zs1zos.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystając ze strony zs1zos.pl wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.


News - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu
Aktualności EGZAMIN GIMNAZJALNY Galeria zdjęć Rada Rodziców Kontakt Księga Gości Brzeg ENGLISH | |  
Nawigacja
BIP
  Biuletyn Informacji Publicznej

SZKOŁA
  Opis szkoły
  Pedagog, psycholog, logopeda
  Sport
  Gimnastyka korekcyjna
  Świetlica

REKRUTACJA
  Obwód Szkoły Podstawowej
  Rekrutacja Szkoła Podstawowa
  Obwód Gimnazjum
  Rekrutacja Gimnazjum
  Rekrutacja Oddziały Sportowe

DOKUMENTY SZKOŁY
  Program wychowawczy
  Program profilaktyczny
  Wewnątrzszkolny system oceniania
  Diagnoza stylu uczenia się

NAUCZYCIELE
  Dyrekcja
  Wykaz nauczycieli
  Szkolny zestaw programów nauczania
  Podręczniki Szkoła Podstawowa
  Podręczniki Gimnazjum

UCZNIOWIE
  Konkursy
  Matecznik Polonisty
  Liga zadaniowa
  Projekty edukacyjne
  Prymusi

BIBLIOTEKA
  Aktualności
  Regulaminy

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
  Co robimy
  Skład SU
  Gospodarz Szkoły
  SU - artykuły
  SU - galeria

WOJEWÓDZKI OŚRODEK SZKOLENIA DZIECI I MŁODZIEŻY – ODDZIAŁ BRZEG
  Regulamin
  Cele szkolenia
  Program Szkolenia
  Warunki Socjalno - bytowe
  Wykaz kadry trenerskiej

PIŁKA NOŻNA
  Cele i program akademii
  Harmonogram zajęć
  Wydarzenia
  Treningi
  ROCZNIK 1998
  ROCZNIK 1997

GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
  GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA SPORTOWEGO MŁODZIEŻY

ODDZIAŁY SPORTOWE
  ODDZIAŁY SPORTOWE

Reklama

eXtreme-fusion

[Rozmiar: 418 bajtów]Witamy

Gimnazjalny Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży

 

 

Witamy na stronach Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu. Przygotowaliśmy te strony tak, aby każdy mógł szybko i skutecznie znaleźć to, czego potrzebuje.
Życzymy miłego oglądania i mamy nadzieję, że czas spędzony przy przeglądaniu naszej witryny nie będzie czasem straconym.
 

 

AKTUALNOŚCI

[Rozmiar: 418 bajtów]„Zbieraj baterie – chroń środowisko”
REGULAMIN SZKOLNEJ ZBIÓRKI
ZUŻYTYCH BATERII I AKUMULATORÓW
17.11- 28.11.2014
organizowanej w ramach konkursu
„Zbieraj baterie – chroń środowisko”


1. Organizatorem konkursu „Zbieraj baterie – chroń środowisko” jest Marszałek Województwa Opolskiego.

2. Celem konkursu jest podnoszenie stanu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami w postaci zużytych baterii i akumulatorów przenośnych.

3. W szkolnej akcji zbiórki zużytych baterii mogą brać udział uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum , a także pracownicy Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu.

4. Można przynosić zużyte baterie: paluszki, zegarkowe i płaskie oraz zużyte akumulatory. Przed oddaniem należy je policzyć.

5. Nie zbieramy akumulatorów samochodowych i przemysłowych.

6. Policzone baterie oddajemy w następujących gabinetach:
 klasy I – III szkoły podstawowej – zbierają baterie w swoich gabinetach (opiekunowie – wychowawcy klas)
 klasy IV – VI – przynoszą baterie do gabinetu 34C i 33 B
(opiekunowie : Iwona Staszewska- Stępniak i Barbara Przybysz)
 klasy I – III gimnazjum oddają baterie do gabinetów 12B, 21B, 33 B i 34 B
(opiekunowie: Wiesława Byczkowska, Iwona Staszewska – Stępniak,
Alicja Kruczkowska, Jadwiga Banasiuk)

