakowski

Skład drużyny PG nr 3 Brzeg:
Mazepa Bartek, Kowalski Aleksander, Tokarczyk Mateusz, Kędra Kacper, Dymińczuk Szymon, Rudyk Bartek, Mazoła Damian, Dykus Patryk, Birecki Patryk Trener Bartosz Kowalski

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 206
[Rozmiar: 418 bajtów]Przeżyjmy razem kanonizację Jana Pawła II
27 kwietnia 2014 roku w Watykanie odbyła się wielka uroczystość - Kanonizacja papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. To wielkie święto dla Polski i dla całego Kościoła. Od dzisiaj mamy nowego świętego, nowego patrona Polski. To wielkie religijne i patriotyczne przeżycie. Święci są drogowskazami dla naszego życia. W tym dniu w naszym mieścieprzy pomniku Jana Pawła II, odbyły się uroczystości przygotowane przez młodzież brzeskich szkół, pod patronatem Burmistrza Brzegu i Starosty Powiatu Brzeskiego. Kulminacją było połączenie się za pomocą telebimów z Watykanem, skąd transmitowano główne uroczystości kanonizacyjne. Następnie odbył się koncert , w którym udział wzięli także uczniowie naszej szkoły. W ich wykonaniu zobaczyliśmy taniec HavaNagila. Była niesamowita atmosfera, czuć było obecność Ojca Świętego. O godzinie 15.00 wspólnie odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 19.00 odbyła się w kościele p. w.św. Mikołaja msza dziękczynna za dar kanonizacji Jana Pawła II.Śpiewem i tańcem oddaliśmy hołd polskiemu papieżowi.
Jadwiga Śliszewicz
Mariola Mesjasz - Walas


Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 211
[Rozmiar: 418 bajtów]Brzeskie softballistki z MKS „Szóstka” Brzeg przy ZS nr 1 z O.S. wywalczyły srebro w X memoriale im. Edwarda Piszka.
W dniach 1-3 maja 2014 r. na boiskach Małej Ligi Baseballowej w Kutnie odbył się X memoriał im. Edwarda Piszka. Turniej obejmował 4 kategorie wiekowe: Teeball 9-12 lat, Młodzik 10-12 lat, Kadet 13-15 lat oraz Softball U-19 (do 19 lat). Łącznie do zwodów przystąpiło 19 zespołów, w tym również drużyny z USA i Litwy. Drużynę z Brzegu reprezentowały zawodniczki Młodzieżowego Klubu Softballowego „Szóstka” Brzeg. W kategorii Softball U-19, oprócz brzeżanek, udział wzięły drużyny MKS Stal Bis Kutno, Warsaw Diamonds, a także drużyna z Litwy - Radviliskis Panthers.
1 maja drużyna z Brzegu rozegrała dwa mecze. Pierwszy z Kutnem, który zakończył się wynikiem 3:5. Drugi z Warszawą zakończony zwycięstwem 7:2. Następnego dnia udało się pokonać drużynę z Litwy wynikiem 11:7.
Dzięki dwóm wygranym MKS „Szóstka” Brzeg zakwalifikował się do finału, gdzie miał zmierzyć się z drużyną gospodarzy. Niestety, ze względu na złe warunki atmosferyczne nie udało się rozegrać meczu i ostatecznie dziewczyny z Brzegu zajęły drugie miejsce.
Podsumowując nasza brzeska drużyna spisała się bardzo dobrze, dając z siebie wszystko zarówno w ataku jak i w obronie. Świadczy o tym ilość hitów i fenomenalne zagrywki w obronie. Gratulacje dla Julii Szymaniak, która otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki drużyny – MVP.
Skład: Bobra Kamila, Chudzik Julia, Guła Patrycja, Kędra Julia, Noworolska Aleksandra, Pich Karolina, Rudyk Klaudia, Szymaniak Julia, Zajączkowska Aleksandra. Trenerzy: Wyrwas Natalia i Kurowska Patrycja.

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Brzeg.