7. Zbiórka baterii trwa od 17 listopada do 28 listopada.

8. Za dopilnowanie zbiórki baterii w klasach są odpowiedzialni wychowawcy oraz Samorządy Klasowe.

9. Wychowawcy klas I – III szkoły podstawowej oraz Samorządy Klas IV – VI i I – III gimnazjum sporządzą wykazy uczniów wraz z ilością zebranych przez nich baterii (szt.) do 28 listopada , a następnie przekażą te listy do opiekunów zbiórki:

 klasy I- VI do p. Barbary Przybysz
 klasy I- III gimnazjum do p. Iwony Staszewskiej- Stępniak.

10. Wszyscy uczniowie biorący udział w zbiórkach otrzymają punkty dodatnie (od 1 – 20) w zależności od ilości przyniesionych baterii.

11. Uczniowie, którzy przyniosą największą ilość baterii otrzymają dyplomy.

12. Za odbiór baterii odpowiada firma REBA Organizacja Odzysku S.A. z siedzibą w Warszawie.

13. Ostateczny odbiór i ważenie baterii odbędzie się w terminie 5 dni roboczych od daty zakończenia konkursu.
rambit || || 0 ˇ 44
[Rozmiar: 418 bajtów]HALOWA MINI-PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW
Mistrzostwa Brzegu szkół podstawowych w halowej piłce nożnej chłopców rozstrzygnięte. Dnia 15.11.2014 odbył się ten turniej na hali MOSiR-u przy ul. Oławskiej. Wzięły w nim udział cztery szkoły podstawowe. Zwyciężyła drużyna chłopców z PSP Nr 6 przy Zespole Szkół Nr1 z Oddziałami Sportowymi po wyrównanym i zaciętym pojedynku z drużyną PSP Nr 8. Z drugiego miejsca do dalszych rozgrywek na szczeblu powiatowym awansował również zespół z PSP Nr3 . Kolejność miejsc w turnieju:
1. ZS Nr1 z Oddziałami Sportowymi
2. PSP Nr 3
3. ZS Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
4. PSP Nr 5

Zespół z „szóstki” występował w następującym składzie, na zdjęciu od lewej: Woźniak Sebastian, Podgórski Maksymilian, Lipka Arkadiusz, Rak Wojciech, Dudzik Łukasz, Bider Maciej, Kamiński Filip, leżą: Soluch Mateusz, Pasławski Kamil, opiekun: Jacek Kosztowniak.
rambit || || 0 ˇ 37
[Rozmiar: 418 bajtów]KOCHAM CIĘ, POLSKO
W środę 12 listopada w Zespole Szkół nr1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Przygotowana ona została przez liczną grupę uczniów klas I-III oraz IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum pod nadzorem pań Marioli Walas-Mesjasz, Elżbiety Wacławik, Elżbiety Rapacz i Olimpii Kroczak-Kuli. Elementy dekoracyjne wykonała pani Marzena Onisk.
Akademia rozpoczęła się od piosenki pt. ,,Opowiedz nam ,ojczyzno" w wykonaniu Aleksandry Szyszki. Po zaprezentowaniu widowni informacji o okolicznościach , w jakich doszło do rozbiorów, Gabriela Kolaszyńska i Natalia Nowicka zaśpiewały utwór pt. ,,Gdzie są kwiaty z tamtych lat'' . Następnie zespół taneczny z klasy VI c przedstawił przebieg rozbiorów Polski w układzie tanecznym. Po tej inscenizacji rozpoczęła się lekcja historii, która miała na celu uświadomić młodzieży, jak długą i mozolną była walka naszych rodaków za wolną Polskę. Widownię wzruszyła recytacja ,,Katechizmu polskiego dziecka'' autorstwa Władysława Bełzy. Kolejny utwór poetycki - ,,Do moich synów'' Jerzego Żuławskiego- zakończył tę część przedstawienia , podczas której opisywano działania zaborców. Symbolicznie uwolniono Polskę z kajdan i założono jej koronę. Następnie mogliśmy podziwiać taniec z flagami w wykonaniu dziewczynek z klasy IVc. Chwilę później Jan Stawicki przy akompaniamencie gitary zaśpiewał kompozycję pt. ,,Najpiękniejsza jest nasza ojczyzna''. Uroczystość zwieńczyła piosenka ,,Kocham cię, Polsko'' odśpiewana przez Oliwię Nowicką i Macieja Kulińskiego , do wykonania której przyłączyli się wszyscy obecni w sali uczniowie i nauczyciele.
Na zakończenie akademii głos zabrała pani dyrektor Jadwiga Walasek, dziękując młodzieży i nauczycielom za tę wyjątkową lekcję patriotyzmu.
Justyna Kopytko
Warsztaty dziennikarskie, opiekun D. Wyrzykowska

rambit || || 0 ˇ 33
[Rozmiar: 418 bajtów]PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO
6 listopada 2014 r. w Sali Stropowej brzeskiego ratusza odbyła się uroczystość podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół województwa opolskiego za rok 2013/2014. Honory gospodarza pełniła pani dyrektor Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu - Jadwiga Walasek, która oficjalnie powitała przybyłych gości, wśród których znaleźli się - wicemarszałek Województwa Opolskiego - pani Barbara Kamińska, dyrektor Departamentu Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Opolu - pan Janusz Wójcik, wicekurator Opolskiego Kuratorium Oświaty - Rafał Rippel, Burmistrz Brzegu - pan Wojciech Huczyński, Starosta Powiatu Brzeskiego - pan Maciej Stefański, przewodnicząca Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Opolu - pani Joanna Dzido, Wiceburmistrz Brzegu - pan Stanisław Kowalczyk, koordynatorzy, działacze szkolnego związku sportowego, dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa opolskiego. Swą obecnością na uroczystości zaszczycili organizatorów wieloletni działacze na rzecz Szkolnego Związku Sportowego. Obecni byli oczywiście także nauczyciele, rodzice oraz uczniowie, których sukcesy sportowe przyczyniają się do promocji naszego województwa w kraju.
Atrakcyjną część artystyczną przygotowali uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 pod kierunkiem pań Magdaleny Koralewskiej, Ireny Syrico, Małgorzaty Węgrzynowskiej i Olimpii Kroczak-Kuli. Na program złożyły się wiersze o tematyce olimpijskiej, scenki pantomimiczne w wykonaniu Malwiny Michalskiej, Aleksandry Iwanyszczuk, Katarzyny Tobiasz, Katarzyny Żmijan, Ilony Saldan, Karoliny Pich, Tomasza Kopczyńskiego, Pawła Oleszki, Michała Zuzka oraz Grzegorza Gudzika. Przeplatane one były popisami wokalnymi Aleksandry Szyszki oraz Magdaleny Mazurkiewicz. W roli konferansjerów wystąpili Irmina Bendzera oraz Norbert Madura.
Uroczystość uświetniły przemówienia zaproszonych gości. Pani Barbara Kamińska zwróciła uwagę na rolę sportu w wychowaniu młodzieży oraz wartości, które wnosi on do życia każdego młodego człowieka. Wicekurator Rafał Rippel zwrócił uwagę na skuteczność programu "Rok Szkoły w Ruchu", który zaowocował tak wieloma osiągnięciami nagradzanych sportowców. O roli sportu w życiu młodzieży mówili także pani Joanna Dzido i Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński. Po przemówieniach nadszedł czas na przekazanie informacji dotyczących statystyk związanych ze współzawodnictwem sportowym w województwie opolskim. Zebrani na uroczystości mogli podziwiać osiągnięcia uhonorowanych placówek, oglądając specjalnie przygotowaną na tę uroczystość prezentację multimedialną. W kategorii szkół podstawowych w minionym roku szkolnym bezkonkurencyjne okazały się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu oraz Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi imienia Władysława Reymonta w Namysłowie. Po najwyższe laury we współzawodnictwie sportowym w kategorii szkół gimnazjalnych sięgnęło Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Kędzierzynie-Koźlu, wśród szkół średnich równych sobie nie miało Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Opolu. Nagrody wręczono również 14 szkołom, które osiągnęły sukcesy w rywalizacji ogólnopolskiej. W tej kategorii także uhonorowano Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu.
Niezwykle wzruszającym momentem uroczystości było wręczenie nagród i wyróżnień osobom, które całe swoje życie poświęciły dzieciom, młodzieży oraz rozwojowi sportu szkolnego. Panowie Ryszard Milewski, Alfred Kudłak, Bogusław Nowacki oraz Piotr Lechowicz otrzymali owacje na stojąco.
Po miłej i wzruszającej uroczystości goście udali się na poczęstunek oraz złożyli wizytę w galerii prezentującej osiągnięcia sportowe Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi. Wszystkim zawodnikom, trenerom i działaczom sportowym życzymy, aby rok szkolny 2014/2015 okazał się równie udany, a kolejne zwycięstwa stały się dla nich źródłem osobistej radości, uznania, prestiżu oraz impulsem do dalszego rozwoju i przyczyniły się do promocji naszego miasta i województwa.