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 226
[Rozmiar: 418 bajtów]Dziewczęta z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu najlepsze w Polsce!
27.04. br. w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej odbyły się Zawody Międzynarodowe Vena Cross Festival 2014. Będące jednocześnie Mistrzostwami Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych 8x800m. Na starcie stawiło się 16 drużyn (w tym 2 sztafety międzynarodowe). Celem zawodów było propagowanie biegania i zdrowego stylu życia. W zawodach mogły wziąć udział wyłącznie drużyny, które zdobyły pierwsze miejsce w zawodach wojewódzkich, oraz sztafety zagraniczne( po jednej z każdego kraju).
Pierwszym etapem były zawody rejonowe, które odbyły się w Brzegu dnia 24.09.2013r. Podczas zawodów na tym szczeblu dziewczęta z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu od samego początku znajdowały się na prowadzeniu. Drugim etapem były Mistrzostwa Wojewódzkie, na które zawodniczki ZS nr1 z OS wraz z opiekunem panią Anitą Goldą udały się 17.10.2013r do Starego Olesna, gdzie zmierzyły się z najlepszymi sztafetami z województwa opolskiego. Jadąc na finały cel był jeden, uplasowanie się w pierwszej trójce. Po pierwszych zmianach widać było, że walka o podium będzie zacięta. Po pierwszych trzech zmianach prowadziły dotąd niepokonane zawodniczki z Nysy, jednakże gdy do ataku na dwóch ostatnich zmianach przystąpiły dwie bardzo utalentowane biegowo dziewczynki z Brzeskiej „Szóstki” przewaga nas resztą uczestniczek zrobiła się znacząca. Tym sposobem ku zaskoczeniu widzów i organizatorów, oraz ku ogromnej radości i satysfakcji trenerki dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu zajęły I miejsce wygrywając zawody na szczeblu wojewódzkim. Wywalczone pierwsze miejsce i świetne przygotowanie biegowe zawodniczek wyznaczyło trenerom nowe cele i możliwości. I tak za zgodą i nieocenioną pomocą dyrektora do spraw sportu w ZS nr1 z OS, Szkolnego Związku Sportowego oraz Burmistrza Miasta Brzeg sztafeta została zgłoszona do zawodów Międzynarodowych będących jednocześnie finałami Mistrzostw Polski w Sztafetowych Biegach przełajowych 8x800m dziewcząt szkół podstawowych.
Dzięki temu w dniu 26.04 2014r zawodniczki Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu, w składzie Anna Sosińska, Kaja Bronowicka, Nicola Stachera, Julia Szklarz, Kamila Stachera, Alicja Wojciechowska, Martyna Rudyk, oraz Marta Kubica wraz z trenerką panią Anitą Goldą wyruszyła na zawody do Łodzi. Po dotarciu na miejsce i zgłoszeniu się w biurze zawodów, każda zawodniczka dostała pakiet startowy i pamiątkową koszulkę, po czym cała ekipa udała się do hotelu Boutique, który był miejscem zakwaterowania. To jednak nie był koniec atrakcji. Po kolacji dziewczęta udały się do aqua parku „Fala”, gdzie cały zespół mógł się zrelaksować przed mającym się odbyć w dniu następnym startem.
27.04 br. cała Łódź wraz z ulica Piotrkowską, na której odbywały się zawody żyła wydarzeniem rangi międzynarodowej jakim były sztafetowe biegi przełajowe. W boksach startowych ustawiło się 16 ekip dziewcząt Szkół Podstawowych ( w tym 2 zagraniczne).
Gdy o godzinie 10:30 rozległ się pierwszy strzał startera plan był jeden- dać z siebie wszystko i stale utrzymywać się w czołówce biegu. Jako pierwsza z drużyny brzeskiej wystartowała Anna Sosińska, uczennica klasy piątej, która po 800m przekazała pałeczkę jako trzecia. Druga w kolejności biegła Julia Szklarz , przekazując pałeczkę Alicji Wojciechowskiej i zajmując drugą lokatę, jednakże czując na plecach oddech rywalek, które biegły wciąż w zwartej grupie. Czwarta zmiana to Kaja Bronowicka utrzymująca dziewczyny wciąż w czołówce, przekazująca pałeczkę piątej w kolejności Marcie Kubicy .Zawodniczka nie dała się wyprzedzić żadnej z rywalek powiększając tylko przewagę i przekazując pałeczkę Martynie Rudyk, która trzymała tempo mając przed sobą tylko zawodniczkę z Czech. Przedostatnia siódma zmiana to fenomenalny bieg Nicoli Stachery, która zwiększając przewagę przekazała pałeczkę siostrze bliźniaczce Kamili by ta walcząc już tylko z czasem i własnymi słabościami oraz bijąc kolejny rekord życiowy wbiegła na metę jako druga. Kończąc bieg sztafety z czasem 21 minut i 48 sekund zdobywając II miejsce w zawodach międzynarodowych i tym samym I miejsce w Polsce. Sztafeta z Brzegu pozostawiła resztę daleko w tyle, plasując się jedynie za fenomenalnymi zawodniczkami z Republiki Czeskiej, które od samego początku znacznie odbiegały poziomem od reszty drużyn. Po biegu przyszedł już tylko czas na uroczystą dekorację, podczas której nie zabrakło łez radości i szczęścia z tak ważnego osiągnięcia. Team Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi stanął na II miejscu podium w zawodach międzynarodowych, otrzymując srebrne medale i nagrody rzeczowe od organizatorów. Natomiast trenerka pani Anita Golda otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom dla szkoły. Potem zawodniczki czekała już tylko sesja zdjęciowa, obiad i powrót do domu do pełnych radości i dumy rodziców i opiekunów, którzy czekali już na dziewczynki pod szkołą.
Gratulacje dla zawodniczek reprezentujących Zespół Szkół nr 1 z Oddziałam Sportowymi w Brzegu, Miasto Brzeg i Województwo Opolskie oraz trenerki pani Anity Goldy. Ogromne podziękowania należą się także osobą dzięki, którym wyjazd ten doszedł do skutku są to między innymi Szkolny Związek Sportowy oraz Burmistrz Miasta Brzeg, którzy pokryli koszty transportu do Łodzi. Dzięki czemu drużyna mogła się zaprezentować na tej imprezie sportowej z jak najlepszej strony, promować tę piękną dyscyplinę sportu jaką są biegi oraz całe województwo. Podziękowania należą się także dyrektorowi do spraw sportu panu Dariuszowi Ilów, który od samego początku wspierał całą drużynę i trenerkę, będąc jednocześnie najwierniejszym kibicem, nauczycielem wychowania fizycznego części dziewcząt odpowiedzialnym za przygotowanie ich pod względem sprawności ogólnej i kondycyjnej.