Dorota Wyrzykowska
rambit || || 0 ˇ 32
[Rozmiar: 418 bajtów]DZIEŃ CZYTANIA STRASZNYCH HISTORII
30 października 2014 roku w nawiązaniu do obchodów Halloween oraz zwyczajów Święta Zmarłych w bibliotece szkolnej odbył się Dzień Czytania Strasznych Historii. Uczniowie wraz z opiekunkami - paniami Anną Nowacką, Grażyną Sochacką, Małgorzatą Węgrzynowską, Lucyną Górką i Wiolettą Łukiewicz w magicznej scenografii, na którą złożyły się dynie, woskowa dłoń i okolicznościowa wystawa książek, słuchali fragmentów Baśni braci Grimm oraz strasznych historii z katalogu książek fantastycznych Alejandra Ramireza i Augustina Celisa. Zaprezentowali je Łukasz Madera w przebraniu Draculi, Oliwia Szefer w przebraniu Czarownicy, Wioleta Rusnarczyk jako Szalony Naukowiec, Ewa Zając - Duch, Ola Łuczak oraz Zuzanna Wróbel w przebraniu Zombie, Gabriela Wcisło - Martwa Dusza, Michał Zuzek jako Nieśmiertelny Mechanik oraz Lena Lenard w stroju Czarnego Kota. Chociaż można się było najeść strachu, atrakcji nie brakowało.

D.Wyrzykowska
rambit || || 0 ˇ 35
[Rozmiar: 418 bajtów]LEKCJA HISTORII W OŚWIĘCIMSKIM MUZEUM
27 października 2014 roku uczniowie klas 2C i 2D Publicznego Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu wybrali się na wycieczkę do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Wraz z towarzyszącymi nam wychowawcami - paniami Alicją Kruczkowską i Ireną Syrico oraz nauczycielami panem Piotrem Szewczukiem i panem Marcinem Kozikiem zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem dwie części byłego obozu.
Wyruszyliśmy około godziny 8:15, po trzygodzinnej jeździe dotarliśmy do muzeum. Na miejscu było już wiele grup, również z innych krajów. O godzinie 12.15 weszliśmy do sali kinowej zaopatrzeni w słuchawki i odbiorniki. Po obejrzeniu filmu o życiu więźniów wraz z przewodnikami weszliśmy na teren obozu. Dowiedzieliśmy się, że obóz składał się z trzech części: Auschwitz I, Auschwitz II-Birkenau i Auschwitz III. Wchodząc, przeszliśmy pod bramą, na której widniał ironiczny napis: „Arbeit macht frei”. W pierwszej-macierzystej części mieliśmy okazję zobaczyć, jak wyglądało codzienne życie więźniów, ich mieszkania oraz prywatne rzeczy, np. szczoteczki do zębów, walizki, ubrania, zabawki. Poznaliśmy tragiczne historie osób przetrzymywanych w obozie
i obejrzeliśmy wystawę na temat zagłady Żydów. Przeszliśmy też przez korytarz zapełniony zdjęciami więźniów, pod którymi były napisane nazwiska, daty przybycia do obozu, nazwy zawodów oraz najczęściej podpisy: „zginął”. Po obejrzeniu głównej części muzeum podjechaliśmy autobusem do drugiej części obozu. Była ona znacznie większa. Widzieliśmy rampę wykładowczą oraz wagon, w którym przewożeni byli więźniowie, barak kobiecy i łaźnie. Obejrzenie tych miejsc uświadomiło nam, w jak nieludzkich warunkach byli przetrzymywani więźniowie. Po zwiedzeniu Brzezinki ruszyliśmy w drogę powrotną do Brzegu.
Obejrzenie muzeum Auschwitz-Birkenau nauczyło nas tolerancji dla innych religii i narodowości, pozwoliło wskrzesić pamięć o zamordowanych osobach, które trafiły tam tylko dlatego ,że były innej narodowości czy wiary. Była to również lekcja historii, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Maja Ceremuga
Warsztaty dziennikarskie, opiekun D. Wyrzykowska

rambit || || 0 ˇ 31
[Rozmiar: 418 bajtów]Z BRZEGU DO KADRY NARODOWEJ
Kiedy w 2012 roku otwierano przy Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi kompleks boisk piłkarskich, zaproszeni na tę uroczystość przedstawiciele władz PZPN, miasta i szkoły życzyli młodym adeptom sztuki piłkarskiej możliwości występów w reprezentacji naszego kraju. Nikt wówczas nie sądził zapewne, że życzenia te spełnią się już za 2 lata.
Mateusz Dychus, uczeń klasy IIB o specjalności piłka nożna, został powołany na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski do lat 15, która odbyła się w dniach 6-10 października 2014 r. w Ciechanowie. Trenerem reprezentacji Polski do lat 15 jest pan Robert Wójcik. Będąc na konsultacji, miałem przyjemność trenować i podglądać najlepszych piłkarzy w moim wieku w Polsce oraz kilku z zagranicznych klubów, m.in. z Bayeru Leverkusen, Schalke 04 oraz Lazio Rzym - wspomina Mateusz. Podczas pobytu w Ciechanowie mieliśmy ustalony harmonogram dnia: trening do południa oraz trening i sparing po południu. Organizatorzy zapewnili nam również rozrywkę w czasie wolnym, pojechaliśmy do kina na film pt. „Miasto 44”, byliśmy także na basenie. Na zgrupowaniu kadry obowiązywała nas ścisła dyscyplina.
Piłką nożną Mateusz pasjonował się już od najmłodszych lat. Gdy miał 5 lat, rodzice zapisali go na treningi do klubu Stal Brzeg. Swoja karierę rozpoczynał od grania w drużynie żaków brzeskiego klubu. Po dwóch latach treningów pod okiem pana Mariusza Andruchowicza występował w kategorii orlik. W tym czasie nasza brzeska drużyna była jedną z najmocniejszych w swojej kategorii na Opolszczyźnie. Mając 10 lat, wystąpił wspólnie z chłopakami z Rodła Opole w Ogólnopolskim Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W tym okresie bardzo często brał udział w halowych turniejach piłki nożnej, gdzie rywalizował z kolegami z renomowanych polskich, a nawet zagranicznych klubów piłkarskich. W wielu przypadkach wychodziliśmy zwycięsko w tych potyczkach i sprawiało nam mnóstwo radości i dumy, gdy na boisku pokonywaliśmy chłopaków np. ze Śląska Wrocław, Zagłębia Lubin czy Widzewa Łódź. W międzyczasie Mateusz podjął również treningi w FC Academy Wrocław, gdzie jego trenerem był pan Mieczysław Karasewicz. Z tamtą drużyną orlików grał w lidze z najlepszymi zespołami z Dolnego Śląska.
Będąc uczniem PSP nr 5 w Brzegu, reprezentował swoja szkołę w wielu dyscyplinach na arenie miejskiej, jak i wojewódzkiej. Wziął również udział w mistrzostwach Polski w szachach, a do występów przygotowywał go pan Jacek Wojnarowski. Od 2013 roku Mateusz jest uczniem Publicznego Gimnazjum nr 2, gdzie rozwija swój niezwykły talent w oddziale sportowym o specjalności piłka nożna. Trenowany przez pana Roberta Nowakowskiego uczeń znalazł się w drużynie, która zdobyła mistrzostwo województwa w młodzikach, a Mateusz został uznany za najlepszego zawodnika turnieju oraz zdobył tytuł króla strzelców.
W chwili obecnej uczeń występuje w lidze juniorów młodszych w brzeskiej Stali, rywalizując ze starszymi od siebie o 2 lata kolegami. W gimnazjum nad rozwojem jego piłkarskiego talentu czuwają trenerzy: panowie Miłosz Terlecki i Zbigniew Marzec. Pod ich kierunkiem Mateusz zdobył razem z drużyną I miejsce w II Lidze Trampkarzy oraz III miejsce w Polsce w piłce nożnej SZS. Od dwóch lat chłopiec regularnie powoływany jest do reprezentacji woj. opolskiego w piłce nożnej, a ukoronowaniem jego dotychczasowej kariery było oczywiście powołanie na konsultacje do kadry narodowej. Mateusz to nie tylko świetny zawodnik, ale również dobry kolega, o czym świadczyć może fakt, że w tym roku rówieśnicy po raz kolejny wybrali go na przewodniczącego klasy. Jest chłopcem skromnym i niezwykle lubianym w szkole, a jego dotychczasowe osiągnięcia dowodzą, że współpraca Klubu Stali Brzeg z Zespołem Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi i władzami miasta przynosi wszystkim stronom wymierne korzyści. Życzymy Mateuszowi regularnych występów w biało-czerwonych barwach. Mamy nadzieję, że jego postawa będzie wzorem dla innych uczniów.