Skład zwycięskiej sztafety:
1. Anna Sosińska
2. Julia Szklarz
3. Alicja Wojciechowska
4. Kaja Bronowicka
5. Marta Kubica
6. Martyna Rudyk
7. Nicola Stachera
8. Kamila Stachera

Trener odpowiedzialny za przygotowanie ukierunkowane i specjalistyczne- Anita Golda
Trener odpowiedzialny za przygotowanie ogólne i kondycyjne- Dariusz Ilów

Lekkoatletyka

rambit || || 0 ˇ 225
[Rozmiar: 418 bajtów]DBAMY O KONDYCJE FIZYCZNĄ
Dzieci coraz więcej czasu spędzają w domu „testując” nową grę komputerową lub oglądając nowy program. Takie formy spędzania czasu wpływają niekorzystnie na kształtowanie właściwej postawy oraz rozwijanie sprawności ruchowej.
Dlatego, w młodszym wieku szkolnym należy dużo uwagi i zaangażowania poświęcić zadaniom z zakresu edukacji motoryczno – ruchowej, aby poprzez właściwie organizowane zajęcia ruchowe zapobiegać i korygować wady postawy. Według badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny przeciętny Polak najchętniej jeździ na rowerze, pływa i gra w piłkę nożną. W ramach realizacji treści programu "Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” w klasach I - III PSP nr 6 odbyły się zajęcia promujące zdrowy styl życia.
W miesiącu marcu klasy I zorganizowały "Dzień hulajnogi”. Kilku uczniów przyjechało do szkoły na hulajnogach, a ich koledzy mieli okazję poznać ten nietypowy pojazd i jego budowę. Dzieci odbyły jazdy próbne na boisku szkolnym oraz zapoznały się z zasadami bezpiecznego korzystania z hulajnogi. Na zakończenie dnia uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym.
Klasy II przygotowały cykl zajęć z wykorzystaniem metody projektu o tematyce związanej z aktywnością ruchową Pt „PIŁKA”. Uczniowie rozmawiali o sposobach spędzania czasu wolnego, samodzielnie realizowali zadania, które były przygotowane i koordynowane przez nauczyciela. Wyniki pracy zaprezentowali na korytarzach szkolnych. Przeprowadzono różne gry i zabawy ruchowe z piłką.
Klasy III przeprowadziły zajęcia z użyciem pojazdu jednośladowego. Na wstępie przypomniano budowę rowera i utrwalono znajomość podstawowych znaków drogowych. Następnie omówiono jak bezpiecznie przygotować się do jazdy tym środkiem lokomocji i jak bezpiecznie poruszać się po ścieżkach rowerowych. Zajęcia były niezwykle urozmaicone i innowacyjne, oparte na indywidualnym podejściu do każdego z dzieci.
W dzisiejszych czasach duży nacisk kładzie się na integrację i sportowe wychowanie dzieci poprzez gry, zabawy ruchowe i aktywne spędzanie czasu wolnego. Jest wiosna, najlepszy czas, aby zorganizować zajęcia na świeżym powietrzu m.in. na terenie parku miejskiego i terenach szkolnych. Mamy wspaniałe boiska wielofunkcyjne, na których dzieci rozwijają swoje pasje. Dla dzieci, taki sposób spędzania czasu wolnego, to przede wszystkim zabawa, przyjemność i rozrywka w gronie rówieśników.
Wychowawcy klas I – III