Dorota Wyrzykowska

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 85
[Rozmiar: 418 bajtów]DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - ŚWIĘTO TYCH, DZIĘKI KTÓRYM WIEMY WIĘCEJ
14 października w Zespole Szkól nr 1 Z Oddziałami Sportowymi z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się uroczysty apel. Zaproszono na niego wszystkich pracowników szkoły, zarówno obecnych, jak i byłych, oraz przedstawicieli klas 4-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum.
Hasłem spotkania były słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest”. Scenariusz spektaklu, w którym udział wzięli uczniowie klas IIIA i IIIB gimnazjum, przygotowała pani Adriana Puzyniak. Na utrzymany w konwencji rozmowy spektakl złożyły się wiersze J.Brzostowskiej, E.Lipskiej, W.Szymborskiej i H.Morawskiego oraz piosenki w brawurowym wykonaniu Aleksandry Szyszki z klasy IIA.
Uczniowie chcieli swoim występem podziękować nauczycielom za to, co zdołali dzięki nim odkryć i poznać. Pragnęli przypomnieć tych pedagogów, którzy już odeszli. Podarowali także pani dyrektor i wicedyrektorom bukiety kwiatów w dowód swojej wdzięczności.
Na koniec głos zabrała pani dyrektor Jadwiga Walasek. Podziękowała uczniom za wspaniały apel, pracownikom szkoły za trud włożony w pracę oraz byłym nauczycielom za ich obecność na uroczystości. Następnie przekazała zebranym życzenia od Burmistrza Miasta Brzeg i rozdała nagrody pracownikom szkoły. Również dla niej przygotowano kwiaty i życzenia. To był z pewnością wyjątkowy dzień dla całej społeczności szkolnej.

Przygotowały:
Maria Jędryka
Oktawia Lechowicz

rambit || || 0 ˇ 57
[Rozmiar: 418 bajtów]FINAŁ WOJEWÓDZKI V TURNIEJU ORLIKA
W piątek 10.10.2014 na boiskach OSiR Kluczbork odbył się finał województwa opolskiego V Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Wzięło w nim udział 24 zawodników (16 chłopców, 8 dziewcząt), którzy zmagali się w dwóch kategoriach wiekowych 2001 i młodsi oraz 2003 i młodsi. Uczestnicy finału zostali wyłonieni w trakcie eliminacji gminnych oraz półfinałów wojewódzkich. Nasze miasto reprezentowały aż 3 zespoły, w kategorii chłopców starszych - PG 3, w kategoriach dziewcząt zarówno starszych i młodszych - Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi. Po całym dniu zmagań i wyrównanych meczach na podium stanęły dwa zespoły dziewcząt, w kategorii młodszej nasze piłkarki zajęły 3 miejsce. W kategorii starszej występowały dziewczęta, które w zeszłym roku zajęły 3 miejsce w finale ogólnopolskim, jednakże w tym roku piłkarki z „szóstki” były o rok młodsze od swoich rywalek (większość drużyny rocznik 2002), więc przewaga w rozwoju fizycznym była po stronie rywalek. Nasze dziewczęta walczyły jednak dzielnie, przegrywając jeden mecz i zajmując ostatecznie wysokie 2 miejsce w województwie. Chłopcy z PG 3 po minimalnych przegranych zajęli ostatecznie 5 miejsce. Zatem kolejny raz Brzeg pokazał że „piłką nożną stoi”, a szkolenie młodzieży w naszym mieście w tej dyscyplinie jest na wysokim poziomie.
Robert Nowakowski
Wyniki :
Dziewczęta młodsze
ZS NR 1 z O.S. BRZEG – SP 2 OLESNO 4:0
ZS NR 1 z O.S. BRZEG – PSP 9 KĘDZIERZYN KOŹLE 1:2
ZS NR 1 z O.S. BRZEG – ZSP BIAŁA NYSKA/SIDZINA 0:2

DZIEWCZĘTA STARSZE

ZS NR 1 z O.S. BRZEG – PG ŁAMBINOWICE 3:1
ZS NR 1 z O.S. BRZEG – LUKS DALIA POPIELÓW 1:6
ZS NR 1 z O.S. BRZEG – ZSM nr 1 KĘDZIERZYN KOŹLE 3:0

SKŁADY DRUŻYN:

DZIEWCZĘTA MŁODSZE:
CZARNECKA ALICJA, DŻUMAŁO OLIWIA, SINKOWSKA NIKOLA, OŻÓG ALEKSANDRA, OŻÓG KATARZYNA, WIDZIAK MAŁGORZATA, JARZĄB ALICJA
ZACHWIEJ GABRIELA, KOWALIK PAULINA, MALINOWSKA JULIA
TRENER: ŻAK DARIUSZ

DZIEWCZĘTA STARSZE:
ALEKSANDRA DZIEDZIC, ALICJA GALICKA, KLAUDIA HOMA, ANNA STEFANISZYN, MARIA KŁODA, KAJA BRONOWICKA, NICOLA STACHERA, KAMILA STACHERA, EMILIA GRZYWACZEWSKA, WERONIKA FLORKÓW
TRENER : NOWAKOWSKI ROBERT