Dbamy o kondycję

rambit || || 0 ˇ 229
[Rozmiar: 418 bajtów]WYCIECZKA NA UNIWERSYTET OPOLSKI
11 kwietnia 2014r. grupa uczniów z klas piątych i szóstych wraz z paniami : B. Przybysz, J. Banasiuk i J. Wieczorek – Markowską gościli na Uniwersytecie Opolskim. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii. Zajęcia edukacyjne obejmowały następujące bloki tematyczne: „Szukamy innych cywilizacji”, „Od alchemii do współczesności”, „Fizyka jest wszędzie”, „Motoryzacja a środowisko”, „Ciekawostki z wnętrza Ziemi”.
Po przyjeździe na uczelnię udaliśmy się do sali wykładowej w Instytucie Fizyki. Tam przywitała nas najpierw pani dr Anna Gołębiewska , a następnie z ekranu przywitał nas prorektor Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Marek Masnyk. Potem odbyło się ślubowanie i odśpiewanie hymnu po łacinie. W ten sposób zostaliśmy przyjęci do grona studentów. Wszyscy otrzymaliśmy teczkiz notesem, i długopisem. I zaczęły się prawdziwe zajęcia : wykłady oraz ćwiczenia w pracowniach i laboratoriach Instytutu Fizyki oraz Chemii. W pierwszym wykładzie pani dr Anna Gołębiewska przybliżyła nam pojęcie„źródła historyczne”, zapoznała nasz dawnymi jednostkami miary : sążeń, łokieć i stopa. Podsumowaniem zajęć było kolokwium, czyli pisemny sprawdzian wiadomości. Podczas następnego wykładu z chemii poznaliśmy wiele ciekawostek o różnych rodzajach plastików. Później podzielono nas na grupy szesnastoosobowe. Jedna grupa udała się na zajęcia z astronomii, a druga na zajęciaz mechaniki. Podczas zajęć z astronomii nabyliśmy umiejętność korzystania z obrotowej mapy nieba, a na mechanice zobaczyliśmy różne silniki i mieliśmy okazję składać mini samochody. Po zajęciach w pracowniach wróciliśmy na salę wykładową, aby wysłuchać wykładu na temat historii pierwszych samochodów. O godzinie 12.00 była przerwa obiadowa. Po obiedzie wróciliśmy znów na zajęcia. Były to pokazy doświadczeń z fizyki. Najbardziej zaciekawiły nas eksperymenty z wytwarzaniem piorunów oraz z napięciem powierzchniowym. Na kolejne ćwiczenia znów zostaliśmy podzieleni na grupy. Pierwsza grupa udała się do laboratorium chemicznego , a druga do pracowni fizycznej.W laboratorium chemicznym dwuosobowe zespoły przeprowadzały różne doświadczenia chemiczne – było wytwarzanie szalonej piany, pompowanie balonika, hodowla kryształówi inne. Ostatni wykład dotyczył budowy wnętrza Ziemi.Po wykładzie otrzymaliśmy pamiątkowe certyfikaty oraz prowiant na drogę. Pożegnaliśmy się z sympatycznymi maskotkami: Sową i Pisklakiem. Zadowoleni wróciliśmy autokarem do Brzegu. Wszystkim bardzo podobał się pobyt na Uniwersytecie Opolskim, niektórzy obiecali, że w przyszłości będą tutaj studiować.
Natalia Matkowska i Norbert Madura kl. 6 c

Uniwersytet Opolski

rambit || || 0 ˇ 249
[Rozmiar: 418 bajtów]Obchody Dni Zdrowia
7 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Zdrowia. Z tej okazji podejmowane są różne działania zmierzające do poprawy stanu zdrowia ludzi.
W ramach obchodów tego dnia w naszej szkole uczniowie wykonali 2 gazetki ścienne. Gazetka w segmencie B była poświęcona tematowi przewodniemu Światowego Dnia Zdrowia 2014 - chorobom przenoszonym przez wektory : komary, kleszcze , moskity i gryzonie, natomiast gazetka w segmencie A dotyczyła różnych aspektów zdrowia : odżywiania, aktywności ruchowej oraz higieny. Gazetki zostały przygotowane głównie przez uczniów klas czwartych, którzy dodatkowo wykonali liczne plakaty o tematyce prozdrowotnej i zawiesili je na korytarzu, a także w sali stołówki szkolnej oraz w sklepiku.
7 kwietnia opiekunki szkolnych kół PCK w szkole podstawowej i gimnazjum: Joanna Wieczorek – Markowska i Wiesława Byczkowska zorganizowały etap szkolny konkursów : Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu oraz Turnieju „Człowiek i Jego Środowisko”. Uczestnicy konkursówPCK musieliwykazać się znajomością zasad udzielania I pomocy przedmedycznej oraz różnych zagadnień dotyczących zdrowia człowieka.
W XII edycji Turnieju „Człowiek i Jego Środowisko” uczestniczyło 22 uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Jakub Srokaz klasy 6b, Zuzanna Pochwała z klasy 5d oraz Piotr Zięba z klasy 6c.
W IX edycji Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu uczestniczyło 17 uczniów. Laureatami, którzy będą reprezentować szkołę w etapie rejonowym są uczniowie klasy 6b: Jakub Sroka i Dominika Pochwała .
W gimnazjum - w etapie szkolnym Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu uczestniczyło 10 uczniów. Do etapu rejonowego awansowali : Krzysztof Przybyszz klasy 3a oraz Katarzyna Piotrowska z klasy 3c.
W ramach obchodów Dni Zdrowia, podczas spotkań z rodzicami w dniu 10 kwietnia zostały przeprowadzone pogadanki dotyczące zdrowego odżywiania. Materiały dla rodziców opracowała Iwona Staszewska – Stępniak.
Podczas zajęć z biologii w ramach projektu „Uczeń zaradny – skuteczny i szczęśliwy” uczniowie z klas I i II gimnazjum pod okiem pani Barbary Przybysz wykrywali witaminę C w owocach i sokach owocowych, badali jej właściwości oraz wpływ na organizm człowieka. Na kolejnych zajęciach badali inne składniki pokarmowe : cukry i tłuszczeniezbędne do prawidłowego rozwoju. Obserwowali badane substancje pod mikroskopem oraz wspólnie układali na tablicy magnetycznej piramidę zdrowego żywienia.
Mamy nadzieję, że podjęte w szkole działania prozdrowotne uświadomiły uczniom, że warto dbać o swoje zdrowie przestrzegając zasad higieny i zdrowego odżywiania, a także prowadząc aktywny tryb życia.
Organizatorzy