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 70
[Rozmiar: 418 bajtów]FUTSALOWA LIGA MISTRZÓW
14 października 2014 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi odbył się turniej halowy piłki nożnej - Futsalowa Liga Mistrzów. Organizatorami rozgrywek byli trenerzy - panowie Z.Marzec i M.Terlecki, a w turnieju wzięli udział chłopcy z klas sportowych o profilu piłka nożna.
Zasady gry w piłkę halową nieco różnią się od przepisów gry w piłkę nożną. Na boisku występowały drużyny pięcioosobowe, a zawodnicy zmieniali się "w locie", w wyznaczonej strefie zmian. Rzuty z autu wykonywane były nogą zza linii bocznej boiska, wreszcie strzelano na bramki o wymiarach 3x2 m. Za żółtą kartkę zawodnicy otrzymywali kary indywidualne w wymiarze czasowym 2 minut, przy czym z chwilą straty gola przez drużynę grającą w osłabieniu zawodnik ukarany wcześniej powracał do gry. Czerwona kartka oznaczała karę indywidualną 4-minutową bez prawa powrotu zawodnika ukaranego na boisko w danym meczu. Jeśli osłabiona wykluczeniem drużyna traciła bramkę, to za piłkarza ukaranego wchodził inny zawodnik jego drużyny.
Turniej rozpoczął się o godzinie 8.30, a mecze rozgrywano w dwóch grupach po 3 zespoły oraz systemem pucharowym o miejsca w końcowej klasyfikacji. W meczu o I miejsce klasa 3B (2) - Manchester United pokonała klasę 2B (1) - Borussię Dortmund 4:1, a III miejsce w turnieju zdobyli chłopcy z klasy 3B (1) - FC Barcelona, zwyciężając klasę 1B (2) - Real Madrid CF 2:0. Gratulujemy zwycięzcom.
Dorota Wyrzykowska

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 74
[Rozmiar: 418 bajtów]BRZESKIE ZŁOTKA
16.10.2014 r. w Starym Oleśnie odbyły się Finały Województwa Opolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych 8x800m. Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu wystawił cztery sztafety, po jednej w każdej kategorii. Jako pierwsze wystartowały dziewczęta ze szkoły podstawowej, które po zaciętej walce o podium w ostateczności uplasowały się na IV miejscu. Jako kolejni wystartowali chłopcy z podstawówki. Do ostatniej zmiany utrzymywali się oni na wysokiej III pozycji, lecz w ostateczności po ostatniej zmianie spadli na miejsce V. Następnie przyszedł czas na dziewczęta z gimnazjum, obrończynie zeszłorocznego tytułu mistrzyń województwa w niższej kategorii wiekowej. Dziewczyny nie zawiodły i prowadząc od początku do końca, zwiększając jedynie przewagę nad rywalkami, zajęły ostatecznie I miejsce, zdobywając tytuł Mistrzyń Województwa Opolskiego i awansując do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w maju w Łodzi. Ostatnimi reprezentantami Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi byli chłopcy z gimnazjum, którzy po męczącej walce podzielili los kolegów ze szkoły podstawowej i zajęli V miejsce. Gratulujemy wszystkim zawodnikom, trenerom i nauczycielom wychowania fizycznego z Zespołu Szkół nr 1 .

Skład dziewcząt szkoła podstawowa - IV miejsce:
Anna Sosińska, Aleksandra Dziedzic, Maria Kłoda, Anna Stefaniszy, Sandra Surydyka, Alicja Czarnecka, Klaudia Homa, Kaja Bronowicka, Maja Górka.
Skład chłopców szkoła podstawowa - V miejsce:
Adam Pasierski, Maksymilian Podgórski, Maciej Bider, Franciszek Siek, Sebastian Woźniak, Wojciech Rak, Filip Kamiński, Łukasz Dudzik, Kacper Góralski, Mateusz Majecki.
Skład dziewcząt gimnazjum - I miejsce:
Julia Szklarz, Martyna Rudyk, Wiktoria Waszak, Oliwia Chmielewska, Julia Kędra, Marta Kubica, Kamila Stachera, Nicola Stachera, Alicja Wojciechowska.
Skład chłopców gimnazjum - V miejsce:
Mateusz Dychus, Piotr Mendak, Wojciech Bober, Łukasz Zadrożny, Jakub Krej , Dawid Gawroński, Krystian Piszczek, Tomasz Kopczyński, Kacper Czapka.

A.Golda

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

Od ZS1ZOS

rambit || || 0 ˇ 72
Strona 1 z 21 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
   Aktualności :: EGZAMIN GIMNAZJALNY :: Galeria zdjęć :: Rada Rodziców :: Kontakt :: Księga Gości :: Brzeg :: ENGLISH
Copyright © Adam Oleszko - 2011
engine: PHP-Fusion v6.01 || angeltheme by: angelside - okna, imprezy