Dni zdrowia

rambit || || 0 ˇ 238
[Rozmiar: 418 bajtów]4 x Awans
W dniach 14 i 15 kwietnia 2014 roku na boiskach "Orlik 2012" przy Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu rozegrano II rundę eliminacyjną turnieju piłki nożnej Coca Cola Cup 2014 w kategoriach dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych. W obu kategoriach do kolejnej rundy eliminacji wojewódzkich awansowały drużyny dziewcząt i chłopców z Zespołu Szkól nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu (Publiczne Gimnazjum nr 2).
Wynik meczy eliminacyjnych II runda:
I. dziewczęta
PG nr 1 Brzeg - PG Stare Siołkowice 1 : 0
PG nr 3 Brzeg - PG nr 2 Brzeg (ZS nr 1 z OS) 0 : 4
PG nr 1 Brzeg - PG nr 3 Brzeg 4 : 1
PG Stare Siołkowice - PG nr 2 Brzeg (ZS nr 1 z OS) 0 : 1
PG Stare Siołkowice - PG nr 3 Brzeg 1 : 0
PG nr 2 Brzeg (ZS nr 1 z OS) - PG nr 1 Brzeg 0 : 0
Klasyfikacja końcowa:
1. PG nr 2 Brzeg (ZS nr 1 z OS)
2. PG nr 1 Brzeg
3. PG Stare Siołkowice
4. PG nr 3 Brzeg
Skład zwycięskiej drużyny : Kamila Bobra, Anna Parkoła, Aleksandra Noworolska, Aleksandra Zajączkowska, Patrycja Pielka, Julia Kędra, Oliwia Szklarz, Weronika Kielian, Oliwia Chmielewska, Karolina Pastuszczak opiekun/ trener : p. Jacek Krzciuk
II. chłopcy
PG Skorogoszcz - PG 3 Brzeg 1 : 7
PG nr 3 Brzeg - PG nr 2 Brzeg (ZS nr 1 z OS) 2 : 3
PG Skorogoszcz - PG nr 2 Brzeg (ZS nr 1 z OS) 0 : 6
Klasyfikacja końcowa:
1. PG nr 2 Brzeg (ZS nr 1 z OS)
2. PG nr 3 Brzeg
3. PG Skorogoszcz
Skład zwycięskiej drużyny: Mateusz Dychus, Dawid Dziedzic, Dawid Gawroński, Piotr Górski, Arkadiusz Kot, Jakub Krej, Marcin Mendak, Piotr Mendak, Maciej Szpulak, Łukasz Zadorożny opiekun / trener p. Robert Nowakowski

W dniach 28 i 29 kwietnia 2014 roku na boiskach "Orlik 2012" przy Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu rozegrano półfinał wojewódzki Szkolnego Związku Sportowego w piłce nożnej.
28.04.2014 r.grały dziewczęta szkół podstawowych, 29.04.2014 r. grali chłopcy szkół gimnazjalnych.
Wyniki meczy rundy półfinałowej:
I. dziewczęta SP
ZPO Kadłub - PSP 3 Gogolin 0 :0
ZS nr 1 OS (PSP nr 6) - ZPO Kadłub 4 : 0
PSP 3 Gogolin - ZS nr 1 OS (PSP nr 6) 2 : 7
Klasyfikacja końcowa:
1. ZS nr 1 OS (PSP nr 6)
2. ZPO Kadłub
3. PSP 3 Gogolin
Skład zwycięskiej drużyny: Kaja Bronowicka, Julia Bukieda, Aleksandra Dziedzic, Klaudia Homa, Maria Kłoda, Martyna Rudyk, Kamila Stachera, Nicola Stachera, Anna Stefaniszyn, Alicja wojciechowska opiekunowie / trenerzy: p. Robert Nowakowski, p Dariusz Ilów
II. chłopcy GIM.
PG Olesno II : PG Walce 0 : 1
PG nr 2 Brzeg (ZS nr 1 z OS) - PG Turawa 4 : 0
PG Walce - PG Turawa 3 : 0
PG Olesno II - PG nr 2 Brzeg (ZS nr 1 z OS) 1 : 2
PG nr 2 Brzeg (ZS nr 1 z OS) - PG Walce 1 : 1
PG Olesno II - PG Turawa 3: 3
Klasyfikacja końcowa:
1. PG nr 2 Brzeg (ZS nr 1 z OS)
2. PG Walce
3. PG Olesno II
4. PG Turawa
Skład zwycięskiej drużyny: Piotr Górski, Dawid Dziedzic, Maciej Szpulak, Marcin Mendak, Marcin Bomba, Kamil Kozak, Arkadiusz Kot, Dawid Gawroński, Jakub Krej, Łukasz Zadorożny opiekun / trener p. Miłosz Terlecki
Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS
rambit || || 0 ˇ 231
Strona 1 z 19 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
   Aktualności :: EGZAMIN GIMNAZJALNY :: Galeria zdjęć :: Rada Rodziców :: Kontakt :: Księga Gości :: Brzeg :: ENGLISH
Copyright © Adam Oleszko - 2011
engine: PHP-Fusion v6.01 || angeltheme by: angelside - okna, imprezy